x-kom hosting

Nie mogę aktywować keya

idiota
utworzono
utworzono

Mam duży problem posiadam win 8,0 pro na laptopie i do wczoraj miałem na PC win 7 ultimate. Win 7 zaczął się pieprzyc więc przywróciłem go z kopi. I było normalnie. Zrobiłem aktualizację i nagle win już nie był orginalny. Próbowałem kilka razy aktywować ten klucz ale się nie dało. Poczytałem na forum Microsoftu że mogę przenieść licencję z lapka na PC i że to legalne mimo że Windows był w grany już przy zakupie. Nie myśląc zobaczyłem że na lapku był 8,1 pro więc sciagnelem ISO z strony Microsoftu i zainstalowałem. przywróciłem ustawienia fabryczne na lapku aby key nie był używany. I zainstalowałem na PC podałem kod na początku instalacyjny. I przyszedł czas na aktywację klucz nie działa. Szukałem wyjaśnienia wszędzie i wyszło mi ze ten key jest do win,8 pro a nie 8,1pro to była darmowa aktualizacja. I teraz nie wiem jak z 8,1 zrobić 8. Na win 7 mimo kopi nie mogę przywrócić bo nie mam klucza i nie wiem czy jest jakiś sposób by z 8,1 zrobić 8. Czy muszę kupić kolejny klucz.

baadnews
komentarz
komentarz

Czytałem parę razy ale tak pomieszane, że nic z tego nie zrozumiałem, najpierw jest o win 8 a za chwilę o 7. Moze napisz jakoś w podpunktach najpierw o jednym windowsie a później o drugim. Chyba, że ktoś inny zrozumiał.

idiota
komentarz
komentarz

Na laptopie mam oryginalny win 8 zainstalowany od nowości. A na PC miałem Win 7 i po moich naprawach i aktualizacjach pokazywało że system Windows jest nielegalną kopią. Więc czytając wpisy na temat przeniesien licencji postanowiłem tak zrobić . Tylko pobrałem nie ten system w wersji ISO i zainstalowałem na PC i nie wiem czy mogę jakoś z win 8.1 pro wrócić na Win 8 i go aktywować bo win 8.1 znów nie ma aktywacji i czy przeniesienie licencji OEM jest sensowne czy lepiej zakupić nowy system operacyjny. I zainstalować na Pc

baadnews
komentarz
komentarz

Możesz ściągnąć obraz 8 i zainstalować, po drugie możesz 8.1 zainstalować z kluczem generic a później zmienić na swój od 8. No a tak poza tym licencji OEM nie przeniesiesz, z 8 niby miało być inaczej ale tak czy siak trzeba dzwonić do MS. Tylko po co chcesz przenosić 8 z laptopa na PC skoro tam jest 7?

idiota
komentarz
komentarz

Ponieważ miałem system wgrany przez firmę ale nie dali klucza ani nic po zrobieniu reinatalki użyłem klucza z internetu do zainstalowania i myślałem że aktywuje się automatycznie klucz aktywacyjny wcześniejszy jak w przypadku win 8 lecz tak się nie stało i mam teraz po prostu pirata.

baadnews
komentarz
komentarz

A masz partycje recovery? Jeśli tak to przywróć Windowsa tym sposobem.

idiota
komentarz
komentarz

Właśnie nie mam i w tym problem :d

baadnews
komentarz
komentarz

Ściągnij jakiś program do odczytywania klucza z biosu i sprawdź czy tak zadziała. A tak właściwie to nie masz naklejki nigdzie na obudowie z kluczem? Jeśli nie, to na pewno był oryginalny?

idiota
komentarz
komentarz

Nie mam naklejki z kluczem mam tylko naklejkę win 7 i na lapku win 8 ale bez klucza lodanego

baadnews
komentarz
komentarz (edytowane)

Zainstaluj właściwą wersje systemu Windows 8, klucz powinien się sam pobrać i aktywować z biosu, jeśli się nie będzie chciał aktywować to trzeba się skontaktować z MS ponieważ zbyt częste próby aktywacji potrafią zablokować klucz, niestety MS nie powiedział nigdy ile to jest często :)

Jeszcze tak jak pisałem wyżej ściągnij jakiś program do odczytywania klucza z biosu i sprawdź czy pokazuje ten co wpisywałeś czy inny.

kolezka
komentarz
komentarz

no albo lepiej kup nowegi oryginalnego windowsa :P w klucz system wyjdzie ci za niego koło 2 stów,a problem zniknie :P

baadnews
komentarz
komentarz

Gdzie kupisz nowy system za 200 stówy? Jak na allegro to zapomnij

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.