x-kom hosting

Zakup Microsoft Office (różne wersje)

Pandi
utworzono
utworzono

Cześć wszystkim,

 

chcę zakupić pakiet Office, ale problem polega na tym, że Office 365, czyli 200 zł co rok to jak dla mnie dużo. Na allegro znalazłem różne opcje, dużo taniej (najtańszy 365 z bitcomputer za 150 zł), ale jest jeszcze taniej, np. Office dla uczniów i studentów (czy jakoś tak) za 170 zł - przy czym licencja jest dożywotnia. Nie raz jest to office 2007, 2010 itp. Czy ktoś przerabiał ten temat? Czy to jest bezpieczne i legalne? Nie chcę używac nielegalnego oprogramowania, a darmowe pakiety biurowe też mi nie odpowiadają... Nie musi być to też najnowsza wersja, 2010 spokojnie mi wystarczy.

 

Pozdrawiam!

Matematyk0
komentarz
komentarz

Pracowałem na wszystkich officach od 2003 do 2016 i od 2007 nie zmienia się zbyt wiele. Znajdź pakiet, który zawiera potrzebne Ci programy, później najtańszą z tych ofert i gotowe ;)

Pandi
komentarz
komentarz

Ale co to ma wspólnego z moim problemem? Też pracowałem na różnych wersjach, dlatego napisałem, że to nie ma dla mnie znaczeni ;) chodzi mi o bezpieczeństwo zakupu, czy Office 2010 za 160 zl to będzie rzeczywiście program, który będzie działać dożywotnio na tej licencji i czy to wszystko jest legalne. W sklepach tego nie ma, dlatego pytam.

MasterYoghourt
komentarz
komentarz (edytowane)

Powszechną praktyką w Microsoft jest zmiana standardów. Chodzi o to, żeby wymusić na kliencie zakup nowszej wersji. W praktyce wygląda to tak, że posiadając starszą wersję Office, możesz mieć problem z odczytem/zapisem do wersji nowszych. Nie licz, że zakupując Office 2010, Microsoft  da ci dożywotnio zapomnieć o potrzebie aktualizacji oprogramowania.

 

To samo dotyczy Windows. Kompatybilność między kolejnymi wersjami systemu to bolączka. Zastanawiam się kiedy wyjdzie emulator Windows "WINE" pod Windows, by dać użytkownikowi możliwość uruchamiania aplikacji pisanych na starsze Windowsy. Paranoja ? Nie, to kapitalizm.

 

Ale jeśli koniecznie chcesz dożywotnio zapomnieć o zakupie licencji, to na twoim miejscu przekonał bym się do Open Office/Libre Office. Bo komercha ci takiego komfortu nie zapewni.

Edytowane przez MasterYoghourt
Pandi
komentarz
komentarz

Niestety w dalszym ciągu nie jest to odpowiedź na moje pytanie... Ja rozumiem potrzebę tworzenia nowszych wersji przez Microsoft, wiadomo - kasa. Wiem też, że licencja nie będzie na setki lat, ale chodzi mi o to, żeby była na dłużej niż 365 dni:) Proszę tylko o wypowiedź w kwestii bezpieczeństwa zakupu takiego oprogramowania na allegro. Nie chcę pracować na darmowych aplikacjach, interesuje mnie jedynie Office od Microsoftu.

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

MSO dla uczniów, studentów ma na pewno restrykcje, jeśli je nie spełniasz to licencja będzie nie ważna. Jeśli chodzi o innego typu licencje na MSO to najpewniejszym sposobem będzie wysłanie linka Allegro z pytaniem na forum Microsoftu. Poza tym, zawsze żądaj faktury do zakupionej licencji, to również ma duże znaczenie. Jeśli firma nie wystawia faktur na oprogramowanie to na pewno coś śmierdzi.

 

Inne wątki w tym temacie:

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/microsoft-i-allegro-walcza-z-piratami-na-aukcjach-34288.html

http://wss.geekclub.pl/forum/watek/ms-office-z-allegro,559000

Pandi
komentarz
komentarz

No i tu jest pies pogrzebany. W sklepie podobny produkt, np. Office 2013 kosztuje przykładowo 500 zł, a na allegro 160. To podejrzane. Tak jak mówisz, skontaktuję się z Microsoftem, może powiedzą mi jakiś konkret, chociaż obawiam się, że mogą nakłaniać na "bezpieczny" zakup 365:) Tak czy inaczej, dzięki za pomoc.

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Dlatego lepiej daj linka na forum Microsoftu, by ludzie niezależni się wypowiedzieli.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.