x-kom hosting

Instalacja Windowsa XP Home Edition obok Windowsa 10 Home

MarvinNet
utworzono
utworzono

Witam, wiem że to będzie dość kontrowersyjny temat, ale chcę się dowiedzieć, zapytać czy jest to możliwe. A mianowicie czy jest możliwa instalacja Windowsa Xp Home Edition na laptopie na którym jest już Windows 10 Home. Może na samym początku podam dane laptopa:​

Procesor AMD E-350 1.6 GHz,

Dysk 500 GB,

Pamięć RAM: 4 GB,

Karta graficzna AMD Radeon 6310 HD Graphics,

Dane sprzętu już znacie to teraz pytanie czy można instalować na nim Windowsa Xp Home Edition?

Chcę go zainstalować po to by można było grać w starsze gry bo na 10 to jest raczej katorga. No i pozostaje najważniejsze pytanie jak to zrobić? Proszę o odpowiedź, pozdrawiam :D

  • 2 tygodnie później...

sk.haq
komentarz
komentarz

Xp'ka spokojnie zainstalujesz ;d

hixmen
komentarz
komentarz

Jeśli to jest laptop. To bardziej stosowne by było,podać dokładny model laptopa. A nie tylko podzespoły, jeszcze nie wszyskie, brakuje płyty głównej. W laptopach jest troszkę inna specyfika i jaki model jest istotne, do sprawdzenia jakie są sterowniki. I co istotne czy są na XP. Bo jak to jest nowy sprzęt, to już nie ma na XP sterów. Więc trzeba się upewnić.

  • 1 miesiąc później...
MarvinNet
komentarz
komentarz

Przepraszam za długą bardzo długą przerwę. I za to, że nie podałem modelu laptopa. Mój laptop to Asus X53BY wiem, że słabizna ale myślę, że z Xp-kiem sobie poradzi tylko fakt pozostaje kwestia sterów.

hixmen
komentarz
komentarz

Kiedyś patrzyłem czy są stery pod ten model. Nie mam teraz linku, ale nie było oficjalnych sterów pod XP, na danej stronie. Więc prawdopodobnie, z instalacją starego systemu może być problem, albo późniejsze działanie z powodu braku sterów. Chyba że znajdziesz gdzieś stery XP pod ten laptop, to dopiero wtedy możesz spróbować.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.