x-kom hosting

Poświata cyfrowa, ulepszenie i RGB Gamma na 226BW

Sonido
utworzono
utworzono

yOo

Grzebałem ostatnio w Panelu sterowania NVIDIA z ciekawości zgromadzonych tam wszelakich suwaków i właściwości swojego monitora i odkryłem nie znane mi wcześniej opcje tj. Poświata cyfrowa, ulepszenie i RGB Gamma.

Jeżeli ktoś wie jak odpowiednio powinienem ustawić (ile %) swój monitor nie tylko pod względem opcji wymienionych wyżej to proszę o pomoc.

Będę wdzięczny :mruga:

Gość
komentarz
komentarz

Hehe i o co Ci chodzi? :D Jaki masz monitor? :D A poza tym nie baw się w to, ustaw default i będzie ok. Przecież możesz to ustawić wg. własnych widzimisię. Jeśli bolą Cię oczy to zmniejsz gammę... nie wiem co Ci poradzić. Jeśli oglądasz filmy na TV przez kompa to też ustaw sobie takie kolory jakie Tobie odpowiadają... pozdro :P nie do konca wiem o co Ci chodzi ;)

Sonido
komentarz
komentarz

Czytać nie umiesz? Jak byk jest napisane zarówno w temacie jak i w sygnie, że Samsung 226BW! Poza tym nie ma opcji default. Wg własnego widzimisie właśnie ustawiłem, ale nie wiem czy jest to odpowiednie i najlepsze ustawienie. Może ktoś ma taki sam monitor i podzieli się ze mną swoimi uwagami co do kolorów kontrastu, nasyceniu barw itp. (długu by wymieniać).

Nic nie wniosłeś do tematu, więc na drugi raz zastanów się jeżeli będziesz miał zamiar cokolwiek napisać.

Tomek
komentarz
komentarz

Posiadam Samsunga 223BW co do Gammy zmniejszyłem jej wartość nieznacznie do 4%(możesz mieć inne nastawy zależy od sterowników i karty graficznej).

Poswiaty cyfrowej nie włączaj .

Sonido
komentarz
komentarz

No właśnie zauważyłem, że na pulpicie z poświatą na 50% kolory są żywsze, bardziej nasycone, natomiast już przeglądając www w Operze nie wygląda to tak "kolorowo" i mam ustawioną na 0%.

Gammę RGB mam natomiast na 26%(wszystkie 3 kolory jednakowo), tak było już domyślnie.

Gamma(zwykła) na 0%, bo wogóle nie mogę jej zmienić-tzw. suwak nieruchomy ;) Reszta po 50%.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.