x-kom hosting

Problem z VirtualBox

devbase
utworzono
utworzono

Witam

 

Mam zapewne bardzo łatwy do rozwiązania problem, z którym nie mogę sobie poradzić. Chcę sobie postawić wirtualną maszynę z systemem 64-bitowym. Tylko gdy próbuję zrobić to w Oracle VM VirtualBox, na liście na której wybiera się system na którym będzie wszystko działać, nie mam systemów 64-bitowych, a jedynie 32. Pomyślałem że jest to wina wersji programu, więc ściągałem chyba ze trzy razy różne wersje, i w każdej to samo. Wspomnę że fizycznie mam Windows 7 Home Premium, a program VirtualBox mam w wersji 5.0.8. Jeśli jest ktoś ogarnięty w czym jest problem, to chętnie posłucham gdzie robię błąd :)

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Wydaje mi się, że wybór systemu nie ma aż tak dużego znaczenia. Ale profilaktycznie wejdź do BIOS i zobacz czy aby nie masz wyłączonego wsparcia dla wirtualizacji.

nitro07
komentarz
komentarz

1. Musisz mieć włączoną wirtualizację w BIOS

2. Nie możesz mieć zainstalowanego dodatku Narzędzia funkcji Hyper-V

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.