x-kom hosting

Linux - ogólna dyskusja

Zarov
komentarz
komentarz

sean...dawidlot, a o którym modemie mówisz?

Sean
komentarz
komentarz

speedtouch 330

Zarov
komentarz
komentarz

Tylko ja mówię o tym szarym i jakieś 3 lata temu, wtedy to Ubuntu nie było tak znane.

mat159
komentarz
komentarz

sean...dawidlot, tyle ze podobno speed touch 330 to jest jeden z tych modemow ktore chodza pod ubuntu bezproblemowo, czego nie mozna powiedziec o zxdsl 852... Niestety...

Sean
komentarz
komentarz

na stronie ubuneo możesz zobaczyć jakie modemy obsługuje

mat159
komentarz
komentarz

Czlowieku ja ta strone kilka razy przeczytalem... Tylko nie zawsze to co pisze, rownoznaczne z rzeczywistoscia, u mnie w ogole modem sie nie wlacza, i to nie jest tylko moj problem, wystarczy spojrzec na forum - jeszcze nie znalazlem nikogo kto prawidlowo skonfigurowalby ten modem. Sam autor przyznaje, ze sa problemy z firmware do tego, z konfiguracja kernela itp...

Dlatego pytam jeszcze raz: czy jest jakies distro w ktorym chodzi neostrada pod zxdsl 852v2 ?

olej3232
komentarz
komentarz

Modemy do neo to jest szmelc, więc nikt Cię nie zapewni że pod jakimś distro będzie chodził bez problemu! Jak miał bym szukać distro które sobie z tym poradzi zaczął bym od najnowszego Ubuntu i Mundrivy! O ile się nie mylę kernel-2.6.20 ma w sobie jakieś sterowniki do modemu USB, ale nie wiem jakie (nie sprawdzałem używam routera!)

Zarov
komentarz
komentarz

Jeśli masz zamiar dłużej pobawić się Linuksem, tzn poznawać go a szybko z Neostrady nie zrezygnujesz to lepiej trochę więcej pieniędzy wyciągnąć i zakupić router z modemem ADSL...wtedy konfiguracja Neo ogranicza się do ustawienia sieci jeśli router sam tego nie zrobi.

  • 1 miesiąc później...
Xilomion
komentarz
komentarz

Ja raz używałem całkiem miłego Aurox'a, ale to było dawno... :))

Zarov
komentarz
komentarz

Obecnie Aurox jest martwym projektem, niedawno padł. Chociaż sam miałem go 3 razy i nie wspominam tego miło ;-)

  • 4 tygodnie później...
Zarov
komentarz
komentarz

Po instalacji jest zdecydowanie mniej. Używałem przez miesiąc w wersji 6.06 i po instalacji miałem wstępnie skonfigurowany system, jeśli chciałem doprowadzić go do jakiejś używalności to trzeba było dodać odpowiednie wpisy do sources.list, by słuchać mp3 kodeki zainstalować itd...

W SuSE zainstalujesz sobie Kadu, które zresztą jest już w repozytoriach [wiem od paczkującego] i łola! Gotowe.

Inną sprawą jest też to że musiałem trochę rzeczy odkręcać w Kubuntu bo nie tak to miało być, dystrybucja mało stabilna, idąca za modą i taka ..... [uzupełnić samemu] Sam u siebie bym nie zainstalował tego bo nie podoba mi się nic w tej dystrybucji, jednak zawsze polecam ją początkujących, gdyż właśnie już na samym początku dystrybucja zmusza do myślenia.

Kamix
komentarz
komentarz

Sory, ale SuSE też niema w sobie kodeków, można je jedynie odwtwarzać w Real Playerze, bo on ma swój wbudowany :)

A żeby słuchać Amarokiem(świetny program) to trzeba je zainstalować...

Zarov
komentarz
komentarz

Z tego co pamiętam to też zależało od sprzętu, u mnie np na zintegrowanej muzyce mp3 w Amaroku śmigały bez niczego, a u znajomego już z inną kartą nie. I musiał zainstalować jakiś tam pakiet. Oczywiście teraz może być inaczej.

W wersji 10.0 SuSE miało kodeki, ale czegoś tam brakowało bo nie były to programy otwarte czy coś takiego i musiałem trochę doinstalować by móc filmy oglądać.

Więc niech będzie, do filmów i w niektórych przypadkach muzyki trzeba coś doinstalować. Ale reszta jest gotowa :)

Kurzun
komentarz
komentarz
można je jedynie odwtwarzać w Real Playerze

Potrzeba 5 minut żeby kodeki były i filmy działały.

Kamix
komentarz
komentarz

Tak Kurzun, ale zainstalować trzeba :) A nam troche o co innego chodzi :)

Zarov ja nie miałem żadnych kodeków wszystkie zainstalowałem i śmigają ładnie wszystkie windowskowe formaty :)

PS. Kurzun masz Linuksa ?

Gość
komentarz
komentarz

Dobra ustalmy to ... ja jestem noob :) wy jestescie pro :D moj kumepl mowi co studjuje infe ze nie zainstaluje sam linuxa bo tam trzeba podac plik instalacyjny potem ustawic pulpit nie dam rady sknfigurowac netu i co najwazniejsze linux jest po ang :D pomozecie mi go zainstalowac i wsyztsko zrobic na cacy ? :))) NP. znalesc linux ubuntu :):D

Zarov
komentarz
komentarz

Czytasz nas?

Mówimy że Linux jest po polsku a że kolega studiuje informatyke to nie znaczy że ma jakieś pojęcie o czym mówi.

Nic nie trzeba takiego robić jak "kolega" mówi.

Nie słuchaj go tylko czytaj dokładnie wszystko to co z Kamilem napisałem.

Gość
komentarz
komentarz

Czytam juz kumam troche :) w czwartek zaczne robic wsyztsko i czytac o linuxie i moze zaczne go zainstalowac bo zaraz ide

na sprawdziany sie uczyc ... :D zainstaluje narazie linuxa OPENSUSE bo jest instrukcja :) z gory dzieki :D jutro maks po jutrze bede znowu :) narka !

Kurzun
komentarz
komentarz
PS. Kurzun masz Linuksa ?

W tej chwili mam tylko Vistę ale przez dość długi okres używałem OpenSusa.

Kamix
komentarz
komentarz
zainstaluje narazie linuxa OPENSUSE bo jest instrukcja smile.gif

W takim razie najwięcej poradników w przyszłym użytkowaniu znajdziesz na www.susek.info i http://portal.suse.pl

Pozdrawiam :)

PS.

W tej chwili mam tylko Vistę ale przez dość długi okres używałem OpenSusa.

I co zamierzasz na niej zostać ? ;)

Gość
komentarz
komentarz

A czy w open suse jest pulpit 3D ?? I czy bedryla znajde po polsku :D ?

Kurzun
komentarz
komentarz
I co zamierzasz na niej zostać ?

Oczywiście. Nie taka zła jak się o niej mówi. Mi przypadła od razu do gustu, ani razu się nie zawiesiła, chodzi ładnie i płynnie. Przez najbliższy czas nie zmierzam przesiadać się na jakiś inny system.

Gość
komentarz
komentarz
A czy w open suse jest pulpit 3D ?? I czy bedryla znajde po polsku :D ?
Zarov
komentarz
komentarz

Masz bana na google?

suse beryl

I wyskakuje mnóstwo haseł. Więc jest.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.