x-kom hosting

Brak obrazu po wyjściu z wybudzenia. System Xubuntu 14.04

jack64
utworzono
utworzono

Witam serdecznie, proszę o pomoc. Mam zainstalowane 2 systemy, windows xp i Xubuntu 14.04. Gdy pracuję na xubuntu i zamknę laptopa przechodzi on w stan wstrzymania, jednak po otwarciu, słychać jak się włącza i pracuje, ale nie ma obrazu na ekranie laptopa (ciemny ekran). Nie reaguje na nic, pomaga jedynie mechaniczny reset. Na windowsie xp działa wszystko. Bardzo proszę o podpowiedź.

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Spróbuj zaktualizować sterownik karty graficznej.

jack64
komentarz
komentarz

A jest na to jakaś komenda ? Mam ten system od niedawna i nie bardzo jeszcze się orientuje. W necie trudno coś znaleźć na temat xubuntu. Wczesniej próbowałem ubuntu, ale mam stary laptop i słaby, ubuntu mi mulił i dlatego wywaliłem, ten chodzi płynnie, ale ma braki.

jack64
komentarz
komentarz

*-display
description: VGA compatible controller
product: G72M [GeForce Go 7400]
vendor: NVIDIA Corporation
physical id: 0
bus info: pci@0000:01:00.0
version: a1
width: 64 bits
clock: 33MHz
capabilities: pm msi pciexpress vga_controller bus_master cap_list rom
configuration: driver=nouveau latency=0
resources: irq:31 memory:dd000000-ddffffff memory:c0000000-cfffffff memory:dc000000-dcffffff

MasterYoghourt
komentarz
komentarz (edytowane)

Masz GeForce Go 7400, to stara karta, ale nie ma problemu.

 

Na tej stronie jest kilka metod instalacji sterownika:

http://www.binarytides.com/install-nvidia-drivers-ubuntu-14-04/

 

Najłatwiejsza opcja jest taka, by uruchomić "Synaptic Packet Manager" (Applications->System->Synaptic Package Manager),

przejść do zakładki "Additional Drivers" i wybrać sterownik do ściągnięcia. Musisz mieć działające połączenie internetowe.

 

Po instalacji sterownika, uruchom ponownie komputer i wykonaj polecenie:

lspci -vnn | grep -i VGA -A 12

Powinieneś zobaczyć coś takiego:

01:00.0 VGA compatible controller [0300]: NVIDIA Corporation GT218 [GeForce 210] [10de:0a65] (rev a2) (prog-if 00 [VGA controller])
Subsystem: ASUSTeK Computer Inc. Device [1043:8416]
Flags: bus master, fast devsel, latency 0, IRQ 46
Memory at e2000000 (32-bit, non-prefetchable) [size=16M]
Memory at d0000000 (64-bit, prefetchable) [size=256M]
Memory at e0000000 (64-bit, prefetchable) [size=32M]
I/O ports at 2000 [size=128]
[virtual] Expansion ROM at e3080000 [disabled] [size=512K]
Capabilities: <access denied>
Kernel driver in use: nvidia
jack64
komentarz
komentarz (edytowane)

Zrobiłem tak, oczywiście nie wiem, czy wszystko dobrze...Wyszło tak :

01:00.0 VGA compatible controller [0300]: NVIDIA Corporation G72M [GeForce Go 7400] [10de:01d8] (rev a1) (prog-if 00 [VGA controller])
Subsystem: Hewlett-Packard Company Device [103c:30bb]
Flags: bus master, fast devsel, latency 0, IRQ 31
Memory at dd000000 (32-bit, non-prefetchable) [size=16M]
Memory at c0000000 (64-bit, prefetchable) [size=256M]
Memory at dc000000 (64-bit, non-prefetchable) [size=16M]
Expansion ROM at <unassigned> [disabled]
Capabilities: <access denied>
Kernel driver in use: nouveau

02:00.0 Network controller [0280]: Intel Corporation PRO/Wireless 3945ABG [Golan] Network Connection [8086:4222] (rev 02)
Subsystem: Hewlett-Packard Company PRO/Wireless 3945ABG [Golan] Network Connection [103c:135c]
Physical Slot: 2

Oczywiście, jeżeli chodzi o wyjście z uśpienia, to niestety bez zmian....słychać, że wszystko pracuje a obrazu brak...

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

System nadal korzysta z otwartego sterownika "nouveau" a nie z "nvidia". Spróbuj tej metody:

sudo add-apt-repository ppa:xorg-edgers/ppa -y
sudo apt-get update
jack64
komentarz
komentarz

Ta metoda nic nie dała :
Kernel driver in use: nouveau

Zrobiłem tak : Znalazłem "Dodatkowe sterowniki" wybrałem zamiast otwartego sterownika -
NVIDIA legacy binary driver - version 304.128 z nvidia-304(własnościowy, przetestowany) - zainstalowałem, restart.
Przy uruchamianiu komunikat - ACPI PCC probe failed (pokazuje się za każdym uruchomieniem), ale się system uruchamia.
Po wkonaniu polecenia -
lspci -vnn | grep -i VGA -A 12

01:00.0 VGA compatible controller [0300]: NVIDIA Corporation G72M [GeForce Go 7400] [10de:01d8] (rev a1) (prog-if 00 [VGA controller])
Subsystem: Hewlett-Packard Company Device [103c:30bb]
Flags: bus master, fast devsel, latency 0, IRQ 16
Memory at dd000000 (32-bit, non-prefetchable) [size=16M]
Memory at c0000000 (64-bit, prefetchable) [size=256M]
Memory at dc000000 (64-bit, non-prefetchable) [size=16M]
Expansion ROM at <unassigned> [disabled]
Capabilities: <access denied>
Kernel driver in use: nvidia

02:00.0 Network controller [0280]: Intel Corporation PRO/Wireless 3945ABG [Golan] Network Connection [8086:4222] (rev 02)
Subsystem: Hewlett-Packard Company PRO/Wireless 3945ABG [Golan] Network Connection [103c:135c]
Physical Slot: 2

Problem z otwarciem pokrywy laptopa pozostał....
Może coś w ustawieniach menadżera zasilania?
Zrobiłem screeny.

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Nie mam pomysłu, niestety.

jack64
komentarz
komentarz

Dziękuję,  Chyba zrezygnuje z Linuxa, za ciężki dla mnie. Mam jeszcze pytanie odnośnie XP, wiem że to nie w tym temacie.

Nie wiem czy sobie poradzę żeby odwrócić to wszystko spowrotem do XP, chodzi mi o uruchamianie. Z usunięciem linuxa może sobie poradzę, ale z tego co czytałem, żeby wrócić do bootowania windowsa trzeba mieć płytę z xp, ja niestety nie posiadam, mam go już wiele lat i płyta gdzieś przepadła. Czy jest jakiś inny sposób na przywrócenie tego?

MasterYoghourt
komentarz
komentarz (edytowane)

Masz PW.

 

Zapytaj o rozwiązanie problemu z wstrzymaniem systemu na: forum.dug.net.pl

jack64
komentarz
komentarz

Dzięki za wszystkie porady. Można zamknąć temat.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.