x-kom hosting

Blue Screen o kodzie 0x00000101 !

hurragun
utworzono
utworzono

Witam.

 

Mam problem z moim komputerem a mianowicie z losowo pojawiającym się blue screen o kodzie podanym w temacie (zdjęcie niżej) oraz bardzo sporadycznymi resetami komputera. Problem o dziwo nie pojawia się przy graniu w gry (np. Fifa 16) a raczej występuję przy normalnym korzystaniu z komputera (sluchanie muzyki z youtube, czy też oglądanie filmów).

 

Podaję dokładną specyfikację mojego komputera:

Płyta główna: Asus M5A78L-M

Procesor: AMD FX 6300

Pamięć RAM: 2x4 GB RAM DDR3 Kingston (dwie takie same)

Zasilacz: Corsair VS 450

System: Windows 7 64 bit

 

Pozdrawiam i będę wdzięczny za wszelką pomoc.

 

 

Pattom
komentarz
komentarz

Zresetuj bios do ustawien domyslnych.Wszystkie aktualizacje wgrane?Wlacz komputer w trybie awaryjnym i zobacz czy problem nadal wystepuje.

Youki
komentarz
komentarz

BIOS aktualny ?

 

Spakuj pliki z folderu MInidump i wrzuć na jakiś upload. 

hurragun
komentarz
komentarz

Tak, bios na pewno aktualny. Pliki wrzucę trochę później jak tylko wrócę do domu.

Youki
komentarz
komentarz

No to czekam. 

Youki
komentarz
komentarz

Sterowniki do chipsetu także aktualny ?

Pokaż temperatury procesora w spoczynku oraz podczas obciążenia za pomocą programu HWmonitor. Przedstaw screena.

hurragun
komentarz
komentarz

wiecie na chwilę obecną zastosowałem drobny zabieg - zamieniłem miejscami pamięci ram i z jednej z niej zdarłem nalepkę (cenkę). Dzisiaj przez cały dzień lata mi komp bez problemu :-). Dodam jeszcze te zdjęcia z temperatury procesora.

 

temperatura w spoczynku 

http://zapodaj.net/f966092c96ebc.jpg.html

 

temperatura z obciążeniem

http://zapodaj.net/fcc1bd077c660.jpg.html

 

o jakie sterowniki chodzi? do płyty głównej - raczej powinny być nowe, ale pewności nie mam.

Youki
komentarz
komentarz

o jakie sterowniki chodzi? do płyty głównej

O te.

 

No to sprawdzaj jak to wygląda na zamienionych kostkach pamięci RAM.

hurragun
komentarz
komentarz

Witam.

 

Po kilku dniach testu na zamienionych miejscami kościach ram, komp nadal się zawiesza i pojawia się wspomniane w temacie niebieskie tło. Macie może jeszcze jakieś pomysły?

 

Pozdrawiam.

Youki
komentarz
komentarz

A na pojedyńczych końciach w różnych slotach też sprawdzałeś ?

  • 3 tygodnie później...
hurragun
komentarz
komentarz

Witam.

 

No i wracam do tematu ponownie, po dłuższej przerwie. Dlaczego? Ano dlatego, że próbowałem samemu dojść do rozwiązania problemu poprzez sprawdzanie poszczególnych części w kompie. Sprawdzałem testami kości ram, dysk twardy, aktualizowałem wszystkie niezbędne sterowniki i...nic. Dodatkowo testowałem też stabilność działania komputera na jednej i drugiej kości ram.

 

Z tego wszystkiego oddałem kompa do serwisu i tam komputer został porządnie obciążony, też wszystkie komponenty sprawdzone i o dziwo...przez całą noc w serwisie moja maszynka nie miała żadnego resetu ani wspomnianego wyżej bsoda. Wróciłem więc z komputerem do domu...oraz dokupionym nowym dyskiem twardym (w starym były problemy już z bad sectorami, bo dysk chodził u mnie już około 3 lat), zainstalowałem na nowo system Windows 7 (mam swoją legalną wersję) i okazuje się...że po jakimś czasie wyskakuje ten sam bsod !

 

W związku z tym wczoraj ponownie testowałem kompa odłączając te elementy, które nie były podłączone do niego podczas diagnozowania w serwisie a mianowicie - adapter do pada Microsoft Xbox oraz moją profesjonalną kartę muzyczną Esi Julia (odinstalowałem też sterowniki do niej). Niestety, nic to nie dało - nadal występują bsody (wczoraj włączyłem do testu grę Nba 2k16 i przy niej komp, po jakimś czasie się wysypał - około 40 minut). Nie mam już bardzo pomysłów co może być przyczyną. Nie wiem, może podpięty modem albo jakieś problemy z napięciem w listwach przeciwnapięciowych?!

 

Proszę pomóżcie, bo już naprawdę nie mam do tego siły !

 

Pozdrawiam.

Youki
komentarz
komentarz

Sprawdzałeś czy w trybie awaryjnym też Ci błąd wyskakuje ? 

hurragun
komentarz
komentarz

Miałem tego kompa w serwisie i na pewno to sprawdzili. Jeśli nie, to pewnie jeszcze to ogarnę dzisiaj późnym wieczorem. Powiedz mi tylko, w czym to ma pomóc? System jest położony na nowo i tutaj już powinno być po problemie.


A może zintegrowana karta sieciowa jest tutaj problemem? Co o tym sądzicie?

 

Pozdrawiam.

Youki
komentarz
komentarz

ystem jest położony na nowo i tutaj już powinno być po problemie.

Teoretycznie.

 

Jak się wysypie to kwestia tylko hardware.

 

A może zintegrowana karta sieciowa jest tutaj problemem?

Raczej nie, ale możesz ją wyłączyć w BIOS'ie, wyłączyć sterownik w systemie i sprawdzać. 

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

00000000101 to bład z cpu

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.