x-kom hosting

"Mozliwe" zepsucie BIOS'u po dodaniu ramu

Karol_Polak_Maly
utworzono
utworzono

Witam, otóż ostatnio wymienialem chłodzenie boxowe Intela na cryoriga h7, i przy okazji dołożyłem dwie pamięci ram (HX318C9T2K2/8) uruchomilem komputer i sprawdziłem w biosie czy je dobrze wykrył, wszystko było ładnie więc ustawiłem pwm wiatraka na 2pwm/*c o odpalilem windowsa, przeszedłem do ekranu logowania i tu zobaczyłem, że komp. strasznie muli zacząłem wpisywać hasło i nagle wywaliło bluescreen'a, komp sie zresetowal i Windows włączył autonaprawę, zostawiłem więc, a niech se naprawia. Naprawa wyglądała tak ze raz zamiast okna naprawy wywalalo bs'a i restart, a innym weszło do naprawy, ale pisało, ze komp był źle wyłączony i trzeba uruchomić ponownie przed naprawą. Gdzieś tak po 15 restarcie bios główny nie ruszył, na wyświetlaczu płyty pokazywał numer 32 (coś o inicjowaniu cpu) po czym restart i przełącza na zapasowy bios, zapasowy wchodził do menu ustawień z automatu (tak pokazywała płyta [A9]), ale na monitorze nic nie pokazywało, wyjalem więc nowe ramy i bateryjke od płyty, wsadziłem spowrotem i ruszyło (ale tak jak wcześniej główny bios restartowal przy inicjacji cpu i przełączał na zapasowy), pokazało mi komunikat o ładowaniu ust. domyślnych wybrałem domyślne i zaczęło ładować Windowsa i znowu w połowie ladowania bs i restart, potem odpaliło te naprawy, a ja jak głupi pozwoliłem mu naprawiać i to samo co przy głównym czyli dochodzi do 32 i restart, przelacza na główny, do 32, restart i przełącza na zapasowy. I tak w kółko, żaden restart biosu, bateria wyjęta na dobę, nie pomaga. Miał ktoś tak kiedyś lub wie o co chodzi?

Jeśli zły dział to przepraszam. Przepraszam także za tonę tego tekstu, ale chciałem dokładnie opisać.

Mobo: gigabyte z77x-ud5h rev. 1.0 bios główny f14, zapasowy chyba f7 był.
Cpu i5-3570k
Ram stary: kingston hyperx (KHX18C9T2K2/8X)
Zasilacz: xfx 550w
Bateryjka miała 3,06 V jak sprawdzałem miernikiem, ale dla pewności kupiłem też nowa z 3,22 V

Z góry dziękuję za odpowiedź.

quatium
komentarz
komentarz

Ciekawa sprawa.

Przed wkładaniem kości uziemiłeś się albo miałeś opaskę antystatyczną? Może jakiś ładunek poszedł i coś uszkodził? Zmierz napięcia na zasilaczu dla pewności, a poza tym spróbuj uruchomić PC na samym MOBO + CPU + jedna kość RAMu bez karty graficznej.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.