x-kom hosting

Ponowne uruchomienie w celu naprawy błędów dysku.

KubaG_
utworzono
utworzono

Witam. Jestem nowym użytkownikiem tego forum. Już od dwóch dni pokazuje mi się powiadomienie "Ponowne uruchomienie w celu naprawy błędów dysku (Ważne). Próbowałem już nie jeden raz kliknąć na to powiadomienie i uruchomić ponownie komputer, ale za każdym razem błąd pojawia się dalej. Mój dysk to SSD 128 GB. Nawet podczas uruchamiania systemu czuje, że włącza się on troszkę wolniej. 

Użyłem też chkdsk, ale za każdym razem pisze mi "Error found. Chkdsk cannot run in read-only mode". Proszę o pomoc.

Youki
komentarz
komentarz

. Mój dysk to SSD 128 GB.

Co to dokładnie za model ?

 

Model płyty głównej ?

KubaG_
komentarz
komentarz (edytowane)

SSD: Plextor M6S 128 GB.

 

Płyta główna: MSI Gaming 5 

 

/Zmodyfikowałem plik BootExecute Dane z "autocheck autochk *". Usunąłem "*" i komputer się szybciej włącza, ale błąd dalej jest :(

Youki
komentarz
komentarz

BIOS aktualny ?

 

Jaką wersję firmware ma Twój dysk ?

KubaG_
komentarz
komentarz

Firmware dysku: 1.02

 

Wersja BIOSu: V1.0 (z regedit wyczytane)

W dxdiag pokazuje mi "BIOS Date 04/08/14 Ver: 04.06.05"

 

Z tego co widzę na stronie producenta jest wersja 1.C z 2015-08-12

A jeśli chodzi o dysk SSD jest dostępna wersja 1.8 (http://www.goplextor.com/Product/Detail/M6S#/Download).
 

Do tej pory nie było żadnych problemów z dyskiem. Nie jestem do końca przekonany, że to może być wina biosu czy firmware dysku. Wolałbym się nie bawić w aktualizacje, ale jeśli już trzeba będzie.

Youki
komentarz
komentarz

BIOS możesz spokojnie zaaktualizować

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.