x-kom hosting

Zmienne IP a dostęp do swoich urządzeń LAN

aff007
utworzono
utworzono

Witam!

 

Mam takie pytanie. Posiadam zarejestrowaną domenę *.pl w Kylos i chciałbym jej użyć do ominięcia swojego zmiennego IP. Chodzi mi o to, abym mógł spoza swojej sieci LAN zalogować się do panelu swojego routera. Czy da się do tego wykorzystać moją domenę i zrobić to bezpłatnie. Czytałem, że można przez  DDNS ale nie bardzo wiem jak.

 

Pozdrawiam.

  • 3 miesiące później...

WireBoot
komentarz
komentarz

Wystarczy że wykorzystasz rozwiązanie typu no-ip.com lub DynDNS

darkowal
komentarz
komentarz

Ip na routerze pc musi byc przypisany do 192.168.0.100 wtedy ustawisz dyndns

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Router musi mieć publiczne IP, by w ogóle zobaczyć go w necie.

darkowal
komentarz
komentarz (edytowane)

Tak pc musi przypisać do publicznego ip jest taka opcja w routerze nazwa konputera i ip a wtedy mozna bawic zmiennym dyndns

Edytowane przez darkowal
MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Router który ma publiczne IP, nawet dynamiczne, można wywołać wpisując jego IP w przeglądarce. Jeśli panel logowania jest dostępny na interfejsie WAN routera, to powinno to działać. Jeśli chodzi o usługę DynDNS, to korzystający z niej router, za każdym razem loguje się do DynDNS, podając swój aktualny adres IP. Czyli, nie musisz już znać aktualnego adresu IP routera, tylko wpisujesz w przeglądarce nazwę, jaką wybrałeś w usłudze DynDNS.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.