x-kom hosting

Virtual Box a partycjonowanie.

kosa.
utworzono
utworzono

Instaluje debiana na VB, mam teraz opcję partycjonowania czyli: przewodnik - cały dysk, przewodnik - cały dysk i ustawienie LVM, przewodnik - cały dysk i ustienie szyfrofanego LVM oraz Ręcznie, którą opcję mam wybrać i czy nie usunie mi to jakiejś partycji systemowej, którą mam na dysku?

MasterYoghourt
komentarz
komentarz (edytowane)

Virtual Box nie ingeruje w partycje na dysku. Gdy tworzyłeś wirtualną maszynę, określiłeś wielkość wirtualnej przestrzeni dyskowej, przeznaczonej dla niej. Teraz instalując Debiana, dzielisz na partycję tą wirtualną przestrzeń. Gdy wejdziesz w katalog, w którym umieściłeś wirtualną maszynę, to zobaczysz plik o wielkości równej przydzielonej wirtualnej maszynie przestrzeni (czasem może to być kilka plików). Tak na prawdę partycjonując modyfikujesz w rzeczywistości ten plik.

 

Na twoim miejscu wybrał bym ręczne partycjonowanie. Stwórz wpierw partycję z systemem plików "swap", o wielkości powiedzmy 1GB. Następnie z całego pozostałego miejsca stwórz partycję z punktem montowania "/", z system plików "ext4".

 

http://forum.komputerswiat.pl/topic/26408-linux-podzia%C5%82-na-partycje-dla-pocz%C4%85tkuj%C4%85cych/

 

A i bym zapomniał, przydziel dla Debiana w wirtualnej maszynie co najmniej 10GB miejsca. Daj mu także ze 1,5-2GB RAMu.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.