x-kom hosting

Które chłodzenie jest bardziej wydajne?

szczupakq
utworzono
utworzono

Witam poszukuje chłodzenia które bedzie bardzo dopbrze wydajne moge przeznaczyc cos ok 250zł. zastanawiam sie nad:SCYTHE MUGEN , COOLERMASTER GEMINII + dwa wentylatory NOISEBLOCKER BlackSilent XL2 120mm i THERMALRIGHT Ultra-120 eXtreme + wentylator NOISEBLOCKER BlackSilent XL2 120mm. który bedzie bardziej wydajny ??? Moze zaproponujecie jakies inne chłodzenie bardziej wydajne

Gość
komentarz
komentarz

TH ultra-120 będzie najwydajniejsze jeśli chodzi o temp. procka. To najwydajniejsze chłodzenie AC w tym momencie (pomijając takie wynalazki jak z peltkiem Titana).

astrorek
komentarz
komentarz

CM GeminII z 2 wentylatorami najlepszy.

wojt2
komentarz
komentarz

Twierdzę to samo co ASTROREK

Mateo93
komentarz
komentarz

GeminII i Mugen mają podobną wydajność. Jedyne co ratuje GeminII to te 2 wentylatory, wadą jest to że będzie głośny.

bastard
komentarz
komentarz

Jego głośność zależy od tego jakie sobie kupisz wiatraki do kompletu ;P

Sonido
komentarz
komentarz

Zalman 9700 LED http://allegro.pl/item310148078_zalman_970...0_am2_w_wa.html

Spadek tempy na 6000+ po przesiadce z Arctic Cooling 64 PRO o 20'C.

Przy 1200-1500 RPM praktycznie nie słyszalny. Powyżej 1700 lekki szum. A chodzi nawet na 2500 RPM, wtedy jest słyszalny, ale za to bardzo wydajny.

POLECAM!

Gość
komentarz
komentarz
Zalman 9700 LED http://allegro.pl/item310148078_zalman_970...0_am2_w_wa.html

Spadek tempy na 6000+ po przesiadce z Arctic Cooling 64 PRO o 20'C.

Przy 1200-1500 RPM praktycznie nie słyszalny. Powyżej 1700 lekki szum. A chodzi nawet na 2500 RPM, wtedy jest słyszalny, ale za to bardzo wydajny.

POLECAM!

Wszędzie tego Zalmana będziesz wciskał? test - zobacz jak ładnie został zniszczony przez ThermalRight`a. I jeszcze jeden - test 2 żeby nie być gołosłownym

CM GeminII z 2 wentylatorami najlepszy.

Test 1 - AnandTech - zagraniczny test i

Test 2 - HardPc - polski test - Gemini jest zwyczajnie słaby. Może coś w stylu 2x 120@3k RPM pomogłoby, ale tak wypada średnio.

A jak się komuś nie chce klikać w linki :

kulery.gif

Zaznaczyłem TU, CoolerMastera i Zalmana.

Sonido
komentarz
komentarz

Wszędzie, gdzie mi się będzie podobało. Poza tym nie wciskam tylko polecam, bo sam go mam i uważam, że jest extra. Zapłaciłem za niego 190 PLN i jestem w pełni zadowolony. Ten cooler polecały mi osoby właśnie z tego forum m.in. falcon i sniper, a oni to klasa sama w sobie, także Twoje uwagi mnie nie ruszają, bo takie (po)rady jak dają osoby z długim stażem na forum i ze sporą reputacją i wiedzą są tylko w pełni wiarygodne. Czytałem, że w dobrze wietrzonej budzie Zalman 9700 sprawuje się tak, jak słabsze(nisko budżetowe) chłodzenie wodne. A tempy zależą także od tego czy jest to Intel czy AMD, kręcone czy też nie, bo oba procki wydzielają różne ilości ciepła, a w Twoim teście nie było to chyba brane pod uwagę ;)

Gość
komentarz
komentarz
Zapłaciłem za niego 190 PLN i jestem w pełni zadowolony.

Fajnie - ale nie pisz, że jest wydajny - bo nie jest.

także Twoje uwagi mnie nie ruszają, bo takie (po)rady jak dają osoby z długim stażem na forum i ze sporą reputacją i wiedzą są tylko w pełni wiarygodne.

Aha, czyli oceniasz usera po dacie rejestracji i ilości postów ? Tylko pogratulować. Ale testy mówią same za siebie.

Czytałem, że w dobrze wietrzonej budzie Zalman 9700 sprawuje się tak, jak słabsze(nisko budżetowe) chłodzenie wodne.

Każde chłodzenie w dobrze wietrzonej obudowie się dobrze sprawuje. Proste.

A tempy zależą także od tego czy jest to Intel czy AMD, kręcone czy też nie, bo oba procki wydzielają różne ilości ciepła, a w Twoim teście nie było to chyba brane pod uwagę ;)

No tak... Zobacz może na jakim procesorze robione były test - chyba że wg. Ciebie 6000+ wydziela więcej ciepła niż 4-rdzeniowy Q6600 @ 3300MHz / 1.5V? :)))))))))))))

I proszę - jeśli nie będziesz miał jakiś testów na poparcie tego co mówisz (odnośnie wydajności 9700) to nie odpisuj.

Sonido
komentarz
komentarz

Nie po dacie rejestracji i ilości postów tylko znajomości sprzętu i reputacji, a co za tym idzie jego WIEDZY. Chyba częściej odwiedzam to forum niż Ty i wiem mniej więcej kto się na czym zna. Bo nie ma osoby, która wie wszystko na temat branży IT.

Ja nie napisałem, że jest najlepszy tylko, że sam go sprawdziłem i moje wymagania spełnia, co nie znaczy, że nie ma lepszych chłodzeń od 9700, bo zapewne takie istnieją.

Tu masz pare testów i róznice są minimalne. http://www.silentpcreview.com/article727-page3.html

Jednak nie mogę zgodzić się z tym, co napisał autor testu, bo u mnie wentyla wogóle nie słychać. Dopiero gdy puszczę go powyżej 1600-1700 RPM jest słyszalny. Na 1200 RPM jest cichutki ;)

http://www.gideontech.com/content/articles/357/2

Ja kupując Zalmana kierowałem się także tym, aby cooler miał podświetlanie, bo brakowało mi tego w przezroczystej budzie. Więc na samym początku Scythe wogóle odrzuciłem. 2 czy 3 stopnie na korzyść czy nie korzyść Zalmana to praktycznie nic nie znaczą w porównaniu z resztą.

Koniec tematu, bo każdy będzie i tak zachwalał swoje, a to do niczego nie prowadzi. Każdy ma swoje racje.

btw: chyba jednak Athlon 6000+/6000+ @ 3.3GHz wydziela więcej niż Quad :P a przynajmniej bez OC to Athlon się bardziej grzeje!

bastard
komentarz
komentarz

a co sądzicie o Thermaltake SonicTower Rev.2 ??

http://www.komputronik.pl/Wentylatory_/_mo...pelny,id,42306/

Oczywiście chodzi o rozwiązanie z wydajnym wentylatorem a może dwoma :P

Świetny stosunek jakości do ceny. To chłodziwo można dostać już za 100 zł

Co o tym sądzicie ?

do autora : ja bym wybrał THERMALRIGHT Ultra-120 eXtreme + wentylator NOISEBLOCKER BlackSilent XL2 120mm

to moja prywatna opinia niepodparta żadnymi testami :P

Dziadi
komentarz
komentarz

ja bym wybrał THERMALRIGHT Ultra-120 eXtreme + wentylator NOISEBLOCKER BlackSilent XL2 120mm

tanie ciche i wydajne nie to co ten zalman suszarke zalozyli na kawalek metalu .w thermalu jest kawal metalu i wolnoobrotowa szusarka cisza hmm miodzio bierz i nie gadaj

Gość
komentarz
komentarz
Nie po dacie rejestracji i ilości postów tylko znajomości sprzętu i reputacji, a co za tym idzie jego WIEDZY. Chyba częściej odwiedzam to forum niż Ty i wiem mniej więcej kto się na czym zna. Bo nie ma osoby, która wie wszystko na temat branży IT.

Raczej dłużej niż częściej

Ja nie napisałem, że jest najlepszy tylko, że sam go sprawdziłem i moje wymagania spełnia, co nie znaczy, że nie ma lepszych chłodzeń od 9700, bo zapewne takie istnieją.

Dobrze - Tobie odpowiada. Zapoznałeś się z nazwą tematu i pytaniem ? Było jasne. A chłodzenia o które pytał autor SĄ wydajniejsze od tego Zalmana, więc nie wiem po co go tu polecasz.

Tu masz pare testów i róznice są minimalne. http://www.silentpcreview.com/article727-page3.html

Sam go gdzieś podałem :)

Koniec tematu, bo każdy będzie i tak zachwalał swoje, a to do niczego nie prowadzi.

Nie mam żadnego z omawianych tu chłodzeń - i go nie poleciłem, więc swojego nie chwalę.

btw: chyba jednak Athlon 6000+/6000+ @ 3.3GHz wydziela więcej niż Quad :P a przynajmniej bez OC to Athlon się bardziej grzeje!

Nie mówię że niekręcony 6000+ jest chłodniejszy od niekręconego Q6600. Ale w testach masz podkręconego Q6600 - a ten jest cieplejszy od 6000+.

BLizeR
komentarz
komentarz

Ja polecam Thermaltake V1 ma największy przepływ powietrza i to mu daje 1 miejsce w chłodzeniu powietrzem ;)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.