x-kom hosting

Odinstalowywanie Linuxa Ubuntu

Skellen
utworzono
utworzono

Witam, niedawno zakupiłem laptopa bez systemu i zainstalowałem na nim Ubuntu. Dostałem jednak darmowego Windowsa z uczelni i chciałbym się teraz na niego przenieść.

Problem w tym, że kiedy uruchamiam system z bootowalnego pendrive, podczas instalacji Windowsa wyskakuje komunikat "Nie znaleziono żadnych sterowników urządzeń". Z tego co przeczytałem może to być spowodowane bootloaderem Linuxa. Chciałbym zatem odinstalować Linuxa i jego bootloader a potem zainstalować Windowsa i jego bootloader przywrócić w wierszu poleceń. Problem jednak w tym, że wszelkie poradniki jakie znalazłem na internecie odnoszą się do sytuacji, w której ktoś ma już zainstalowanego Windowsa i chce jedynie pozbyć się Linuxa, a w moim przypadku Ubuntu to jedyny system operacyjny.

Co mogę zrobić w takiej sytuacji? A może błąd "nie znaleziono żadnych sterowników urządzeń" nie jest spowodowany przez Linuxa?

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Jeśli masz Windows na płytce, to wkładasz go w napęd. W BIOS ustawiasz by wpierw boot'owało z napędu CD/DVD. Instalator się uruchomi i nie widzę problemu.

 

Jaki masz laptop, podaj producenta i model, znajdziesz wszystko pod spodem na etykiecie.

 

Jakiego masz Windowsa ?

Skellen
komentarz
komentarz

Mój laptop to Lenovo Y50-70, nie posiada on napędu DVD, więc zmuszony jestem korzystać z pamięci USB.
Próbuję zainstalować Windowsa 8.1.

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Jak nagrałeś sobie instalkę Windows 8.1 na pendrive ? Czy to na pewno dobra instalka ?

Skellen
komentarz
komentarz

Nagrałem ją za pomocą programu Rufus. Cóż, nie wiem co mogłoby z nią być nie tak.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.