x-kom hosting

Czy jest źle ? Samsung 2032bw

suar
utworzono
utworzono

Witam.

Kupiłem nowy monitor Samsung 2032bw i mam z nim problem. Podczas włączania monitora w prawym górnym rogu ekranu mam 2 małe kropki (jedna jest biała, a druga czerwona) czy to są martwe/wypalone piksele ??

Proszę o pomoc bo strasznie mnie to drażni.

Pozdrawiam.

Tomek
komentarz
komentarz

To są matrwe piksele. Pstryknij palcem w nie może znikną.

nokia
komentarz
komentarz
Podczas włączania monitora

Tylko podczas włączania czy cały czas?

suar
komentarz
komentarz

tzn. tak

kompa dopiero co dostałem i jeszcze nie zdążyłem zainstalować systemu (będę miał go dopiero jutro), na razie tylko podłączyłem monitor do prądu, włączam go i od razu wyskakuję te 2 piksele.

Dzięki za szybką odpowiedź

Przed chwilą w instrukcji użytkownika przeczytałem coś takiego: "Dla tego produktu użyto panelu TFT LCD wytworzonego przy użyciu zaawansowanej technologii półprzewodnikowej o precyzji rzędu 1ppm( 1 milionowa). Jednakże piksele CZERWONY, ZIELONY, NIEBIESKI i BIAŁY wydają się czasem. Nie wynika to ze złej jakości monitora i nie powinno niepokoić użytkownika"

Zainstalowałem system i ciągle widzę te 2 kropki (czerwoną i żółto/białą).

Jutro pojadę go reklamować. Jak sądzicie przyjmą mi reklamacje ??

adas_milik
komentarz
komentarz

dziwne bo bialy nie moze byc! Tak mi sie wydaje masz chyba tylko trzy kolory czerwony zielony niebieski?

Sonido
komentarz
komentarz

Pstryczek powinien pomóc, bo nic innego sam nie zdziałasz.

Tomek
komentarz
komentarz

Z tego co wiem Samsung nie wymienia monitora jeżeli występuje kilka martwych pikseli(dokładnie zobacz w instrukcji lub gwarancji) czasami sklep, w ktorym kupuje sie daję gwarancjei zamienia monitor nawet gdy wystąpi jeden martwy piksel.

suar
komentarz
komentarz

Dzwoniłem do serwisu Samsunga i powiedzieli, że mi go wymienią jeżeli monitor będzie spełniał normy dotyczące uszkodzonych pikseli (nie wiem czy można wklejać linka, ale zaryzykuje http://www.samsung.com/pl/products/monitor...so_13406_2.pdf). Niestety monitor nie spełnia tych wymagań. Teraz nie wiem co robić, zacząć kombinować z pobudzeniem piksela czy po prostu go oddać do serwisu. Ten ,,biały'' piksel chyba jednak jest żółty (dzisiaj sie dokładnie przyjrzałem). Wy byście go oddali czy starali sie pobudzić te piksele ??

Pozdrawiam.

Lipton
komentarz
komentarz

nie przyjma Ci reklamacji. Kupiłem Samsunga od razu z Wypalonym pikselem ale mi to tam zwisa nie przeszkadza mi. Niestety Samsung ma dziwny regulamin z reklamacjami w sprawie wypalonych pikselow. Dluzej sie naczekasz na rozpatrzenie problemu a i tak Ci nie wymienia. Lepiej samemu naprawiaj

pc_piotrek
komentarz
komentarz

Samemu naprawianie to zły pomysł.Po pierwsze gdy go rozbierze straci gwarancję, a po drugie jeszcze coś zrobi nie tak i monitor do wyrzucenia.Trzeba było se kupić Lg albo BenQ oni od razu wymieniają gdy jest nawet 1 bad pixel.

Xilomion
komentarz
komentarz

Dopiero od trzech bad pixeli wymienia samsng - jest to standard. LG i inne firmy [niektóre] mają podwyższoną tą granicę. a nie które obniżoną.

nokia
komentarz
komentarz
Dopiero od trzech bad pixeli wymienia samsng - jest to standard. LG i inne firmy [niektóre] mają podwyższoną tą granicę. a nie które obniżoną.

A nie można jakoś samemu utworzyć trzeciego?

Wtedy może oddać na gwarakcję;)

Wiem, że to głupie, ale to chyba jedyna opcja, żeby przyjęli;/

krakersp
komentarz
komentarz

magnezem dotkij monitora i potrzymaj chwilę, tylko to bedzie wyglądało że specjalnie to srobiłeś...

suar
komentarz
komentarz

Monitora nie będę oddawał do serwisu, ale nie będę też tworzył 3 piksela :D. Postaram się sam go naprawić (nie będę nic rozkręcał). Niestety ,,pstryczek'' nie pomógł. Słyszałem, że są jakieś programy, dzięki którym monitor wyświetla wiele kolorów (podobno ma to pobudzić piksel). Znacie nazwę takiego programu ?? Macie może jakieś inne pomysły na naprawę jednokolorowego piksela ??

Z góry dzięki za pomoc.

Xilomion
komentarz
komentarz

Na 80% nic Ci to nie da. To jest wada matrycy. Czasem jeżeli sklep jest spoko to może CI wymienią, zadzwoń i się spytaj. Dlatego jak bierzesz monitor, to z wystawy, taki co już trochę chodzi. Bo pixele sie wypalają w przeciągu tygodnia potem nie. Bo po prostu wadliwa matryca musi się odpowiednio rozgrzać kilkukrotnie żeby wywalić złe pixele. Gdzie kupiłeś ten monitor?

PS: http://www.samsung.com/pl/products/monitor...iso_13406_2.pdf

suar
komentarz
komentarz

Sklep Disystem

Brałem tego Samsunga, właśnie ze względu na cenę i matrycę, która jak mnie zapewniano nie będzie miała żadnych wadliwych pikseli.

Xilomion
komentarz
komentarz

Tego nie można powiedzieć pred tygodniowym użytkowaniem jej. przykro mi z powodu monitora, możesz z nimi pogadać...

suar
komentarz
komentarz

Coś wykombinuje :D

Dzięki za pomoc :D, macie u mnie plusy :D

Dziadi
komentarz
komentarz

mozesz go jeszcze po prostu oddac i juz masz 7 dni na zwrucenie towaru wiec moze ci sie uda

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.