x-kom hosting

Sposoby na ekstremalne chłodzenie CPU.

astrorek
utworzono
utworzono

Chciałbym mocno podkręcić CPU mojej nowej jednostki - i interesują mnie sposoby na ekstemalne chłodzenie CPU. Jakie sposoby byście polecali?

Krzysiek182
komentarz
komentarz

No może do wody wsadzić. Nie jestem pewny ale chyba woda utleniona nie przewodzi prądu. No ale zawsze można spróbować.

PZdr Krzysiek182!

Don Corleon
komentarz
komentarz

Woda utleniona prąd przewodzi z tego co wiem. Woda destylowana (zdejonizowana) nie jest elektrolitem czyli nie przewodzi prądu elektrycznego, ale nie uważam żeby to było dobre rozwiązanie :D Lepsze rozwiązanie to chyba LN2 (ciekły azot) :):)

snip91
komentarz
komentarz
Lepsze rozwiązanie to chyba LN2 (ciekły azot) :):)

To nie jest dobry sposób. Bardzo kosztowny i niewygodny. Co jakiś czas musisz dolewać azot, bo paruje.

Najlepszym wyjściem będzie porządne chłodzenie wodne.

bastard
komentarz
komentarz

Do tego chyba najlepiej się nadzadzą specjalistyczne płyny do chłodzeń wodnych (także w większości nie przewodzą prądu) ale to drogie rozwiązanie.

a co sądzicie o chłodziarkach do procesorów :D?

http://allegro.pl/item310115378_vapochille...ni_unikat_.html

Gość
komentarz
komentarz

za drogie , lepiej juz kup zarabista paste ,i chlodzenie :)

Mateo93
komentarz
komentarz

Możesz od kogoś kupić stare akwarium i do wody destylowanej/oleju podzespoły wsadzić. Jeśli dobrze pokombinujesz to za stówę masz ekstrymalne chłodzenie :) Więcej chyba nie ma sensu w to wkładać, ew. wodne jeśli masz zamiar wykorzystać to chłodziwo w nowym komputerze.

yoho
komentarz
komentarz

jakas dobra paste chlodzenie jakies wodne raczej.

Mateo bez urazy ale mam prozbe. Mozesz zmienic swoje zdjecie?? Strasznie mnie ono drazni.

Mateo93
komentarz
komentarz

Woda to dobre i cicha chlodzenie, kiedyś sam miałem sobie kupić. Zajrzyj na http://www.watercooling.com.pl/glowna.html

yoho - po pierwsze to nie ja, a po drugie nie mam innego avataru ;)

nokia
komentarz
komentarz
Strasznie mnie ono drazni.

Nie rób offtopu na forum;)

yoho
komentarz
komentarz

to ze to nie ty to ja wiem ale denerwuje mnie to.

nokia
komentarz
komentarz
to ze to nie ty to ja wiem ale denerwuje mnie to.

Pisz do niego na PW jak chcesz z nim coś załatwić; a nie w temacie w który rozwiązuje się problem;)

Gość
komentarz
komentarz

CPU można chłodzić suchym lodem

Nie rób offtopu na forum;)

Nokia...? A TY co teraz robisz?

astrorek
komentarz
komentarz

Może podajcie konkrentne ceny...

Np. ile kosztuje chłodzenie suchym lodem, czy ciekłym azotem?

bartEEEk
komentarz
komentarz

Wrzuć kompa w zaspę śniegu, może chwile się ochłodzi przed spaleniem. =D

Xilomion
komentarz
komentarz

Ciekły Azot - w domowych warunkach nie ma sensu - nie znam cen.

Suchy lód - jeże jesteś w stanie codziennie biegać do apteki lub hurtowni po nową porcje, to nawet nie tak dużo - około 300zł.

Woda - 800zł - 1500zł - ciche i wydajne.

Powietrze - walisz dobrą paste zalmana, do tego dajesz radiator thermaltake i dwa na niego wentyle 120 od Scythe, takie chiche, i dmucha na zewnątrz obudowy - koszt - 350zł, wydajność taka jak wodne.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.