x-kom hosting

Jak sprawdzić DDR kości pamięci RAM?

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: lukee8 ,
Michaeeel
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam,

Chciałbym się zapytać czy istnieje możliwość sprawdzenia jaki DDR mają moje kości pamięci RAM, inaczej niż programem cpu-z? Chodzi mi o to czy da się to sprawdzić, nie montując tych kości w komputerze bo mam je wymontowane, a potrzebuje wiedzieć. Jest to gdzieś tam napisane na tych nalepkach? ;] Załączam zdjęcie: 

EDIT: Da się też z tego wyczytać ile one mają pamięci?

Edytowane przez Noobek :D

  • Rekomendowana odpowiedź
lukee8
komentarz
komentarz (edytowane)

to DDR1

 

Kość u góry ma 1GB a ta na dole 512mb.

Edytowane przez lukee8
  • Dobra wypowiedź 1
Michaeeel
komentarz
komentarz (edytowane)

Ok, dzięki :) A tak na przyszłość, żebym wiedział, to gdzie to można wyczytać? :D I czy da się jeszcze wyczytać ich pamięć? (gdzie to jest napisane? chciałbym wiedzieć już na przyszłość)

Edytowane przez Noobek :D
Gość
komentarz
komentarz

Przecież w linku pisze jak byk 400MHz a opóźnienia CL3 (3-3-3) .Napięcie zasilania 2,6 Volta

lukee8
komentarz
komentarz (edytowane)

Czy to ddr1 czy ddr2 czy ddr3 to widac po przerwie.
A pojemnosc masz zawsze na koncu po "/" czyli 512 to bedzie 512MB a 1G to poprostu 1GB.

W ddr1 nie pisali ze to ddr1 ale juz w ddr2 zazwyczaj poprostu jest napisane ddr2 tak samo jak w ddr3

 

Taktowanie wyczytasz po KVR400 nie potrzeba do tego zadnego internetu.

Edytowane przez lukee8
Michaeeel
komentarz
komentarz

Przecież w linku pisze jak byk 400MHz a opóźnienia CL3 (3-3-3) .Napięcie zasilania 2,6 Volta

Wiem, że jest tam tak napisane. Nie wiem jednak co to oznacza bo nie znam się tak na tym, niemniej dziękuję za pomoc i pozdrawiam :)


Czy to ddr1 czy ddr2 czy ddr3 to widac po przerwie.
A pojemnosc masz zawsze na koncu po "/" czyli 512 to bedzie 512MB a 1G to poprostu 1GB.

W ddr1 nie pisali ze to ddr1 ale juz w ddr2 zazwyczaj poprostu jest napisane ddr2 tak samo jak w ddr3

Chodzi o przerwe na stykach? Dobra ja już nie będę wnikać, jak na kościach ddr2 i wyżej jest napisane to nie będzie już chyba problem i będę wiedział jak to sprawdzić, pojemność też już widzę, dzięki :) 

lukee8
komentarz
komentarz

ddr-compare.jpg

  • Dobra wypowiedź 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.