x-kom hosting

Linux - ogólna dyskusja

hitman1986
komentarz
komentarz
Hitman zaczynasz mnie już denerwować tymi sowimi postami...

Widząc Twój wiek w Twoim profilu, niezbyt przejmuję się tymi słowami. W końcu masz dopiero 15 lat i gówno wiesz o życiu. Ale jak dorośniesz, to zmienisz swój światopogląd.

w Ameryce średnia wieku graczy to ponad 20 lat

Dobrze, ale to jest w Ameryce. A my jesteśmy w Polsce. W Ameryce piwo sprzedają ludziom, którzy mają skończone 21 lat, w Polsce każde dziecko je kupi. W Ameryce dostęp do służby zdrowia jest o niebo lepszy niż u nas. Więc nie porównuj Ameryki z Polską, jest to nie na miejscu.

Jeśli jest dla Ciebie "Win$hit" to po jaką cholere z niego korzystasz.

Bo jestem poniekąd zmuszony do tego. Gdyby producenci oprogramowania tworzyli swoje produkty pod platformę Linuksową, to na pewno korzystał bym z Linuksa.

Zarov
komentarz
komentarz
Bo jestem poniekąd zmuszony do tego. Gdyby producenci oprogramowania tworzyli swoje produkty pod platformę Linuksową, to na pewno korzystał bym z Linuksa.

Np jakie programy?

A to kolejna wymowka osob, ktore nie uzywaja Linuksa :]

hitman1986
komentarz
komentarz
A to kolejna wymowka osob, ktore nie uzywaja Linuksa :]

Użytkowałem Linuksa przez wiele miesięcy, głównie Slackware'a. Znam troszkę ten system. Więc proszę mi nie wmawiać, że jestem totalnym laikiem, jeśli chodzi o ten system operacyjny.

Np jakie programy?

Np. Symfonia, program do m.in. fakturowania.

bizon11
komentarz
komentarz
Np jakie programy?

Praktycznie każdy program do Windows-a ma swojego odpowiednika często nawet lepszego w Linux-ie :) Może nie jestem zbyt dobrą osobą do oceniania tego bo korzystam z Windows-a ME ale wiem coś o tym :)

No cóż fakt jest taki że dla osoby która nie może żyć bez grania w gry - GTA, FIFA nie będzie możliwa zmiana Windowsa na Linuxa :)

Np. Symfonia, program do m.in. fakturowania.

Taki programik powinien bez problemu wejść prze emulator...

Zarov
komentarz
komentarz
Np. Symfonia, program do m.in. fakturowania.

qfaktury

Użytkowałem Linuksa przez wiele miesięcy, głównie Slackware'a. Znam troszkę ten system. Więc proszę mi nie wmawiać, że jestem totalnym laikiem, jeśli chodzi o ten system operacyjny.

Czytasz w ogole ze zrozumieniem? Gdzie napisalem cos co by swiadczylo o Twojej wiedzy na temat Linuksa?

hitman1986
komentarz
komentarz
A to kolejna wymowka osob, ktore nie uzywaja Linuksa :]
Użytkowałem Linuksa przez wiele miesięcy, głównie Slackware'a. Znam troszkę ten system.

I kto tutaj nie czyta ze zrozumieniem ?!

Zarov
komentarz
komentarz
Strahd napisał/a:

A to kolejna wymowka osob, ktore nie uzywaja Linuksa :]

Uzywaja, czas terazniejszy.

Użytkowałem

A tu przeszly :P

Cos musialo byc ze porzuciles Linuksa. I jakbys poszukal to bys znalazl dawno tego qfaktury czy jak mu tam bylo.

  • 2 tygodnie później...
krajowy
komentarz
komentarz

Czytam niektórych wypociny i czuję jakiś niesmak. Najczęściej bazujecie na opiniach innych. Naczytacie się na różnych forach internetowych takich badziewii i w to wierzycie. Mało kto uzasadnia taką wypowiedź.

Niektórzy polecają system Mandriva i mówią że tylko on, a zapewne nie mieli z nim kontaktu. Osobiście miałem Mandrake'a i stwierdzam że ten system jest dla ludzi z dość okrojoną wiedzą komputerową, oraz z brakiem zainteresowania komputerem. Tam jest głównie wszystko na tacy podane. Ta dystrybucja jest równie prosta jak sam system Windows XP. Konfigurację system robi sam, a co za tym idzie nie zawsze po naszej myśli.

Ja osobiście polecam Ubuntu, na którym pracowałem ok 2 tygodni, ale zrezygnowałem, ponieważ na moim komputerze musi być udostępniony internet dla drugiego komputera, a w tym systemie nie zawsze radio działa profi. Musiałem czasami ustawiać od nowa całe ustawienia sieci. Przedewszystkim Ubuntu jest oparty na Debianie, który jest najbardziej stabilny ze wszystkich dystrybucjach, ze względu na długie testy. Teraz przechodzę na system Ubuntu, bo zmieniłem internet na neozdradę, i chce sobie przejść na jakiś normalny system, z którym problemu nie będzie.

Gość
komentarz
komentarz

krajowy, Ja używałem Mandrake i Mandrive i RedHat oraz Fedora Core. Dlatego polecam Mandrive dla osób, które z linuxem nie miały do czynienia, bo jest on jak napisałeś prosty i zawiera w sobie wszystko, co jest potrzebne. Jeżeli chce się daną osobę zachęcić do przejścia na linuxa, to jest to system, który może to uczynić.

Zarov
komentarz
komentarz
Ja osobiście polecam Ubuntu

Tu sie zgadzam, sam uzytkowalem tą dystrybucje jakies 1,5 miesiaca i powiem ze jest ona latwa ale tez wymaga duzo od uzytkownika. Na samym poczatku juz masz pierwsze wyzwanie jakim jest odkrecenie konfiguracji, ktora zostala przeprowadzona przez instalator. Pozniej dodanie wpisow do sources.list i zainstalowanie potrzebnego oprogramowania. Dla takiego Windowsiarza jest to duze wyzwanie, przy ktorym naprawde duzo moze sie nauczyc. Dlatego zawsze polecam tą wlasnie dystrybucje, choc sam do niej nie wroce.

Ubuntu jest oparty na Debianie, który jest najbardziej stabilny ze wszystkich dystrybucjach, ze względu na długie testy.

No tu juz zalezy o jakiej wersji mowa. Pewnie piszesz o Sarge to masz racje, ale nie zapominajmy tez o takich dystrybucjach jak Slackware. Przeciez Slack znany jest ze swojej stabilnosci.

Z tą Mandriva to zalezy po co dana osoba instaluje Linuksa. Jesli chce poznac system to Mandriva bedzie zlym wyborem. Sam kiedys uzywalem ta dystrybucje i oprocz podstawowych polecen nic sie nie nauczylem, tak samo bylo z SuSE. Dopiero przeskok na Slackware duzo mi dalo. Choc nie znaczy to ze na tych dystrybucjach nic sie nie nauczysz.

krajowy
komentarz
komentarz

Strahd dobrze gadasz :) Ja osobiście gdy tylko kupię płyty żeby sobie zgrać conieco z dysku to od razu moje 40 Gb zapełni system linux oraz wszelkie programiki pod niego. Chce sobie dokładnie poznać tą dystrybucję, bo wiem od znajomych że jest naprawdę fajna. Co do innych to miałem z nimi doczynienia po parę godzin, jak mi się zachciało, to rano instalowałem i wieczorem instalowałem inny i tak przez parę dni. Miałem red hata, suse, knopixa, mandrake, debian, slackware, ubuntu... Nie wypowiadam się o niektórych bo nie znam ich tak dokładniej. :6:57:

  • 3 tygodnie później...
coffee_man
komentarz
komentarz

Polecam Slacka :) Można się nauczyć naprawdę wiele!!

  • 4 miesiące później...
Dziniu
komentarz
komentarz

ja polecam Linuxa Edubuntu jest on dostępny w formie Live CD i zobaczyć jak wygląda można też zainstalować go na dysku polecam również Mandriva Linux

  • 4 tygodnie później...
Orbes
komentarz
komentarz

Ja mam PClinuxOS, z tego co tam brat grzebie to nawet nawet dystrybucja. Oficjalnie nie ma polskiej wersji, ale po instalacji systemu w minute sciagasz latke ;) Oczywiscie darmowy. W rankingu dystrybucji, niedlugo dorowna juz ubuntu, gdzie istnieje 4raxy krocej - to o czyms swiadczy?

olej3232
komentarz
komentarz

Jedna rzecz mnie dziwi! Większość osób wypowiadających się w tym temacie korzysta z Windowsa! Ciekawe dlaczego?? :)

Ja posiedziałem kilka miesięcy na Fedorze (najpierw 6 później 7) polecam dla początkujących! Prosta instalacja, podstawowa konfiguracja systemu, a dzięki yum-owi instalacja programów również!

Teraz drugi dzień walcze z instalacją Gentoo, to już jest wyższa szkoła, ale dzięki temu można dobrze poznać system!

arcix
komentarz
komentarz

Dobrym wyborem jest zacząć od wersji LIVE CD - uruchamianych z płyty
LiveCd -jest to wersja której nie musze instalowac na dysku twardym?Tylko sciągam,zgrywam na płytę,wkładam do nowego kompa i już mogę sprawdzic ten system?Jak tak to skąd mogę go sciągnąc.Prosze o jakis link,może do Ubuntu,bo słyszałem że jest dosc prosty.
mat159
komentarz
komentarz

Ja mam pytanie odnosnie dystrybucji: znacie jakas, ktora beproblemowo obsluguje neostrade, a zwlaszcza modem zxdsl 852 wersja druga? Probowalem na Ubuntu, ale ani Ubuneo ani Neogui nie potrafilo mi skonfigurowac... Jesli ktos zna sposob, lub dystrubucje na ktorej ten modem dobrze dziala to prosze o podpowiedz.

Zarov
komentarz
komentarz

Jak do tej pory to właśnie Ubuntu najlepiej radziło sobie z Neostradą, na stronie Ubuneo widziałem stery do Twojego modemu, ale jak nie działa to jest problem. Nie jestem na bierząco z Ubuntu więc lepiej zapytaj na ich forum co zrobić z tym fantem.

mat159
komentarz
komentarz

Na stronie ubuneo pisze ze do tego modemu nie potrzebne jest firmware. Poza tym na forum Ubuntu nie znalazlem konkretnych wskazowek na temat instalacji tego konkretnego modemu, wrecz takie wypowiedzi ze po prostu na nim sie nie da i trzeba kupic inny. Jak dla mnie taka porada jest delikatnie mowiac "nieprofesjonalna".

arcix
komentarz
komentarz

A czy będe mógł sprawdzic moje podzespoły czy wszystkie dobrze działają i co trzeba zrobic?Bo tylko dlatego chce tego ubuntu zobaczyc.Bo Viste bede miał dopiero we wrzesniu.

Zarov
komentarz
komentarz

arcix, nie powinieneś mieć żadnych problemów.

mat159, co prawda nie bardzo mogę Ci coś pomóc z tym...ale wlazłem na strone Ubuneo i do drugiej wersji nie wymaga jak sam napisaleś firmware...czyli ten krok omijasz i instalujesz tylko ten pakiet:

http://ubuneo.ubuntulinux.eu/ubuneo10/ubuneo_1.0-2_i386.deb

czy tam ten

http://ubuneo.ubuntulinux.eu/ubuneo10/ubuneo_1.0-2_amd64.deb

Chociaż naprawde nie mam pojęcia.

Jakbyś jednak chciał kupić inny, to na Allegro Sagemy chodzą chyba po 40zł. Sam mam Neostrade ale że rozdzielam neta to zakupiłem router, teraz tylko sieć konfiguruję.

mat159
komentarz
komentarz

Co do ubuneo i jemu podobnych to raczej nie licze na cud, probowalem wiele razy zgodnie z instrukcjami... Dlatego chcialem sie spytac o inna dystrybucje z latwa konfiguracja neo bo bardzo chce poznac linuksa, ale bez internetu to nie ma sensu...

No coz, pozostaje mi obserwowac forum ubuntu, lub kupic modem... Swoja droga slyszalem ze w tepsie mozna wymienic modem, powolujac sie na niezgodnosc z linuksem. Slyszal ktos o czyms podobnym?

Zarov
komentarz
komentarz

Hehe, kiedy miałem ST330 [jakie bydle :-/] to chciałem wymienić mówiąc iż nie działa pod Linuksem, a działał tak ogólnie mi tylko pod Mandrivą, a że miałem większe ambicje to chciałem wymienić na Sagema. Do czasu aż modem jest sprawny możesz mieć problemy z wymianą, mi się jedynie udało przez uprzejmość pewnej pani Danuty, która wychyliła się...

Sean
komentarz
komentarz

co ty gadasz...ja miałem xp i ubuntu obok siebie ...modem był zainstalowany (nic nie robiłem świeciły się odrazu dwie zielone lamki)tylko pobawiłem się ubuneo i miałem internet

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.