x-kom hosting

Service Pack

montecyk123
utworzono
utworzono

Witam. Od dość dawna mam problem z tym że komputer (XP) mi się resetuje gdy do włączam. Włącza, wyłącza i tak w kółko. W trybie alarmowym i żadnym innym też nie rusza, więc zamierzam zainstalować go z płyty jeszcze raz. Tylko nie pamiętam wersji Service Packa. Można ją sprawdzić w biosie, czy gdzieś bez potrzeby logowania się ? Jeśli macie może jakieś wskazówki dot. naprawy to walcie śmiało :-)

achtz
komentarz
komentarz

Witam. Od dość dawna mam problem z tym że komputer (XP) mi się resetuje gdy do włączam. Włącza, wyłącza i tak w kółko. W trybie alarmowym i żadnym innym też nie rusza, więc zamierzam zainstalować go z płyty jeszcze raz. Tylko nie pamiętam wersji Service Packa. Można ją sprawdzić w biosie, czy gdzieś bez potrzeby logowania się ? Jeśli macie może jakieś wskazówki dot. naprawy to walcie śmiało :-)

Cóż wina może leżeć po stronie płyty głównej, pamięci RAM lub oprogramowania (wirusy, błędy systemowe itp.) Polecałbym Ci odpalenie kompa przez Live CD i popatrzenie w opcje rozruchu, dzięki Live CD sprawdzisz wersje Service Packa, ale i też masz większe szanse, że znajdziesz usterkę bez reinstalacji systemu, ewentualnie przegraj na pendrive Kaspersky Resuce Tool i zbootuj przy starcie komputera i spróbój przeskanować kompa nim.

Pattom
komentarz
komentarz

Serive pack jest chyba domysly instalowany jako 1.samemu w kilka minut zainstalujesz service pack 3 wiec z tym nie bedziesz mial problemu:)

hixmen
komentarz
komentarz

zamierzam zainstalować go z płyty jeszcze raz. Tylko nie pamiętam wersji Service Packa. Można ją sprawdzić w biosie, czy gdzieś bez potrzeby logowania się ? Jeśli macie może jakieś wskazówki dot. naprawy to walcie śmiało :-)
Jak zamierzasz na nowo zainstalować tkzw. czysta instalacja. To po co ci wiedzieć z jakim sp, jest sytem na dysku. Czystą instalację XP poprzedza format, który wymazuje partycję na ktorym będziesz instalował system. Wiedza która jest istotna jaki sp. ma system na dysku, to w przypadku naprawy systemu. I wtedy instalka ma być z sp. nie niższym jaki ma system na dysku. Tylko instalka do czystej instalacji, żeby była co najmniej sp 1. Bo napewno XP bez sp. nie widzi dysku większego jak około 128 GB. Nie pamiętam czy sp. 1 znosi te ograniczenia. Więc najlepiej instalka XP z sp 2 albo 3. Z biedy z sp 1 o ile nie ma ograniczeń.

Jak ktoś wczesniej zaproponował, sprawdzić działanie komputera z uruchomionego np. Linuxa live z dvd czy pena. Dobrze by było sprawdzić stan dysku czy pamięci .Wszyskie narzędzia diagnostyczno, naprawcze; do dysku, pamięci, i inne są w paczce hirens boot cd. Który ma jeszcze MiniXP.

Sprawdź czy możesz wejść do biosu, czy na tym poziomie nie resetuje się. Jak bios ma wskaznia temperatury procesora, to sprawdź.

montecyk123
komentarz
komentarz

Jak zamierzasz na nowo zainstalować tkzw. czysta instalacja. To po co ci wiedzieć z jakim sp, jest sytem na dysku. Czystą instalację XP poprzedza format, który wymazuje partycję na ktorym będziesz instalował system. Wiedza która jest istotna jaki sp. ma system na dysku, to w przypadku naprawy systemu. I wtedy instalka ma być z sp. nie niższym jaki ma system na dysku. Tylko instalka do czystej instalacji, żeby była co najmniej sp 1. Bo napewno XP bez sp. nie widzi dysku większego jak około 128 GB. Nie pamiętam czy sp. 1 znosi te ograniczenia. Więc najlepiej instalka XP z sp 2 albo 3. Z biedy z sp 1 o ile nie ma ograniczeń.
Jak ktoś wczesniej zaproponował, sprawdzić działanie komputera z uruchomionego np. Linuxa live z dvd czy pena. Dobrze by było sprawdzić stan dysku czy pamięci .Wszyskie narzędzia diagnostyczno, naprawcze; do dysku, pamięci, i inne są w paczce hirens boot cd. Który ma jeszcze MiniXP.
Sprawdź czy możesz wejść do biosu, czy na tym poziomie nie resetuje się. Jak bios ma wskaznia temperatury procesora, to sprawdź.

Do biosu wejść mogę, ale nie znalazłem tam opcji sprawdzenia temperatury. Nie wiem czy moja płyta głowna w ogóle ją posiada (IBM 8215 D1G).

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.