x-kom hosting

Wyłączanie komputera "listwą"

Marcin99
utworzono
utworzono

Witam,

nie widzialem gdzie opisac moj problem wiec przepraszam jesli pomylilem.

Moj problem to pytanie:

Czy wyłaczanie komputera listwą nie szkodzi?

Moj brat czesto po zakonczeniu pracy, wylacza komputer po przez wylaczenie listwy. To nie szkodzi? A jesli tak to co moze sie stac?

Gość
komentarz
komentarz

Nie powinno.

falcon1984
komentarz
komentarz

Tzn. jak listwą ? Wyłącza zasilanie w trakcie pracy komputera :lol: czy już po jego wyłączeniu ?

Jeśli to drugie to nie szkodzi nic, sam tak robie, bo mi myszka miga (dioda w środku) i nie mógłbym spać

Marcin99
komentarz
komentarz

Wyłączanie w trakcie pracy;/

snip91
komentarz
komentarz

W trakcie pracy szkodzi. Nagłe odcięcie prądu może po jakimś czasie uszkodzić np. dysk twardy, bo on nie lubi nagłej utraty prądu. Powiedz mu, że jak chce mieć sprawnego kompa, to niech wyłącza poprzez Zamknij system :P

Gość
komentarz
komentarz

Dokladnie ;)

Ja w starym kompie przez takie wyłączanie musialem kupowac nową plyte główną i proca bo nie bylo juz takich wejsc xD

falcon1984
komentarz
komentarz

OMG, ja tak tylko w sumie żartowałem, nie myślałem że ktoś kompa dosłownie listą brutalnie wyłącza :blink:

Jasne, że tak nie wolno, można dysk, pamięci, płytę zniszczyć w ten sposób.

This is madness !!! :lol: O żesz popłakałem się ze śmiechu :lol:

Kosmoj
komentarz
komentarz

Rozumiem w przypadku zwiechy wylaczyc tak raz w zyciu ale zeby byc takim leniem:D:D:D:D:D:D

Powiedz, że jak jeszcze raz tak zrobi to wiecej do kompa nie siadzie i tyle;P

dmz
komentarz
komentarz

Wiem ze tak nie wolno :) ale ja tak robie od laaaat i tylko raz wyskaczyl blad z dyskiem :P ( niebieska tabliczka z cyferkami niedało sie go nawet sformatowac dopiero po wsadzeniu do innego kompa sie dał i działa dalej :D ) btw. od lat mam namysli jakies 7 lat zawsze listwą podczas pracy :) I tylko raz sie pojawil blad z tym dyskiem :)

falcon1984
komentarz
komentarz

Błagam powiedz, że to żart ... :lol:

dmz
komentarz
komentarz

nie to na serio :D i nigdy sie nic niestalo poza tym incydentem z dyskiem

dar55
komentarz
komentarz
od lat mam namysli jakies 7 lat zawsze listwą podczas pracy

powiem tak , kiedyś to były dobre kompy , nie to co teraz = wrażliwe jakieś :D

z ta listwą faktycznie psujesz = nie wyłączaj kompa w ten sposób , w ogóle nie wyłączaj kompa na listwie

Marcin99
komentarz
komentarz

A czy to moglo miec juz jakies skutki? Komputer mam od 6 miesiecy

Intel c2d 2.33, GF8600 gt 256, 1gb ram, plyta Gigabyte GA-P35 S3 775

Dzialaja mi wszystkie najnowsze gry (np. crysis na high nie scina), a FEAR gra z 2005roku tnie ze nie da sie grac. Fear Extraction Point demo dziala bez zarzutow. W czym moze byc problem?

falcon1984
komentarz
komentarz

To raczej wina gry, niedopracowane sterowniki. Poza tym GF 8600GT słaba roadzi sobie ze starszymi grami, a dobrze z nowymi

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.