x-kom hosting

Windows 8.1, 64bit - zapychanie pamięci RAM

Remanosz
utworzono
utworzono

Witam!
Jestem nowy na forum, więc może zacznę od podania specyfikacji mojego sprzętu:
-Intel i7 4790k
-Gigabyte Geforce gtx970 g1 gaming 4Gb

-HyperX 2x4GB DDR3-1600 Dual Chanel Kit Non-ECC CL9 XMP Savage Series (Kingston)
-Gigabyte GA-Z97X-Gaming 5

-dysk ssd Patriot Blaze 120GB
-dysk hdd Seagate 1TB
-zasilacz XFX Black Edition XTR 650W

Co do samego problemu. Komputer miałem wcześniej na systemie Win 7, 64bit i ten problem się nie pojawiał. Przeszedłem na 8.1, 64 bit i się zaczęło :<
Przy normalnym użytkowaniu komputera, tj. Chrome (facebook, youtube, jakieś inne strony), teamspeak, CS:GO, to nic nadzwyczajnego się nie dzieję. Wszystko gładko chodzi, ale np. po jakimś czasie pamięć RAM zapycha się do poziomu 98% użycia. Menedżer zadań pokazuje właśnie tak wielkie użycie pamięci RAM, ale gdyby podsumować wszystkie widoczne procesy/aplikacje, to wychodzi może maksymalnie 2GB z 8GB dostępnych. Jakby coś zjadało pamięć, ale coś czego nie widać. Skutkuje to oczywiście zacinaniem się systemu, nawet po wyłączeniu tych wszystkich programów (chrome, cs). Komputer trzeba wtedy restartować i wtedy wraca wszystko do normy. Ale potem, po jakimś czasie dzieję się to samo. Robiłem Memtest w celu sprawdzenia kości. Test robił się 4.5H i nic nie znalazł.
Zrobiłem w końcu format mając nadzieję, że wszystko wróci do stanu, w którym wszystko było okej. Niestety nawet format nie poskutkował. Nie mam pojęcia co zrobić.

 

 

Youki
komentarz
komentarz

Formatowałęś cały dysk twardy czy tylko partycję systemową ? 

Remanosz
komentarz
komentarz

Formatowałęś cały dysk twardy czy tylko partycję systemową ? 

Oba dyski. 

Youki
komentarz
komentarz

System oryginalny oczywiście i wszystkie aktualizacje wgrane ? 

Remanosz
komentarz
komentarz

System oryginalny oczywiście i wszystkie aktualizacje wgrane ? 

Oczywiście. Wszystko oryginalne. Aktualizacje na bieżąco.

Youki
komentarz
komentarz

W trybie awaryjnym też Ci tak zapełnia czy nie ? 

Co konkretnie instalowałeś po formacie  ?

Remanosz
komentarz
komentarz

W trybie awaryjnym też Ci tak zapełnia czy nie ? 

Co konkretnie instalowałeś po formacie  ?

Instalowałem: sterowniki, antywirus (avast), chrome, winrar, steam, teamspeak, gta 5, steelseries (program do myszki), program do monitora (benq display pilot).
Nie uruchamiałem w trybie awaryjnym ani razu.

Youki
komentarz
komentarz

To sprawdź.

Masz punkty przywracania systemu ? Dość dużo ostatnio osób ma ten problem, możliwe, że jakaś ostatnia aktualizacja coś skopała. 

Remanosz
komentarz
komentarz

To sprawdź.

Masz punkty przywracania systemu ? Dość dużo ostatnio osób ma ten problem, możliwe, że jakaś ostatnia aktualizacja coś skopała. 

Jeśli chodzi o punkty przywracania systemu robione przeze mnie, to nie mam. Uruchomiłem w trybie awaryjnym, ale do dyspozycji miałem tylko: 1) tryb awaryjny, 2) tryb awaryjny z obsługą sieci (w nim teraz jestem, bo tutaj jest internet), 3) tryb awaryjny z wierszem poleceń. Nie wiem czy to mi coś da, bo system w tym trybie nie znajduje np. karty graficznej. W ogóle nie mogę odpalić gry, a chyba chodzi, by porównać działanie systemu na obu trybach w zbliżonych warunkach? 

Youki
komentarz
komentarz

NIe, czy po czasie zwykłego użytku z przeglądarki także pamięć się zapełni.

 

Jeśli chodzi o punkty przywracania systemu robione przeze mnie, to nie mam

System sam robi, jak nie usuwałeś to powinieneś je mieć. 

Remanosz
komentarz
komentarz

NIe, czy po czasie zwykłego użytku z przeglądarki także pamięć się zapełni.

 

 

 

System sam robi, jak nie usuwałeś to powinieneś je mieć. 

Zrobiłem format wczoraj i już wczoraj się zapełniała pamięć. W tym momencie także się zapełniła. Jestem z powrotem na normalnym trybie. Miałem cały czas włączone pogramy: Chrome(3 strony internetowe oraz youtube), program, który ściąga grę. 
Powinienem użyć punktu przywracania sprzed kilkunastu godzin?

 

Youki
komentarz
komentarz

Po formacie wgrywałeś aktualizację ? 

Remanosz
komentarz
komentarz

Po formacie wgrywałeś aktualizację ? 

O ile pamiętam pamięć zapchała się zanim była jakaś aktualizacja, ale kurcze nie jestem teraz pewny :< Czy jest gdzieś może podane jaka to konkretnie aktualizacja jest "zła"? Wtedy może bym się powstrzymał od wszelkich aktualizacji do czasu zweryfikowania problemu.

Youki
komentarz
komentarz

To tylko moje przypuszczenie, bo już kilka razy takie problemy MS miał a i na forach jakoś widzę, że ludzie mają podobne problemy na 8.1

Remanosz
komentarz
komentarz (edytowane)

To tylko moje przypuszczenie, bo już kilka razy takie problemy MS miał a i na forach jakoś widzę, że ludzie mają podobne problemy na 8.1
 

Myślisz, że gdybym zrobił, miejmy nadzieję, że po raz ostatni, format i wstrzymał się z aktualizowaniem systemu, to może coś dać? Po prostu zrobić format, nie aktualizować i badać na takiej samej zasadzie jak dotąd. Jeżeli się znowu zapcha to już chyba wiadomo, że to nie aktualizacje. Czy może jakiś inny sposób widzisz? :)


edit. HAHA. Wszedłem na Youtube i tam były dwa filmiki, które mi pomogły. Jak na razie nie ma żadnego problemu, nawet pod wszelkiego rodzaju obciążeniem. Jeśli się coś zmieni, to napiszę :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.