x-kom hosting

BOOTowanie Windowsa 10 z USB na komputerze szkolnym

LockeLiefather
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam, mam następujące pytanie. Jak uruchomić system nagrany na USB jeśli nie mamy dostępu do biosu, hasła administratorskiego, i komputer uruchamia się przez iPXE?

 

Czytałem w internecie na temat BOOTowania komputera przez windows to go, i stwierdziłem że jest to bardzo dobry pomysł. Nie będę się musiał martwić że program nie działa, bo musi się zaktualizować a żeby go zaktualizować potrzeba uprawnień, a nikt ich nie ma bo informatyk wyjechał do Ameryki (miałem tak w technikum). Kupiłem pendrive z 32g pamięci i zainstalowałem na nim bootowalnego windowsa 10, niestety po podłączeniu w pracowni, wybraniu w biosie że chcę uruchomić system z pendrive'a uruchamia się jakiś program którego nie znam. Zdaje się że uruchamia windowsa ze zdalneo obrazu gdzieś w sieci szkolnej. Nazywa się iPXE, startuje system. Potem pojawia się panel niejakiego FOGproject, w którym mogę przeglądać informacje o komputerze i uruchomić system z dysku (tylko z dysku) oraz odpalić MemTest86. Jeśli nie podejmę żadnej akcji system startuje normalnie z dysku twardego. Mogę wyłączyć escape'em ten iPXE ale system i tak startuje z dysku twardego. Jak mogę uruchomić system z usb w takiej sytuacji?

 

P.S. Jest jeszcze narzędzie windows to go w systemie, ale żeby je uruchomić potrzebne jest hasło admina.

 

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.