x-kom hosting

Pytania i problem z WIN 8.1

Fioł4s
utworzono
utworzono

Witam,

 

zakupiłem kilka dni temu laptopa Lenovo Y70 (zresztą z  polecenia jednego z użytkowników forum), sprzęt bardzo przypadł mi do gustu, ale nie w tym rzecz... Po raz pierwszy mam do czynienia z systemem win 8.1 i od początku  zauważyłem, że posiada on masę niepotrzebnych mi do niczego aplikacji, które zaserwowała mi firma Lenovo wraz z zainstalowanym już systemem. Sukcesywnie więc sprawdzam i usuwam kolejne aplikacje, mam problem jedynie z programem OneDrive, doczytałem, że jest to wbudowany już systemowy program do przechowywania plików "w chmurze", nie mam jednak zamiaru z niego skorzystać, ponieważ jestem już przyzwyczajony do dropboxa. Ta nieznośna aplikacja wciąż zawadza mi miejsce w panelu ukrytych ikon, nawet po mimo całkowitego wyłączenia stałej synchronizacji, próbowałem znaleźć sposób na wyłączenie jej calłkowicie, jednak żaden z tych, które znalazłem w internecie nie rozwiązał mojego problemu. Czy móglby mi ktoś wytłmczyć w jaki sposób mogę się pozbyć tego programu z paska ukrytych ikon??

 

+

 

Szczerze mówiąc jest to mój pierwszy własny laptop w życiu, ponieważ do tej pory pracowałem tylko i wyłącznie na kompterach PC, proszę więc o porady co należy zmienić w ustawieniach mojego sprzętu zaraz po zakupie, aby był jak najbardziej wydajny i zapewniał płynną pracę.

 

Z góry dzięki za pomoc. 5

Emillod
komentarz
komentarz

Siema,

co masz na myśli pozbycie programu z paska ukrytych ikon?? Najlepiej zrób screena :D 

Co do samego programu to najlepiej go wywal z autostartu :) Jesli chcesz się go zupełnie pozbyć to 

https://www.google.pl/search?q=windows+8+uninstall+onedrive&oq=windows+8+uninstall+on&aqs=chrome.0.0j69i57j0l4.9305j0j9&sourceid=chrome&es_sm=0&ie=UTF-8

 

Wybacz, że nie podam Ci konkretnego rozwiązania, ale nie bawiłem się z tym :) 

Fioł4s
komentarz
komentarz

o stąd chcę go usunąć :D


jakaś pomoc?

Emillod
komentarz
komentarz

Aaaa tu masz na myśli, no to wystarczy, że wywalisz go z autostartu :) Jeśli to nie starczy to daj znać, wymyślimy coś co go definitywnie wywali z Twojego komputera :) 

Fioł4s
komentarz
komentarz

próbowałem go wywalić w taki sposób jak tutaj: http://www.eightforums.com/tutorials/39372-onedrive-add-remove-pc-windows-8-1-a.html, jednak nie udało się usunąć, chyba że robię coś źle ;/


próbowałem również wg tego poradnika: http://www.download.net.pl/jak-calkowicie-wylaczyc-onedrive-skydrive-w-windows-81/n/3723/, jednak komenda gpedit.msc nie działa ;/

Emillod
komentarz
komentarz

Jeśli zależy Cie na wywaleniu z ikon w pasku powiadomień, to uruchom menadżer zadań, przejdź na zakładkę Uruchamianie, naciśnij na Microsoft Onedrive/Skydrive i następnie w prawym dolnym rogu - wyłącz 

Fioł4s
komentarz
komentarz

nie ma go w zakładce uruchamianie, mogę wyłączyć go całkowicie jedynie w zakładce szczególy, jednak i tak po ponownym włączeniu komputera będę musiał powtarzać czynność, czy jest sposób aby całkowicie usunąć go z automatycznego uruchamiania?

Emillod
komentarz
komentarz

Na pewno jest tylko cholercia nie mam żadnego sprawdzonego sposobu, który mógłbym Ci polecić. Daj mi z godzinkę to ja ogarnę kompa z Windows 8 i przetestuję parę opcji, wtedy dam Ci znać co i jak :) 

Na pewno coś uda się wymyślić :P 

Fioł4s
komentarz
komentarz

Dzięki bardzo za pomoc, ja też jeszcze nie ogarniam win 8 więć dlatego tyle problemów, z góry dzięki.

Emillod
komentarz
komentarz

Słuchaj przejrzałem u mnie na Win 8 i jest kłopocik tego ze ja juz nie mam skydrive :D 

Więc haha nie mam jak tego sprawdzić :P Jeśli byś chciał to napisz na priv to pomogę Ci przejść na team viever krok po kroku to co jest pod tym linkiem, bo skądś kojarzę ten artykuł i możliwe ze z niego korzystałem :) 

  • Dobra wypowiedź 1
Fioł4s
komentarz
komentarz

już dałem rade przy pomocy zmiany autostartu w rejestrze, dzięki za naprowadzenie na rozwiązanie :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.