x-kom hosting

Instalacja Linuxa obok windowsa 7

turbotomek123142
utworzono
utworzono

Witam, chciałbym zainstalować linuxa obok windowsa, nigdy tego nie robiłem i chciałbym poprosić o konkretne porady, nie ma dla mnie różnicy, jaki to będize linux, jakiś najprzyjemniejszy dla laika poproszę.

Win7 64bit 

Msi GE60 Apache Pro 1TB/8GB/GTX860/i7

Z tego co czytałem to na przykład dobrze jest zrobić dodatkową partycje.

kamillm
komentarz
komentarz

Witam. Wydziel sobie jakąś część z dysku np. 30 GB i na nim zainstaluj linuxa. Jeslli jestes laikiem to spokojnie mozesz zainstalowac Ubuntu. Jak zainstalowac krok po kroku ubuntu masz pod tym linkiem Instalacja Ubuntu.

kamillm
komentarz
komentarz

Wpierw możesz to zrobić bez inwazyjnie, bez ryzyka utraty czegokolwiek, w taki sposób:

 

Moim skromnym zdaniem na virtualboxie nie uzyska pelnej wydajnosci tego systemu. Najlepiej zainstalowac fizycznie system i sie pobawic, jak sie znudzi zawsze mozna usunac partycje, przeinstalowac program rozruchowy. Intslowanie systemow na wirtualnych maszynach to wg mnie polsrodki, bo kto raz zasmakuje linuxa nie wroci wiecej do windowsa ;]

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Linuksa używam tylko na wirtualnych maszynach. Procesory zwykle mają wsparcie dla wirtualizacji, w komputerach zwykle ma się te 4GB RAM, więc zasobów wystarczy. Jeśli chodzi o wydajność to fakt, że maszyny wirtualne do użytku domowego nie są optymalizowane, być może dlatego by nie stanowiły konkurencji dla produktów typu serwer. Ale niech się Tomek wpierw przekona czy mu ten Linuks odpowiada, zanim zacznie sobie na dysku mieszać.

turbotomek123142
komentarz
komentarz

zainstalowałem ubuntu 12.04 na virtualboxie, działa. Jednak potrzebuję jeszcze tego, po co go zainstalowałem, czyli kompilatora do jęzuka C: Eclipse. Proszę o pomoc w tym temacie, ściągnąłem już z 3 różne rzeczy ze strony eclispe z działu download i nic z tego nie mogę zainstalować. Nie ma tam żadnego pliku typu .exe. Proszę o pomoc w takich kwestiach:

Skąd powinienem ściągnąć eclipse do programowania?

Jak przebiega proces instalacji na tej wersji systemu operacyjnego?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.