x-kom hosting

Linux - ogólna dyskusja

bizon11
utworzono
utworzono

Na to pytanie nie można odpowiedzieć jednoznacznie :)

Każdy musi samemu przetestować :) Zacząć bawić się linuxem :)

Dobrym wyborem jest zacząć od wersji LIVE CD - uruchamianych z płyty

Zapraszam do tego artykułu:

artykuł

  • 4 tygodnie później...

Zarov
komentarz
komentarz

Hmm ja najpierw pomyslalbym czy jest mi potrzebny Linux. Nie jest to system gdzie sobie pogramy etc, wymaga on troche poswiecen. Potem nalezy zainsteresowac sie co i jak sie robi a potem pomyslec nad jakas dystrybucją. Najbardziej z wyzej wymienionych linkow polecam jakilinux.org i google.pl

  • 3 tygodnie później...
dos
komentarz
komentarz

Po chęciach i drobrnej chociaż wiedzy (większej niż tej, którą mają niezrównoważone nastolatki piszące swoje koffane blogasski :D) ale po przyzwyczajeniach z Windowsa polecam Mandrivę. Jeżeli zależy nam na tym, żeby system oferował jak najwięcej - SuSe. Jeżeli lubimy systemy lekkie - Ubuntu, a jeżeli lubimy kombinować i robić wszystko samemu - Gentoo ;)

ugresia
komentarz
komentarz

Też polecam Mandriva :roll:

Cieplik
komentarz
komentarz

Mam pytanko :?:

Co jest lepsze :

-Windows

-Linux

Bo mam winde i nie wiem czy przejść na Linuxa

dos
komentarz
komentarz

Głupie pytanie... ale jednak niegłupia odpowiedź:

To zależy co wymagasz od kompa :P I jaka wersja Windowsa, i jaka dystrybucja Linuxa (jeżeli porównujesz)...

bizon11
komentarz
komentarz

Pytanie podstawowe do czego używasz kompa?? Do grania Linux się nie nadaje. Ale do programowania i tworzenia stron tak.

ugresia
komentarz
komentarz

można mieć obydwa tylko że w linuxie jest lepszy o wiele dzwięk niż w windowsie[scroll:35fa57faf5] :arrow:[/scroll:35fa57faf5]

dos
komentarz
komentarz

czemu do grania się nie nadaje? TuxRacer o wiele lepiej śmiga pod Linuxem niż pod Windą :mrgreen:

  • 2 tygodnie później...
Zarov
komentarz
komentarz
Mam pytanko

Co jest lepsze :

-Windows

-Linux

Bo mam winde i nie wiem czy przejść na Linuxa

Kazdy Windziarz powie ze Windows, a Linuksiarz ze Linux. Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi. Kazdy system ma swoje plusy i minusy. Ja osobiscie stawiam na Linuksa.

dos, taaa, nie ma to jak TuxRacer i inne ;]

dos
komentarz
komentarz

To tak jak ja ;) Oprócz TuxRacera jeszcze fajne są SuperTux oraz Frozzen Bubble :D

  • 1 miesiąc później...
victor
komentarz
komentarz

Mandrive albo nie instalujcie se linka :P

A tak apropo mam duzo linków tylko żeby udestepnic od strony Swiata musze mieć servka a IP Wewnetrzne :(

Zarov
komentarz
komentarz
Mandrive albo nie instalujcie se linka

Okrojona ta twoja wypowiedz. Jakies argumenty?

victor
komentarz
komentarz

Bez komentarza. :?

Zarov
komentarz
komentarz

victor, i na tym zawsze sie konczy. Male doswiadczenie, albo zadnego i gadaja.

Joker
komentarz
komentarz

Po co sie udzielasz, jak potem piszesz bezsensowne "bez komentarza"...

Nieznasz sie to nie pisz... tyle...

  • 1 miesiąc później...
Turbo
komentarz
komentarz

To ja na poczatek radiłbym wypełnić ankiete

  • 1 miesiąc później...
dos
komentarz
komentarz

Wyniki ankiety:

1. Ubuntu Linux

2. Debian GNU/Linux

3. Fedora Core

4. SUSE Linux

5. Mandriva Linux

Pasuje idealnie ^^

  • 3 miesiące później...
hitman1986
komentarz
komentarz
Mam pytanko :?:

Co jest lepsze :

-Windows

-Linux

Bo mam winde i nie wiem czy przejść na Linuxa

Takie pytania są z założenia złe. Co jest lepsze? Zależy dla kogo. Dla jednych będzie to Windows, dzięki swojej prostocie, dla innych Linux, który działa bezproblemowo (w przeciwieństwie do Win$hitu). Zależy też do czego chcesz wykorzystywać komputer. Jeśli jesteś dzieckiem i chcesz grać w gry, to Linux odpada. Na Linuksie gry ci niezbyt pójdą (no, chyba, że korzystasz z Wine czy innych tego typu progsów). Ale za to Linux jest bezpieczniejszy, stabilniejszy.

A jaki Linux ? Na pewno nie Mandriva, SuSE, czy Aurox (rest in peace). Dla nowych użytkowników polecam Ubuntu/Kubuntu, a dla starych wyjadaczy - Slackware'a.

Zarov
komentarz
komentarz
Dla jednych będzie to Windows, dzięki swojej prostocie

Ubuntu czy SuSE jest o wiele latwiejsze od Windowsa, kazdy Ci to powie.

Dla nowych użytkowników polecam Ubuntu/Kubuntu, a dla starych wyjadaczy - Slackware'a.

Tu sie zgodze, choc Slackware nie jest az taki trudny jak ludzie mowia :P

hitman1986
komentarz
komentarz
Ubuntu czy SuSE jest o wiele latwiejsze od Windowsa, kazdy Ci to powie

OK, to weź naucz sowjego wujka, który całe życie korzysta z Win, aby przerzucił się na Linuksa na jeden miesiąc. Zagubi się w pierwszym dniu. I nie ważne, czy to jest SuSE, Mandriva, czy Debian.

Zarov
komentarz
komentarz
OK, to weź naucz sowjego wujka, który całe życie korzysta z Win, aby przerzucił się na Linuksa na jeden miesiąc. Zagubi się w pierwszym dniu. I nie ważne, czy to jest SuSE, Mandriva, czy Debian.

W domu mam dwa komputery, na kazdym Debian Etch, wczesniej Slackware. I myslisz ze brat czy rodzice, ktorzy uzywaja komputerow umieja cos? A gdzie tam. Nie wiedza co to jest binarka a uzywaja.

Ja wszystko poustawialem a oni klikaja sobie.

PS. Kurde, jaki wujek znowu? :zez:

Kurzun
komentarz
komentarz

hitman1986, dlaczego mówisz, że Windows to

Win$hit
? Jeśli jest dla Ciebie "Win$hit" to po jaką cholere z niego korzystasz. Wywal go i wgraj linuxa a nie. Mi jak coś nie odpowiada to z tego nie korzystam.
hitman1986
komentarz
komentarz
Kurde, jaki wujek znowu?

To było czysto teoretyczny przykład, który może, ale nie musi, mieć oparcia w rzeczywistości.

Grabiarz
komentarz
komentarz

Jeśli jesteś dzieckiem i chcesz grać w gry, to Linux odpada.
Hitman zaczynasz mnie już denerwować tymi sowimi postami... Wymądrzasz się, a sam wyglądasz na takiego co **** wie. Znam ludzi po 30 lat, którzy grają (w Ameryce średnia wieku graczy to ponad 20 lat), więc nie gadaj, że gry są dla dzieci... -.-'

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.