x-kom hosting

An operating system wasn't found - co zrobić?

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: szymek XXX ,
szymek XXX
utworzono
utworzono

Przeistalowałem widnowsa 10 i wyskoczył komunikat, że operacja się nie powiodał po ponownym uruchomieniu komputera mam komunkat - An operating system wasn't found. Try diconnecting any drives that don't contain an operating system. Press Ctrl+Alt+Del to restart.

 

Mam płytę z Windowsem 8 (legalna), ale po włożeniu jej nic się nie dzieje.

 

Co mam zorbić?

 

 

Pandi
komentarz
komentarz

Ustaw w biosie, żeby napęd był bootowany jako pierwszy i wtedy odpali Ci z płyty.

szymek XXX
komentarz
komentarz (edytowane)

ale jak wejść do Biosa (Windows 10) czytałem, że te systemy go nie mają. Probowałem też sposóbów z wcześniejszych systemów nacisją przyciski F1...F12.

 

Jeśli faktycznie nie da sie wejść do biosa to może fizycznie porozłączać dyski (za wyjądkiem napędu DVD)

Pandi
komentarz
komentarz (edytowane)

Jest UEFI, spróbuj wcisnąć jeszcze DEL, ESC, TAB. Przy wlaczniu kompa powino się przez chwilę wyświetlać co należy wcisnąć, żeby tam wejść. Masz pc czy laptopa? Jak nie uda Ci się tam wejść i tego zmienić to napisz jakiego masz kompa, a najlepiej model płyty głównej.

  • Rekomendowana odpowiedź
szymek XXX
komentarz
komentarz

DEL, ESC, TAB zadziałało (komputer stacjonarny, płyta ACER), zainstalowałem 8 z nośnika DVD, potem 156 aktualizacji i 8.1 - to wszystko trwło prawie 7h, dletego na dziś zostawiłem sobie aktualizację do 10-ki.

PandI - wielkie dzięki za podpowiedź!!

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.