x-kom hosting

Podkręcanie mojego e2160

Gość
utworzono
utworzono (edytowane)

niekatualne

nokia
komentarz
komentarz

Z tego co widzę to masz trochę wysoką temp. i procek niezbyt stabilnie chodzi (Othors);

Proponuję zejść na 2,75GHz i zrobić testy; lub po prostu kupić lepsze chłodzenie;)

Gość
komentarz
komentarz

Z tego co widzę to masz trochę wysoką temp
Starałem się nie przekraczać 65*
lub po prostu kupić lepsze chłodzenie;)
A ile mi Freezer 7 zniży temperaturę? tak na oko ile stopni?
Lewy12
komentarz
komentarz

W sterise na pewno o 10 stopni będzie mniejsza do tego kup paste zalmana bo ta co będzie na AC Freezer jest słaba .

falcon1984
komentarz
komentarz

U mnie na AC Freezer 7 PRO + Zalman STG-1 nie przekracza około 53-54C w stresie. Tylko, że procka mam E4300...

Gość
komentarz
komentarz

Ustawiłem na 2845mhz i przeszedł 4h orthosa bez błędów. Max temperatura to 64* - wiem, że to trochę dużo i na tym skończę podkręcanie :|

A co do Freezera to są bez funkcji PWM? Czy to jest użyteczne, czy też zbędne?

Jest jeszcze jeden problem, przy starcie kompa (a trzy razy startuje) muszę go zresetować, żeby dalej mógł chodzić. Po restarcie pokazuje mi się czerwony napis "overclocking is failed" czy cos w tym stylu. Wtedy na ekranie jest pokazana bieżąca prędkość procesora i ramu. I właśnie prędkość ramu mnie zaskakuje - jest taka jakby dzielnik FSB:DRAM był 1:2 a ja ustawiłem 1:1.25. Lecz gdy uruchomię komp z tymi ustawieniami to prędkość ramu w cpu-z jest normalna. Co mam zrobić żeby płyta nie przestawiała mi dzielnika?

falcon1984
komentarz
komentarz

Tak, Ac Freezer ma PWM. Przydaj się bo dostosowuje obroty do temperatury sygnałem z mobo.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.