x-kom hosting

"Kompletowanie dźwięku" w komputerze czyli kupno karty dźwiękowej i głośników

Miszczuniu
utworzono
utworzono

Witam pięknie wszystkich użytkowników!

Z zamiarem poprawy jakości dźwięku w swoim komputerze zmagam się od początku roku. W zeszłym nie wystarczyło środków $$$ ze względu na wymianę samego komputera. Od razu pragnę zaznaczyć, że "delikatnie" strzeliłem sobie w stopę, ponieważ kupiłem już słuchawki Audio-Technica ATH-M50X. Tylko co mi po dobrych słuchawkach jak mam wyłącznie zintegrowaną kartę dźwiękową (płyta główna asus B85M-G)...? Przeglądałem różne karty dźwiękowe. Ponieważ jestem zielony w temacie, zwracam się do Was o pomoc. Którą wybrać? Myślałem o poniższych:

http://www.morele.net/karta-dzwiekowa-asus-xonar-d2-pm-426396/

http://www.morele.net/karta-dzwiekowa-asus-xonar-d2x-xdt-434958/

http://www.morele.net/karta-dzwiekowa-asus-xonar-phoebus-593706/#div4

Pragnę zaznaczyć, że wszystkie powyższe typy to wyłącznie luźne propozycje. Być może polecicie inną? Lepszą? Tańszą o wystarczających parametrach? Budżet: ciężko powiedzieć :P 600-700 zł.

Druga kwestia do rozstrzygnięcia to kupno głośników. Tutaj nie podaję żadnych typów. Zdaję się na Waszą wiedzę, doświadczenie i podpowiedzi. Zaznaczę jedynie, że chciałbym głośniki w układzie 2.1

Z góry bardzo dziękuję za zainteresowanie tematem oraz każdą odpowiedź :szacunek:

Pozdrawiam!!!

 

Miszczuniu
komentarz
komentarz

Czyli te podlinkowane przeze mnie nie nadają się do moich zapotrzebowań? Przyznam się szczerze, że początkowo nie planowałem zakładania tego tematu i zdecydowałem się na kupno Asus Xonar D2X/XDT. O Aim SC808 nawet nie słyszałem. Im więcej czytam na temat dźwiękówek tym większe ogarniają mnie wątpliwości i powstaje szereg pytań. Może takie najważniejsze: czy w obu kartach istnieje możliwość podłączenia słuchawek i głośników jednocześnie (z możliwością wyciszenia np słuchawek jeżeli korzystam z głośników). Obecnie, jeśli korzystam z głośników to przewód od słuchawek w panelu przednim musi być wypięty. Jeśli zostanie wpięty to nie działają głośniki. Ogólnie ujmując problem, jestem do tyłu z wiedzą na temat kart dźwiękowych. Czytając opisy różnych modeli nie rozumiem wielu pojęć... :( Dlatego zwróciłem się o pomoc do Was.

 
szagus
komentarz
komentarz

Te Xonary to bardzo dobre karty z wysokiej półki, ale kupując je wg mnie nieco przepłacasz. Aim SC808 to poziom Xonara Essence za dużo większe pieniądze.

 

Co opcji wyciszenia słuchawek - wątpię, by karty dźwiękowe miały taką funkcję, ale nie znam ich na tyle dokładnie, żeby stwierdzić to na 100%, powinno być tak, że podłączenie słuchawek do panelu przedniego skutkuje odcięciem tyłu.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.