x-kom hosting

dodatkowy wentylator w obudowie

dzodzo
utworzono
utworzono

kupiłem dodatkowy wentylator do obudowy ale nie bardzo wiem gdzie mogę podłączyć te złącza w mojej płycie Gigabyte GA-7NF-RZ

link do zakupionego wentylatora

http://allegro.pl/item306273092__arctic_co...db_nowosc_.html

proszę o jakieś wskazówki

Dziadi
komentarz
komentarz

widzisz te wtyczki na aukcji wez taka co bedzie miala wejscia na 3 piny (3 druciki) i znajdz na plycie głownej zlacze FAN lub cos takiego co bedzie pasowalo do tej wtyczki i juz

dzodzo
komentarz
komentarz

i tu się pojawia problem bo takie wejście 3 piny na płycie o nazwie FAN mam tylko jedno czy istnieje jakieś rozwiązanie tej zagadki ?

Kosmoj
komentarz
komentarz

kup przejsciowke 3pin=molex lub podłącz to "kabelkami" do złącza molex (to co sie podlacza do starszych dyskow pod PATA itp.) czarny do czarnego czerwony do czerwonego zolty do zoltego!! mam nadzieje ze wiesz o co chodzi;]

dzodzo
komentarz
komentarz

ok pewnie że zrozumiałem :) na allegro szukałem nie ma ani jednej sztuki ale znalazłem komplet takich gadżetów

http://allegro.pl/item308327276__molex_y_f...o_i_pewnie.html

więc sobie z lutuje pozostaje się zapytać co z prędkością obrotów ?

dzodzo
komentarz
komentarz

udało mi się spiąć radiator z wentylatorem pod wejście w górnej części płyty głównej ale w bisie prędkość radiatora spadła z 2136 / 1939 jeśli tak zostanie to chyba też nie będzie za dobrze ? dziś wieczorem spróbuje podłączyć wentylator w dolną część płyty pokazaną w załączniku zobaczymy jakie to przyniesie efekty

Gość
komentarz
komentarz

Podłączyłeś 2 wiatraki pod jedno wejście ? Prędkość spadła, bo nowy wiatrak widać nie jest w stanie pracować z większą prędkością.

Kosmoj
komentarz
komentarz

Ja bym sie tak nie bawił. Podpinasz wiatraczek do molexa i masz 2 regulacje predkosci: czerwony to 5V wiec masz cisze a zółty to 12V wiec jest efektywnie ale jak suszarka;]

(mogłem sie pomysli jesli chodzi o kolory;p)

Wybór należy do Ciebie!!

dzodzo
komentarz
komentarz

teraz już jest wszystko tak jak powinno być podłączone i działa tak jak powinno temat zamknięty

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.