x-kom hosting

Drukarka + Skaner. Jaka firma?

ZAKSA
utworzono
utworzono

Witam

 

Przymierzam się do kupna urządzenia wielofunkcyjnego drukarka + skaner (atrament) do użytku domowego. Jaką firmę polecacie? Do 400 zł znajdę coś solidnego?

Dżony2
komentarz
komentarz

Od siebie i to z autopsji mogę Ci polecić Brother DCP J152. Drukuje bardzo dobrze, w utrzymaniu jest tania i do tego z funkcją WiFi. Jak dla mnie najlepsza w tym budżecie.

biegus
komentarz
komentarz

Brother DCP-j100. Mam i polecam ;)

Dżony2
komentarz
komentarz

Tak, to jest też całkiem dobry wybór:)

fikusik
komentarz
komentarz

chyba to najpopularniejszy producent drukarek :) też go mam, wybrałam ze względu na łatwość dostepu do zamienników.

bartek2411
komentarz
komentarz

J105 - 430-480 PLN. Wydajność BK-2500, C,Y,M -  1300. 
Ewentualnie jak masz dołożyć 300 zł to T500 - to samo co J105 ale wyposażona jest w stały system zasilania atramentu. BK - 6000, C,Y,M - 5000. 

Dżony2
komentarz
komentarz

Ja i tak będę zdecydowanie przy DCP J152:)

IdCzarek
komentarz
komentarz

Brother - wiodący owszem ... ale nie ma tygodnia żebym na serwisie nie miał 2 -3 egzemplarzy własnie MFP które przestały drukować.

 

Tusze zamienniki są tak tanie że głowice padają jak muchy ...

 

Kupuj jeżeli będziesz leciał na org lub chociaż AJ a nie na cudach z allegro za 1,3 zł

mgie45
komentarz
komentarz

Też mogę polecić tego brothera dcp 152W, mam od 2 lat, drukuję często i tylko na zamiennikach najczęściach actis, czasamia active jet.Nic się złego nie dzieje, działa bez zarzutu.

ZAKSA
komentarz
komentarz (edytowane)

Mo to mi pomogliście. W media markt mają J105 i w zasadzie niewiele różni się od reszty podanych wyżej modeli. Główna różnicat o wydajność drukowania. J105 i J100  2400 a J152 tylko 300 stron. Prawda to czy bajki?

 

J105 http://www.ceneo.pl/29362313#tab=spec

 

J152 http://www.ceneo.pl/27130710#tab=spec

Edytowane przez ZAKSA
bartek2411
komentarz
komentarz

J152 na oryginalnym LC123BK wydajność 600 stron - 80 zł przeszło.Zamiennik jakieś 35 zł z wydajnością podobnie jak z oryginałem. 

 

J105 na oryginalnym tuszu LC529XL BK wydajność 2400 stron - 31 zł. Nie wiem jak z zamiennikami bo nie używam jak tak śmieszne ceny są oryginałów... 

 

Ogólnie J152 to starszy brat J105. J152 wyszło już z sprzedaży z niektórych sklepów, czy to internetowych czy to stacjonarnych. 

 

Decyzja należy do Ciebie. 

fikusik
komentarz
komentarz

Też mogę polecić tego brothera dcp 152W, mam od 2 lat, drukuję często i tylko na zamiennikach najczęściach actis, czasamia active jet.Nic się złego nie dzieje, działa bez zarzutu.

kiedy wybierasz actisa a kiedy activ jeta? przecież to oczywiste, ze zamienniki nie niszczą drukarki.

bartek2411
komentarz
komentarz

Koledze wyżej bardziej chyba chodziło o to, że nie wyrzuca błędów, typu:
- błąd chipa/tuszu
- nie czyta tuszu
- jakieś uszkodzenie fabryczne tuszu typu złamanie plastiku. 

fikusik
komentarz
komentarz

jeśli jest sprawdzony producent to chyba nie trzeba się obawiać, że o jakieś wady produktu, ja w activ jetach nigdy nie miałam żadnych problemów. 

  • 4 miesiące później...
Maria Antośka
komentarz
komentarz

Przy zakupie zamienników trzeba zwrócić uwagę, czy producent/sprzedawca udziela na nie gwarancji (jak choćby tu: http://www.optima-md.com/ ) - jeśli tak to bez większych obaw można je kupować. Mój Brother na już ładnych kilka lat i od początku drukuje na zamiennikach i do tej pory się nie zawiodłam. Ale nigdy nie kupowałam taniego badziewia z allegro, tylko od sprawdzonego sprzedawcy z gwarancją.

IdCzarek
komentarz
komentarz

Kolejna reklama ... kazdy sprzedawca zobowiazany jest dac gwarancje to po 1 po 2 tusze proponowane przez w/w firme niestety od dawna sie juz popsuly i coraz wiecej mam reklamacji na nie.

fikusik
komentarz
komentarz

czyli jakość zamienników zależy od tego od jakiego producenta kupimy zamienniki? ja jak kupuję zaienniki to dostaję nawet 5 lat gwarancji i nigdy nie miałam z zamienikami problemu.

IdCzarek
komentarz
komentarz

Ale dostajesz 5 lat gwarancji na tusz (co jest dobrym chwytem marketingowym bo kto uzywa jednego tuszu 5 lat!) A nie 5 lat na to ze uzywajac danych tuszy nie padnie ci glowica.

fikusik
komentarz
komentarz

akurat ja nie wierzę w to, że to zmaienniki niszczą drukarki, poza tym wskaż mi producenta który daje gwarancję na to, że ich zamienniki nie niszczą głowicy.

IdCzarek
komentarz
komentarz

Każdy z oryginalnych producentów ... - poza tym głowica jest zawsze częścią ekspolatacyjną urządzenia, na którą tracisz gwarancję jak używasz tuszy zamienników.

mgie45
komentarz
komentarz

Ja tam korzystam zamienników, patrząc na koszty oryginałów czyli w moim przypadku około 64 zł, a koszt zamiennika 15 zł, drukarka jak ma paśc to i tak padnie, mam znajomego któremu drukarka padła a tylko na oryginałach jechał więc zasady nie ma a jemu gwarancji nie uznali i nigdzie nie mógł jej naprawić a drukarka miała jakkieś 2 lata. Przy zakupie oryginałów,drukarka kosztowała około 450 zł to kupując 7 tuszy koszt jest jak nowa drukarka.

fikusik
komentarz
komentarz

ale oczywiście, że to nie z samego faktu używania zamiennikó drukarki się psują, dlatego ja korzystam z zamienników i wszytsko jest ok, nie mam zamiaru przepłacać za oryginały. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.