x-kom hosting

WindowsXP- jak zmniejszyc partycje

KKRYG
utworzono
utworzono

Witam na swoim komputerze posiadam Windows 7, lecz chce sformatować komputer i zainstalowac WindowsXP. 

Partycja na której znajduje się Windows 7 ma 50GB, ale tyle do WindowsXP jest mi nie potrzebne.

Pytanie jest takie ... czy da się zmniejszyć partycję przed zainstalowaniem nowego systemu, jeśli tak to jak.

Pytam ponieważ formatowałem ostatnio innego kompa i w trakcie instalacji WindowsaXP nie widziałem takiej opcji.

 

hixmen
komentarz
komentarz

Windows 7 w zarządzaniu dyskami, powinien mieć opcję z mniejszania woluminu. Jeśli opcja by była nieaktywna, bądź chciało zmniejszyć nie na tyle ile by się chciało. Nie zmniejszysz więcej o ile masz danych. Pamiętaj że operacje na partycjach, zawsze związane są z jakimś ryzykiem. I ważniejsze dane, nie tylko ze z mniejszanej partycji ale i całego dysku. Dla bezpieczeństwa danych przekopiuj na inny fizyczny nośniki / i.

Przed zmniejszaniem partycji, zaleca się zrobić defragmentację jej, aby czasem nie utracić jakiś danych. Jak jednak będziesz zaraz formatował tą partycję  pod instalację XP. To operację zrobisz w tym dniu w którym dokonasz instalacji XP.

Możesz zrobić zmniejszanie partycji EaseusPartition Master z pod Windows. Do Ciebie należy wybór czym tego dokonasz.

Jak możesz dane z całego dysku przekopiować na inne nosniki. I tak zalecane ze względów bezpieczeństwa ich, przynajmniej tej najważniejsze. To można dokonać nowego podziału dysku, jak w zarządzaniu dyskami widnieje mała partycja 100 MB, to tym bardziej by było, zrobić nowy podział, chociaż nie jest konieczne. Więc ten nowy podział byś mógł zrobić, podczas instalacji XP. Czyli usuwasz wszystkie partycje i tworzysz od nowa. Tak więc opcji jest kilka w zależności od sytuacji jaką masz i jaką drogą pójdziesz.

KKRYG
komentarz
komentarz

Dziękuje bradzo !

Pozdrawiam cieplutko.

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Jaki masz komputer ? Czy aby Windows XP obsłuży twój sprzęt ?

  • Dobra wypowiedź 1
hixmen
komentarz
komentarz

Jaki masz komputer ? Czy aby Windows XP obsłuży twój sprzęt ?
Słuszna uwaga. Jeśli sprzęt jest nowy, to nie mają wsparcja dla XP czyli nie ma sterowników. Czyli trzeba sprawdzić, czy są stery pod XP na posiadany sprżęt: laptop czy pc i poszczególne podzespoły.
MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Jak masz więcej niż 2 rdzenie to też lipa. Nie wiem czy XP wspiera USB 3/3.1 ?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.