x-kom hosting

HP DeskJet 1050 - jakie tusze?

JaczaQ
utworzono
utworzono

Witam,

 

Niedawno dostałem używane urządzenie wielofunkcyjne HP 1050 - w karetce zamontowany jest oryginalny kartridż 301 black, który jest prawdopodobnie wyzerowany bądź zasuszony, ponieważ drukarka nie chce na nim drukować. Ponadto świeci na kolor pomarańczowy dioda informująca o problemie z kartridżem. Czy taki nieużywany przez długi okres czasu kartridż można uzupełnić za pomocą np. takiego zestawu:

 

http://allegro.pl/hp-czarny-pig-300ml-plyn-21-27-56-300-301-350-703-i5228371344.html

 

Czy może lepiej kupić regenerowany maszynowo kartridż np. taki:

 

http://allegro.pl/tusz-301-xxl-czarny-hp-dj-1510-1050-2050-f-vat-i5738946815.html

 

I jeszcze jedno banalne pytanie - czy ten model można w ogóle używać z załadowanym tylko czarnym tuszem?

 

Pozdro :)

 

 

fikusik
komentarz
komentarz

a nie lepiej iść po prostu do sklepu i podpytać osób które się na tym znają?

JaczaQ
komentarz
komentarz

a nie lepiej iść po prostu do sklepu i podpytać osób które się na tym znają?


W sklepie powiedzą, że najlepiej kupić oryginalny tusz HP za 50PLN/szt. Typowy marketing ;) Poza tym, sprzedawca to niekoniecznie osoba znająca się.
bemol911
komentarz
komentarz

Czy taki nieużywany przez długi okres czasu kartridż można uzupełnić za pomocą np. takiego zestawu:

 

Uzupełnić można ale pewnie nie będzie drukować.

 

Czy może lepiej kupić regenerowany maszynowo kartridż np. taki:

 

Z jakością takich tuszy jest różnie, sam musiałem dwukrotnie odsyłać zamiennik do Canona MP250 bo nie drukował.

JaczaQ
komentarz
komentarz

Uzupełnić można ale pewnie nie będzie drukować.


Dzięki bembol911, o to mi chodziło, o konkretną i jasną poradę. Kupię wobec tego gotowy zamiennik, i ewentualnie odeślę jak nie będzie działać.

To jak jest z tymi zestawami do napełniania, czy to tylko chwyt, czy na świeżo wyzerowanym kartridżu jest szansa powodzenia?

Pozdro :)
itoner
komentarz
komentarz

Dzięki bembol911, o to mi chodziło, o konkretną i jasną poradę. Kupię wobec tego gotowy zamiennik, i ewentualnie odeślę jak nie będzie działać.

To jak jest z tymi zestawami do napełniania, czy to tylko chwyt, czy na świeżo wyzerowanym kartridżu jest szansa powodzenia?

Pozdro :)

 

Jeżeli masz kartrydż zaschnięty to napełnianie nie ma sensu. Lepiej kup sobie zamiennik w niższej cenie. 

bemol911
komentarz
komentarz

To jak jest z tymi zestawami do napełniania, czy to tylko chwyt, czy na świeżo wyzerowanym kartridżu jest szansa powodzenia?

 

Z doświadczenia Ci powiem że oryginalny kartridż Canon udawało mi się uzupełnić 6-8 razy natomiast zamiennik do 4 razy. 

fikusik
komentarz
komentarz

ja uważam, że lepiej kupić zamiennik, wychodzi taniej a jakość ta sama. 

JaczaQ
komentarz
komentarz

Dzięki Panowie, ostatecznie zamówiłem gotowy zamiennik. Dam znać po otrzymaniu przesyłki, czy działa. Pozdro!

mgie45
komentarz
komentarz

Dobre są zamienniki actis, active jet, sporo osób też asarto chwali.

bemol911
komentarz
komentarz

Tylko że dobry zamiennik kosztuje tyle co oryginał 

fikusik
komentarz
komentarz

nie spotkałam się jeszcze z tym aby zamienniki kosztował tyle samo co oryginał, ale może mało wiem, to moze napisz konkretnie o jakich zamiennikach piszesz?

mgie45
komentarz
komentarz

Nie kosztuje tyle co oryginał, do mojego brothera oryginał kosztuje około 64 zł, zamiennik actis 15 zł, czyli ponad 4 razy mniej. Jakby kosztowały tyle co oryginały to kto by je kupował.

fikusik
komentarz
komentarz

to prawda dlatego też nie rozumiem tego stwierdzenia ja kupuję activ jety dużó taniej niż oryginały do mojej drukarki i nie spotkałam jeszcze zamienników z ceną taką jak oryginalny tusz.

bemol911
komentarz
komentarz

nie spotkałam jeszcze zamienników z ceną taką jak oryginalny tusz.

 

No to masz na przykładzie mojego Canona Pixma MP250

 

oryginał

http://www.dodrukarki.pl/canon-pg-510-tusz-czarny-9ml.html

 

zamiennik (trochę droższy od oryginału ale ma większą pojemność)

http://www.dodrukarki.pl/activejet-ac-510r-tusz-czarny-do-drukarki-canon-zamiennik-canon-pg-510-12ml.html

 

oczywiście można kupić tani zamiennik na allegro, jednak zdarzyło mi się że dwukrotnie musiałem je odesłać bo były niesprawne

http://allegro.pl/1x-tusz-canon-pg510-xxl-pixma-ip2700-mp240-mp250-i5228658357.html

fikusik
komentarz
komentarz

wielkość pojeminka w przypadku zamienników też bardzo często jest kartą przetargową, bo ludzie nie zawsze zwracają uwagę na pojemności, a przecież im większa pojemność tym więcej wydrukujemy.

mgie45
komentarz
komentarz

Pojemność większa to i cena trochę większa, ale w przeliczeniu na ml to chyba i tak taniej zamiennik wychodzi.

fikusik
komentarz
komentarz

a ja bym się bała kupić zamienniki z sieci? a gwarancję chociaż dostałeś?

JaczaQ
komentarz
komentarz

a ja bym się bała kupić zamienniki z sieci? a gwarancję chociaż dostałeś?

 

Tak, gwarancja aż do wyczerpania atramentu. 

fikusik
komentarz
komentarz

zwracaj na to uwagę przy zakupie bo producenci czasami nie dają gwarancjii dlatego szukaj zamienników gdzie ją dostaniesz.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.