x-kom hosting

"Wybierz system operacyjny" podczas startu Windows 10

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: igorl53 ,
igorl53
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam,

Na laptopie Dell Inspiron 17 zainstalowałem Windows 10 z pamięci USB. Zainstalowałem sterowniki.

Za każdym razem, przed załadowaniem systemu, przez ułamek sekundy widoczny jest obraz jak na filmiku poniżej:

 

https://youtu.be/zJLCI_IqoYY

 

Jak widać, jest to ucięte Boot Menu systemu. Co dziwniejsze, przed zainstalowaniem sterowników menu wyświetlało się na całym ekranie, nieucięte. Po tym ekranie system normalnie startuje i wszystko jest OK

 

Czym to może być spowodowane? Da się to jakoś naprawić?

Dodam, że laptop miał preinstalowane Ubuntu - usunąłem partycje po nim, poza tą do przywracania systemu + jakąś o nazwie DIAGS.

 

Z góry dziękuję :)

  • Rekomendowana odpowiedź
igorl53
komentarz
komentarz (edytowane)

Problem rozwiązany, powodem musiały być dwie pozostałe po preinstalowanym systemie partycje - ESP i DIAGS. Po usunięciu ich i przeinstalowaniu Windows 10, ekran widoczny na filmiku już się nie pojawia.

 

Uwaga: usunięcie partycji DIAGS wiąże się z niemożliwością skorzystania z Dell Diagnostics przy starcie systemu. Nie jest to duży problem, można ten program podobno odpalić z CD.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.