x-kom hosting

"Błąd krytyczny"

MichałeczeK
utworzono
utworzono

Przed chwilą zainstalowałem windowsa 7 na swieżo sformatowanym dysku i odrazu mam jakies problemy......A mianowicie chodzi mi o to że pierwsze 2 uruchomienia były bez problemowe i wszystko jakoś szło.....ale w pewnym momencie zrobił sie czarny ekran i tak chwilę zostało a potem wskoczył komunikat (na niebieskim tle) że windows wyłączy komputer dla jego dobra bo napotkał jakieś błedy. Więc laptop się wyłączył no to go włączyłem....i zaczne od tego ze czekałem na to włączenie  chyba z 20 min. po czym (jak już się pulpit załadował) wyskoczył maly komunikat ze mam minute na zapisanie swojej pracy bo windows napotkał "błąd krytyczny" i komputer musi się zrestartować. Po tym restarcie chwile laptop pochodzi i na nowo to samo..... nie mam pojęcia o co chodzi więc dlatego to piszę. Więc bardzo ale to bardo proszę o pomoc!!!!!! Bo już mnie to zaczyna dręczyć....

 

 

 

 

P.S System to W7 Professional

 

Emillod
komentarz
komentarz

No ok, a ten system to czysty? Pochodzi z jakiegoś zaufanego źródła? 

+

Na początku wyskoczył Ci bluescreen, przeczytałeś dokładną treść?

MichałeczeK
komentarz
komentarz

Sytem jest oryginalny i mam też do niego klucz.....a co do tego "bluescreena" to przeczytałem tylko początek że dla dobra komputera windows przerwał prace i wyłącza komputer....dalej niestety nie czytałem.

Emillod
komentarz
komentarz (edytowane)
  1. Przejdź na stronę Nirsoftu-BlueScreenView
  2. Zjedź na dół strony i naciśnij link „Download”
    Sprawdź przed pobraniem ile bitów ma Twój Windows
  3. Po pobraniu uruchom program
    Musisz posiadać uprawnienia Administratora
MichałeczeK
komentarz
komentarz (edytowane)

Ok....pobrałem to.


I co teraz dalej....?

Emillod
komentarz
komentarz

jak uruchomisz to zobaczysz tam przyczynę bodajże bluescreena 

MichałeczeK
komentarz
komentarz (edytowane)

Po uruchomieniu widzę coś takiego... :blush:

MichałeczeK
komentarz
komentarz

Dokładnie takie coś......tylko że to się pojawiło i po jakichś 5 sekundach znikneło....więc nawet nie zdąrzyyłem tego przeczytać.

Emillod
komentarz
komentarz

Co się pokazuje gdy Windows uruchamia sie przez 20 minut?

MichałeczeK
komentarz
komentarz (edytowane)

(teraz już troche szybcej...)  Wszystko wygląda tak jak podczas normalnego startowania systemu.....tylko że pomiędzy etapami ("typu uruchamianie systemu windows")

jest po prostu czarno i potem idzie dalej..... A teraz juz chodzi wmiare ok od jakichś 30 minut ....i nie byłło już bluescreena. Tylko to długie włączanie...

 

A no i wciągu tych 30 min...zainstalowalo się parę aktualizacji systemu.....i tak jakby juz było wmiare ok.....No ale jeszcze to włączanie..


Dobra.....cofm to. Znowy bluescrren wskoczyl :wsciekly: :wsciekly: ....przegadalem internet i nagle sie wszystko zacielo i bylo schychac taki jakby szum jak by sie dzwiek zacial (prprprprprprpr tak troche... :D) I nagle ten bluescreen...to sie laptop wylczyl i po wlaczeniu uruchomilo sie narzedzie d naprawiania systemu podczas uruchamiania i ze niby system windows nie moze naprawic tego automatycznie czy cos tam takiego. A potem widac komunikat ze jakis blad dysku....;


A teraz po uruchomieniu tego programu widze takie cos......


I pobrałem jakiś program który niby ma to naprawić....

 

No i nie naprawił....

Emillod
komentarz
komentarz

Rozwiązanie od Microsoftu

The error code KERNEL_DATA_INPAGE_ERROR STOP: 0x0000007A states that the requested page of kernel data from the paging file could not be read into memory. It appears that there are some issues with the hard disk.

Use check disk command for any errors on hard disk -

Warning: Microsoft does not recommend interrupting the CHKDSK process. Microsoft does not guarantee the integrity of the disk if the CHKDSK program is interrupted. For safety you can back up your data before using the check disk command.

Use the check disk commands as follows:
 1. Click Start. 
 2. In search window type 'cmd' and ENTER. Right click and select 'Run as administrator'.
 3. Type at the command prompt CHKDSK /P and press ENTER to scan the disk.
 4. Then type CHKDSK C: /F /R and press ENTER to repair corrupt sectors, if there are any.

NOTE: The root drive has to be C: and the command may schedule a task at the system startup, if it does, then press Y to schedule a task and restart the computer to perform chkdsk.
Once chkdsk completes, boot to the desktop and then check.

You may refer to the below mentioned link for more details -
http://msdn.microsoft.com/en-us/library/ms793989.aspx

MichałeczeK
komentarz
komentarz

Dzięki....tylko ze juz teoretycznie bluescreena nie ma bo tak jakoś w zdenerwowaniu sformatowalem dysk ponownie i zainstalowałem system na nowo(bo juz się nawet nie dało laptopa odpalić) ...i teoretycznie jest ok tylko ze tak muli ze nie mogę odpalić żadnej gry.. Nawet jej ściągnąć..przeglądarka tez nie chodzi. Coś byś może w tej sytuacji poradził...? Sorry za te ciągle pytania ale nie ogarniam tego jakoś bardzo dobrze...

Emillod
komentarz
komentarz

Jeśli czysty system Ci muli(już w sumie drugi raz instalowany) i twierdzisz, że z czystego obrazu to ja polecałbym pomyśleć nad rozbudową komputera.

To jest stacjonarny komputer? 

+ wcześniej też Ci tak mulił? 

MichałeczeK
komentarz
komentarz (edytowane)

To jest laptop (Acer Aspire 5750g) a co do tego systemu to jestem (raczesj) pewny ze czysty bo kupilem oryginlny z kluczem...wiec nie wydaje mi sie zeby bylo z nim cos nie tak. A laptop wczesniej mi nie mulil...szczerze mowiac to byl nawet "szybki"....

A i mam takie pytanie.. czy to ze jeszcze nie aktywowalem klucza może mieć jakieś znaczenie...?

Emillod
komentarz
komentarz

Nie, to nie ma żadnego znaczenia. 

OK, ale kupiłeś od kogo ten klucz, na allegro?

 

Hmm w takim razie może Ci poszło coś z podzespołów? 

MichałeczeK
komentarz
komentarz (edytowane)

Kupilem na Ebay'u :D  za 50€ jeszcze jak mi laptop dzialal .....tak na wszelki wypadek, bo tani byl.

Co masz na mysli z tymi podzespolami....? Bo raczej mi wszystko dziala....chociaz zastanawiam sie nad dyskiem. Bo czytalem gdzies ze jak dysk jest tam w jakims stopniu uszkodzony to moze byc cos takiego.....nie wiem ile  jest w tym prawdy. Jest jeszcze taka opcja ze jak naprawde nie da sie nic zrobic to moglbym go chyba do ''naprawy'' dac. Bo nie daleko mnie jest sklep komputerowy..tylko nie wiem czy tam tez naprawiaja. A co do tego systemu to moze byc ze jest z nim cos nie tak....?  Bo jak tak to gdybym zainstalowal inny (cos typu torrent(zebym nie musial kupowac nowego)) ale mialbym klucz to b bylo legalnie...?

Emillod
komentarz
komentarz (edytowane)

Możesz pobrać wersje trial i wpisać ten klucz. 

Był tani? A masz pewność że legalny? Bo nie zawsze jak za coś płacisz to znaczy, że jest to legalne, przykładem są użytkownicy cda.pl :)

 

A płytka z której instalujesz to jakaś taka hmm kupiona i podpisana "Windows 7"? Czy to taka oryginalna płyta z systemem, jak np ta: 

https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRp71W9pLJEk1U7q7kCPbAoL-TfpAL8CfZmgvEe47pBp1fNUJJo

MichałeczeK
komentarz
komentarz

Tak to wygląda...

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.