x-kom hosting

Komputer laguje, spowalnia, zacina się dźwięk

OczyHorusa
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam

 otóż mam problem zdaje się że pojawił się on dość niedawno grając w Royal Quest nagle coś stało mi się z grafiką całe tekstury zamieniły się w jakieś kolorowe paski po restarcie gry wszystko wróciło do normy i wydawało się że jest okej ale gdy drugiego dnia chciałem odpalić komputer Windows uruchamiał się strasznie długo na pulpicie zaczęły pojawiać się lagi a w grze straszne ścięcia obrazu oraz dźwięku (dźwięk podczas ścięcia wydaje metaliczny głos typu robot) co jakieś 3-6 sekund dodam że dźwięk i obraz ścina/spowalnia mi również na filmach youtube i filmach w Windows Media Player więc nie jest to wina internetu ścięcia są regularne i następują co kilka sekund wcześniej komputer działał mi bez żadnych problemów został przeskanowany Anti-Malware przeczyszczony CCleaner naprawiałem też pliki rejestru nic nie pomogło sprawdzałem menadżera tam też jest wszystko okej.

Edytowane przez OczyHorusa

Daniel_Hudzik
komentarz
komentarz

jest wiele powodów.

1. Przegrzana karta graficzna
2. Kurz w miejscach procesora
3. Zaśmiecony komputer
 

OczyHorusa
komentarz
komentarz

Sprawdzałem kartę nie czuć by się zbyt nagrzewała komputer został oczyszczony z kurzu tego samego dnia gdy nastąpił problem zaśmiecony raczej nie bo mam zajęte niecałe 30 GB i naprawdę mało zainstalowanych programów dbam by nie mieć śmieci w komputerze :)

Daniel_Hudzik
komentarz
komentarz

"komputer został oczyszczony z kurzu tego samego dnia gdy nastąpił problem."
 

przed czy po oczyszczeniu się zaczął ten problem.

OczyHorusa
komentarz
komentarz

przed jak pojawił się problem przeczyściłem z myślą że to pomorze ale niestety nie nadal ścina mi obraz i w momencie ścięcia obrazu ścina się również dźwięk czy możliwe aby te dwa błędy były wywołane zepsutą kartą graficzną?

r102
komentarz
komentarz

Coś więcej o komputerku /składniki/ nam powiedz procesor, grafika, zasilacz - i jego wiek

 

Zrób test parametrów SMART dysku systemowego /np. CristalDiskInfo, HDTune

Daniel_Hudzik
komentarz
komentarz

ścięcia obrazu ścina się również dźwięk


Przegrzewa ci się karta ma 100% tak miałem ja i podłączyłem dodatkowy wiatrak do karty i działa.
OczyHorusa
komentarz
komentarz

też podejrzewam że to karta bo stało się to gdy miałem ten problem z grafiką podczas gry dobrze więc kupię nową kartę graficzną przeznaczoną do gier i dam znać czy problem rozwiązany nie będę się bawił w dokręcanie wiatraków bo jest to karta GeForce 210 DDR3 64 bity możliwe więc że oporowe granie w Royal Quest ją przerasta kupię coś szybszego pod gry :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.