x-kom hosting

Nieprawidłowe formatowanie rozszerzenia .doc w .rtf

SonGohan92
utworzono
utworzono

Przez prawie rok miałam na komputerze (oprogramowanie Windows 8) plik tekstowy utworzony w Wordzie 2013 z rozszerzeniem .doc... Zawierał on wyłącznie tekst. Przez ten czas nie było z nim problemów. Teraz okazało się, że plik został sformatowany i posiada rozszerzenie .rtf... Dodam, że mam kilka innych takich plików, ale działają poprawnie. Natomiast plik, którego dotyczy problem posiadał ok. 300 stron, a po otworzeniu go wyskakiwało ponad 500 stron kwadracików. Po licznych poradach zmieniłam ustawienia i przy każdym wejściu pokazuje mi się okienko z wyborem Unicode. Niestety jeśli wybieram zwykły tekst pokazują się puste strony, a jeśli tekst zakodowany nadal są  kwadraciki, ponieważ żaden Unicode nie działa. Czy da się to jeszcze naprawić?

  • 1 miesiąc później...

IdCzarek
komentarz
komentarz

a skąd zmiana doc na rtf? sam to zmieniałeś??

 

rft jest formatem pozbawionym praktycznie formatowania i jakiś zaawansowanych możliwości takie jak masz w Wordzie z Office

 

Spróbuj jeszcze otworzyć to Open Office bądź skorzystaj z jakiś online konwerterów niech ci zrobią z tego doc czy pdf w zależności do czego ci ten plik

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.