x-kom hosting

Windows 8.1 Internet Explorer oraz kafelki.

Aniankazja
utworzono
utworzono

Witam,

Od pewnego czasu zmagałam się z pewnymi problemami w komputerze, na ogół radziłam sobie, jest tyle poradników i wskazówek w sieci zatem nie stanowiło to dla mnie kłopotów aż do teraz.

Proszę was o pomoc, bo już nie wiem jaka może być przyczyna objawów które zaraz przedstawię poniżej. Mam nadzieję, że wystarczy zainstalować, przeinstalować jakiś plik i wszystko wróci do normalności.

 

Windows 8.1 (zakupiony legalny)

Acer - 64 bit. (laptop)

 

Błędy które komplikują pracę na komputerze.

Od najmniej ważnych:

1. Nakierowując myszką na górny prawy róg, wybierając przycisk ustawienia nic mi się nie wyświetla, inne znaczki działają typu wyszukiwarka. Awaria od ponad roku.

2. W menu start (kafelki) jak przesune suwakiem na prawo zawiesza się i niczego nie mogę aktywować. Awaria od ponad roku.

3. Jak pobiorę aplikację z internetu nie jestem wstanie jej zainstalować, nie jest uruchamiane okno instalacyjne. Pobierałam takie aplikacje międzyinnymi jak Opera(przeglądarka). Awaria od tygodnia.

4. Nie działają pakiety office. Awaria od tygodnia.

5. Nie działa aplikacja przeglądarkowa Internet Explorer oraz Opera. Po wyborze brak rozpoczęcia, Google chrome oraz Firefox działa. Awaria od tygodnia.

 

Jeśli dam radę uporać się z problemem numer 5. Szybko rozwiąże 4 oraz 3. Sądzę, zresztą także osoby wyszukane na różnych stronach, że powodem jest tryb offline internetu explorer. A pakiety office potrzebuje na co dzień, jest to dla mnie niezbędne.

Zatem proszę o skupienie uwagi na numerze "piątym" oczywiście jeśli będziecie chcieli/mogli pomóc.

 

W skrócie co ustaliłam, internet explorer jest niezbędny do prawidłowego ukazania połączenia internetowego. Piszę do was poprzez przeglądarkę internetową udawadniając połączenie z internetem. Niestety kilka aplikacji nie widzi owego połączenia z racji błędu IE. Tak jak wspomniałam pakiety office nie odnajdują połączenia, a potrzebują połączenia być może z ostatnich aktualizacji Windowsa, wymaga potwierdzenia. A z takich przyjemności znalazła się aplikacja League of Legend.

 

Mam sprawny antywirus oraz firewall. Brak wychwyconych wirusów itp programów, sprawdzone kilkoma programami.

Ponad tydzień temu, usuwałam z przeglądarek także z IE strony startowe prowadzące do "Delty".

 

Przez następne tygodnie nie mogę reinstalować systemu, mam ku temu powody. Jeśli nie będzie innego wyjścia z formatuje ale nie teraz. Przywracanie systemu ewentualnie do przemyślenia. Jednak raz już to robiłam jakiś czas temu, i niestety nie powiodło się z różnych nie znanych mi błędów. Mam nadzieję, że znajdziecie rozwiązanie a ja wam  w tym pomogę na naprawienie IE nawet poprzez reinstalacje tej przeglądarki (nie mogę znaleźć w dodaj usuń w programach ani w aktualizacjach), zatem jestem otwarta na wszelkie propozycje.

 

Pierwszy raz piszę z prośbą o pomoc na temat komputera do ludzi obcych takich jak wy, a nie znajomych w sprawie komputera, no moze jak dorastałam zdarzyło się to i owo poprosić. Jest to dla mnie nowość bo na ogół czułam się pewnie.

baadnews
komentarz
komentarz (edytowane)

Ciężko jest coś doradzić jak się widzi tylko opis problemu i nie można go zobaczyć, ściągnij program ccleaner, i wyczyść nim pliki i rejestr.

xVams
komentarz
komentarz (edytowane)

Z takim problemem to najlepiej sformatuj komputer. Oczywiście jeśli masz taką możliwość. W ostateczności oddaj maszyne do serwisu i niech oni sprawdzą go fachowo :)

Aniankazja
komentarz
komentarz

"baadnews" Jak wspomniałam nie miałam możliwości ściągniętego programu wgrać do komputera - punkt 3.

 

Zresztą Wszystkie problemy naprawiłam przez jedną noc.

 

Co zrobiłam. Dotychczas myślałam, że defragmentacja przebiegała automatycznie co tydzień czasu, tak ustawiłam. Okazało się, że nie jest tak jak powinno być. Było wszystko zaznaczone ale w głębi systemu opcja była nieaktywna, należało aktywować i oczywiście zrobiłam defragmentację która z całego dysku aż 1% zreperowała danych, to naprawdę bardzo wiele.

 

Po defragmentacji wreszcie, nastąpił przełom, który umożliwił zaktualizowanie systemu "windows uptade" kolejnych aktualizacji które dotychczas były niemożliwe do ściągnięcia automatycznie jak i ręcznie. Miałam około 74 takich aktualizacji w kolejce. Pozostało na tą chwilę 43.

 

Także działania pod Windows + R - sfc/ scannow itp.

 

Po tych wszystkim punkty od 1 do 5 zostały rozwiązane i mogę w pełni cieszyć się dostępem do komputera.

 

Dziękuje za poświęcony czas. Można prosić o zamknięcie tematu, ewentualne pytania na priv.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.