x-kom hosting

Problem z instalacją każdego Linuksa

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: stefan1551 ,
stefan1551
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam! Mam obecnie Windows 10 i chciałem dla odmiany "pobawić" się trochę linuxem, jednak przy każdej dystrybucji (Linux Mint, Ubuntu, Fedora) nawet w trybie live cd nic nie chce działać. Do tej pory jedynie udało mi się zainstalować Minta poprzez Compability mode, ale po wybraniu go z listy gruba za każdym razem mam czarny ekran i muszę restartować komputer. Myślałem na początku, że to wina nagrywarki, ale te trzy dystrybucje Linuxa były wypalane na trzech różnych komputerach. Macie może jakiś pomysł co może przeszkadzać w uruchomieniu oraz zainstalowaniu tych trzech dystrybucji linuxa ?

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Jaki komunikat ci się wyświetla ?

  • Rekomendowana odpowiedź
stefan1551
komentarz
komentarz

Jaki komunikat ci się wyświetla ?

żaden komunikat się nie wyświetlał, tylko po prostu był czarny/szary ekran. Jedynie ubuntu się zainstalował i udawało się zalogować, ale były problemy z napisami, które nie wyświetlały się całkowicie lub w ogóle. Koniec końców znalazłem rozwiązanie z nomodeset, które się wpisuje w grubie a potem zaktualizowałem linuxa i sterownik do karty graficznej, ponieważ z tego co wyczytałem to ona stanowiła problem w uruchomieniu się linuxa

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.