x-kom hosting

Windows Xp -instalacja

kozi022
utworzono
utworzono

Witam, posiadam dwa komputery, na jednym z nich zepsół mi się dysk twardy w komputerze, znalazlem w szafie dysk twardy przystosowny do do tego komputera zepsutowgo, tylko teraz pytanie. Jak mam zainstalowa  widnows na tym dysk ktory znalazlem i podpiac do tego komputera aby komputer mogł znów zacząć działać??


czy ktoś pomoże??

kamillm
komentarz
komentarz

Witam. Dysk podlacz pod tasmy biegnace od PCB i od zasilania. Jaki dokladnie to dysk? A widnowsa instalujesz z bootowalnej plyty badz bootowalnego pendrive.

kozi022
komentarz
komentarz (edytowane)

Witam. Dysk podlacz pod tasmy biegnace od PCB i od zasilania. Jaki dokladnie to dysk? A widnowsa instalujesz z bootowalnej plyty badz bootowalnego pendrive.

dysk to Ata, tylko ze nie odczytuje z bootowalnego pendrive, komputer to stary typ wiec moze nie ma takiej mozliwosci jak bootowanie :(

Edytowane przez kozi022
kamillm
komentarz
komentarz

Z tym że ogólnie instalacja XP z pendriva to krew pot i łzy

 

Powiem Ci szczerze, ze robilem ot pare razy i nie miałem żadnych problem. Klucz to dobrze przygotowany pendrive.

 

tylko ze nie odczytuje z bootowalnego pendrive

 

Skoro stary to moze nie miec bootowanie z USB, w takim razie musisz wypalic windowsa na CD/DVD i z niej zainstalowac.

kozi022
komentarz
komentarz

Powiem Ci szczerze, ze robilem ot pare razy i nie miałem żadnych problem. Klucz to dobrze przygotowany pendrive.

 

 

 

 

Skoro stary to moze nie miec bootowanie z USB, w takim razie musisz wypalic windowsa na CD/DVD i z niej zainstalowac.

tylko ze moj naped nie chce sie otworzyc, gdy pruboje go otworzyc to slychac tylko jak by mial  sie otworzyc a mimo to nie chce sie otworzyc

hixmen
komentarz
komentarz

W przednim panelu napędu, powinna być mała dziurka. Znajdź drucik o grubości żeby się zmiescił w dziurkę, np. drut ze spinacza biurowego. I w momencie wciśnięcia przycisku napędu, w tym czasie drucik wkładasz i z wyczuwalnym oporem naciskasz. I powinna się tacka napędu wysunąć. Robi się tak z drutem, awaryjnie. Następnie jak płyta się wsunie do napędu, zobaczysz czy czyta płyty.

kozi022
komentarz
komentarz

W przednim panelu napędu, powinna być mała dziurka. Znajdź drucik o grubości żeby się zmiescił w dziurkę, np. drut ze spinacza biurowego. I w momencie wciśnięcia przycisku napędu, w tym czasie drucik wkładasz i z wyczuwalnym oporem naciskasz. I powinna się tacka napędu wysunąć. Robi się tak z drutem, awaryjnie. Następnie jak płyta się wsunie do napędu, zobaczysz czy czyta płyty.

sprawdze ten sposob i wam napisze czy sie udalo :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.