x-kom hosting

Optymalna temperatura płyty głównej.

Pyziaty
utworzono
utworzono

Witam. Jaka jest optymalna temperatura płyty głownej. Moja w stresie całkowitym ma 50 stopni.

Nazwa płyty : Gigabyte B75M-D2V

Gość
komentarz
komentarz

Widocznie masz kiepską obudowę bo moja Gigabyte Z77 po oc procesora ma max 40 st C

Pyziaty
komentarz
komentarz

Nie mam żadnego wentylatora w obudowie. Muszę dokupić. Ale czy ta temperatura jest niebezpieczna?

Gość
komentarz
komentarz

Jeszcze płyty nie zabije ale jest wysoka .Powinna być z 8 st C co najmniej niższa .Jaką masz obudowę bo jak jakiś I-BOX , Logic,Tracer to lepiej i taniej wyjdzie wymienić obudowę na jakąś z filtrami przeciw kurzowymi i odpowiednim już chłodzeniem

Pyziaty
komentarz
komentarz

Obudowy nie jestem w stanie wymienić, ale mogę dokupić wiatraki do obudowy. 

Gość
komentarz
komentarz

Jeden przyzwoity wentylator to koszt 50 zł tak że wydasz tyle samo co kosztuje obudowa bo przedni ,tylni to już 100 zł

Pyziaty
komentarz
komentarz

Jak to 50 zł. Wentylator 80mm kosztuje 20zł. Jedynie takie mogę wrzucić do obudowy

Pyziaty
komentarz
komentarz

Niee, zresztą ja nie jestem jakimś mega wymagającym graczem. Jeżeli trzeba to mogę podać całą specyfikację komputera. A przy okazji, w stresie i5 3350P 60stopni to dobra temperatura?

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Jak w grach (ty to nazywasz stresem) to trochę za wysoka jak na ten procesor i raczej pod 50 st C powinna podchodzić .Stres prawdziwy procesora to jest jak się go obciąży 100% programem np OCCT

Pyziaty
komentarz
komentarz

Ale ogólnie jak na procesor 60 stopni mi się wydaje że jest ok. A dużo da umieszczenie wentylatoru wyciagajacego? Bo ja tak mam w swojej obudowie, że nie mam na przedniej ściance miejsca na wentylator tylko dwa miejsca z tyłu. Więc rozumiem, że mógłbym dac jeden wtlaczajacy powietrze u dołu a ten wypychajacy u góry, to by było dobre rozwiązanie?

Gość
komentarz
komentarz

Powyżej 67 st C powoduje gotowanie się tego procesora i zbijanie zegara by się nie spalił .Mój brat ma ten procesor i w normalnej obudowie w grach nie wychodzi nigdy poza 48 st C .Mówię ci zamień tą złomową obudowę na coś takiego np http://www.morele.net/obudowa-silentiumpc-brutus-s30-pure-black-bt-s30-660804/bo to co masz teraz jest wyjątkowo kiepskie tym bardziej ze z przodu nie możesz dać żadnego wentyla

Pyziaty
komentarz
komentarz

Według mnie z tym gotowaniem się to przesada, ale cóż. I jeszcze jedno pytanko. Czy nie lepiej jak już kupować to dopłacić 25 zł do brutusa m20?

Gość
komentarz
komentarz

Lepiej było by dopłacić jeśli możesz

Pyziaty
komentarz
komentarz

Ale obecne temperatury podczas grania na full czyli 50stopni na płycie i 60 na procku nie są niebezpieczne?
Bo Masz rację, trzeba zmienić. A patrząc na to że nie mam stałych dochodów to trochę pozbieram i wymienię.
Prosiłbym także o opinię innych forumowiczów

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

To takie graniczne temperatury by zaczęły się kłopoty .Tu masz przykładowo moje w spoczynku (system to płyta główna zasilanie procesora a PCH to chipset płyty ) http://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/7b518e178b3fe141 W oddzielnej karta graficzna

Pyziaty
komentarz
komentarz

W spoczynku to i ja tyle mam.

Gość
komentarz
komentarz

Wątpię w to i to szczerze że masz takie temperatury

Pyziaty
komentarz
komentarz (edytowane)

#dizingof http://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/a6d61aa115f2c4da po godzinie przeglądania internetu.

 

Ale i tak, dzięki za poddanie modelu obudowy.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.