x-kom hosting

Drukarka dla użytku domowego

bucyk
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam

Muszę zakupić nową drukarkę ponieważ stary HP niestety już padł.

Staje teraz przed problemem zakupu ponieważ nie wiem czy kupić drukarkę laserową czy atramentową?

Do tej pory używałem tylko atramentu, niby było OK ale była zabawa w uzupełnianie tuszy, często cały się pobrudziłem i nie zawsze jakość druku była dobra. Drukarka laserowa to znacznie większy wydatek ale co dalej ? Jak jest z tonerami? Czy sam muszę uzupełniać proszek? Czy trzeba się trzymać oryginalnych tonerów?

 

Jak to wszystko wychodzi cenowo, ponieważ chce mieć drukarkę w, którą nie chcę za bardzo często i dużo inwestować.

 

Będzie wdzięczny za wszelką pomoc i ewentualne porównanie obu problemów zakupowych.

 

Edytowane przez bucyk

r102
komentarz
komentarz

Na początek zdeklaruj się co chcesz drukować.

 

Jeżeli też zdjęcia na papierze fotograficznym /częste użycie domowe/ - to musi to być drukarka atramentowa.

 

Jeżeli tylko czarno białe dokumenty tekstowe - z podkreśleniem na "tylko" - to laserowa wydaje się dobrym rozwiązaniem.

 

Jeżeli dokumenty kolorowe - to będzie problem co wybrać :E

fikusik
komentarz
komentarz

dodatkowo odpowiedz sobie na pytanie czy będziesz drukował często czy od czasu do czasu, bo tutaj wybór drukarki też ma ogromne znaczenie. Co do zamienników ja używam activ jetów i nigdy nie narzekałąm na jakośc, może zalezy od tego jakiego producenta zamienniki używasz. 

Dżony2
komentarz
komentarz

Ja generalnie do domu jestem zwolennikiem atramentówek takich jak brother dcp j152, no chyba że drukujesz mega dużo to wtedy laserówka...ale podaj budżet.

fikusik
komentarz
komentarz

to chyba odwrotnie jak drukujesz od czasu do czasu to laserówka, a jak dużo to atramentówka.

Dżony2
komentarz
komentarz

No ale pod kątem kosztów to nie - lepiej laserówka bo wydrukujesz na niej więcej stron.

fikusik
komentarz
komentarz

wszystko zależy od tego jakiej jakości zamienniki kupisz, każdy produent zawsze szacuje ile mniej więcej stron wydrukujesz na jego zamienniku.

mgie45
komentarz
komentarz

Kupiłeś w końcu coś, jeśli nie potrzebujesz koloru to lepiej będzie się opłacał laser np. hp p1102W (dostępność zamienników do tego modelu jest spora - actis, asarto itd. do wyboru do koloru), jak jednak będziesz drukował na kolorowo to wspomniany brother jestok.

fikusik
komentarz
komentarz

do laserówki to raczej tonery, ale rzeyczywiście bez problemu można znaleźć odpowiednie dla siebie, ja akurat korzystam z activ jetów, ale mam drukarkę atramentową. 

bialyk
komentarz
komentarz

Ja używam drukarki laserowej HP. Jak myślicie, warto kupić oryginalny toner np. do mojej drukarki hp p1102 czy zamiennik? Na czym polega różnica?

bartek2411
komentarz
komentarz

Ja używam drukarki laserowej HP. Jak myślicie, warto kupić oryginalny toner np. do mojej drukarki hp p1102 czy zamiennik? Na czym polega różnica?

Różnica będzie widoczna w wydajności owego tonera. Czyli nigdy nie wydrukujesz tylu kopii ile jest napisane na opakowaniu zamiennika. Jest to przybliżona ilość, która nie dorówna oryginałowi. Dodatkowo zamienniki częściej się psują. 

 

Kwestia kupna oryginału zależy tylko od Ciebie czy chcesz przyoszczędzić, czy chcesz szpanować wśród znajomych, że w drukarce domowej masz oryginał za 256 zł  :gobi: bo przecież to wstyd kupić zamiennik za 59 zł  :idea: .  Inaczej to wygląda jeżeli masz firmę i możesz z tego odliczyć vat wrzucić w koszta etc.

HP P1102 jest bardzo prostą drukarką. W moim miejscu zatrudnienia na magazynie mamy ową drukarkę i przez 2 lata nic jej się nie dzieje. Dodatkowo jeden zamiennik starcza nam na jakieś 3-4 miesiące. 

 

A autorowi tematu mogę zaproponować jak laser bez skanera to P1102 (lub odpowiednik z wifi P1102W).

Jeżeli ma być to urządzenie wielofunkcyjne monochromatyczne to HP M125a

Jeżeli chodzi o kolor to w mono nie ma się co bawić bo praktycznie nie ma wyboru. Urządzenie wielofunkcyjne to albo postawienie na wydajność. Czyli Brother J105. Albo jeżeli potrzebujesz czegoś z czym chcesz się "pobawić" w wydruki jakiś zdjęć, czy od czasu do czasu wydrukować coś dla siebie to Canon MG5650.

fikusik
komentarz
komentarz

Ja używam drukarki laserowej HP. Jak myślicie, warto kupić oryginalny toner np. do mojej drukarki hp p1102 czy zamiennik? Na czym polega różnica?

jeśli kupisz dobrej jakości zmaiennik to różnicy nie zauważysz, korzystałeś do tej pory z jakiegoś zamiennika? 

ToneryZaGrosze.pl
komentarz
komentarz

jeśli kupisz dobrej jakości zmaiennik to różnicy nie zauważysz

 

Dokładnie. Często jest to też kwestia tego, czy kupujesz toner z prawdziwej fabryki, gdzie produkuje się je na dziesiątki tysięcy, czy od przysłowiowego szwagra (nie urażając :) ), który umie dosypać proszku do starego tonera i sprzedać go z zyskiem. Teraz dobre zamienniki sprzedawane są z gwarancją, która obejmuje zarówno ogólne działanie tonera, jak i jakość wydruku. Zgodzę się ze stwierdzeniem, że z zamiennika prawdopodobnie będzie trochę mniej wydruku, ale będzie to różnica na poziomie 10-20% mniej, a cena jest często 90% niższa :)

bartek2411
komentarz
komentarz

Dokładnie. Często jest to też kwestia tego, czy kupujesz toner z prawdziwej fabryki, gdzie produkuje się je na dziesiątki tysięcy, czy od przysłowiowego szwagra (nie urażając :) ), który umie dosypać proszku do starego tonera i sprzedać go z zyskiem. Teraz dobre zamienniki sprzedawane są z gwarancją, która obejmuje zarówno ogólne działanie tonera, jak i jakość wydruku. Zgodzę się ze stwierdzeniem, że z zamiennika prawdopodobnie będzie trochę mniej wydruku, ale będzie to różnica na poziomie 10-20% mniej, a cena jest często 90% niższa :)

Tak wszystko się zgadza. Zamienników jak to nazwałeś od szwagra, który dosypuje samemu proszku. Jest na pęczki. Ale to wiąże się z brakiem gwarancji najczęściej. 

  • Dobra wypowiedź 1
fikusik
komentarz
komentarz

dlatego ja staram się kupować zamienniki sprawdzonego producenta, bo przy zakupie zawsze dostaję gwarancje na takie produkty.

  • Dobra wypowiedź 1
kazikstych
komentarz
komentarz

Ja nie zauważyłem wielkiej różnicy między oryginlnym tonerem a zamiennikiem. W dzisiejszych czasach tonery do drukarek robią tak dobrej jakości, że nie opłaca się kupować oryginałów.

bartek2411
komentarz
komentarz

Ja nie zauważyłem wielkiej różnicy między oryginlnym tonerem a zamiennikiem. W dzisiejszych czasach tonery do drukarek robią tak dobrej jakości, że nie opłaca się kupować oryginałów.

To prawda. Ale jeżeli chcesz już drukować na zamiennikach to musisz zadbać o to żeby były dobrej jakości objęte gwarancją. A nie kupować zamiennik tonera za 10 zł na allegro i tuszu za 5 zł. Bo nie każdy zamiennik jest taki sam. Jeden może Ci pójść, a inny wywalić błąd. Ja wiem ze w cenie do 20 zł to nie pieniądz, ale trzeba mieć też na uwadze drukarkę. Czy owy tusz np nie wyleje się już w drukarce, czy toner się nie wysypie i o ile toner można "odkurzyć" to zawsze ma to jakiś wpływ na dalsze wydruki. 

ToneryZaGrosze.pl
komentarz
komentarz

To prawda. Ale jeżeli chcesz już drukować na zamiennikach to musisz zadbać o to żeby były dobrej jakości objęte gwarancją. A nie kupować zamiennik tonera za 10 zł na allegro i tuszu za 5 zł. Bo nie każdy zamiennik jest taki sam. Jeden może Ci pójść, a inny wywalić błąd. Ja wiem ze w cenie do 20 zł to nie pieniądz, ale trzeba mieć też na uwadze drukarkę. Czy owy tusz np nie wyleje się już w drukarce, czy toner się nie wysypie i o ile toner można "odkurzyć" to zawsze ma to jakiś wpływ na dalsze wydruki. 

 

Z tonerami masz rację, ale dobre tusze potrafią kosztować nawet poniżej 5 zł za sztukę jeżeli kupujesz w kompletach ;)

fikusik
komentarz
komentarz

taka niska cena zmaiennika bardzo by mnie zastanowiła, obawiałabym się o jego jakość.

ToneryZaGrosze.pl
komentarz
komentarz

taka niska cena zmaiennika bardzo by mnie zastanowiła, obawiałabym się o jego jakość.

 

To zależy od modelu tuszu :) Są takie, które można spokojnie używać i nie zobaczysz żadnej różnicy, a co pewnie ważniejsze - twoja drukarka jej nie odczuje. Są tez takie, gdzie nie można zejść z ceną poniżej pewnego pułapu, ponieważ mają taką konstrukcję, że trzeba by było na czymś oszczędzać (jakość).

fikusik
komentarz
komentarz

czyli coś za coś, najlepiej po prostu wybrać swojego producenta i kupować cały czas, wtedy nie ma obaw o jakość, czy inne problemy.

ToneryZaGrosze.pl
komentarz
komentarz

czyli coś za coś, najlepiej po prostu wybrać swojego producenta i kupować cały czas, wtedy nie ma obaw o jakość, czy inne problemy.

 

Dokładnie.

malogato
komentarz
komentarz

Raz mi się tak zdarzyło, bardzo się nadziałem na sklep internetowy z zamiennikami do tuszowych drukarek HP :/ Kupiłem chyba najtańszy, ale mieli całkiem w porządku opinie, więc się zdecydowałem. Efekt był taki, że zalewałem się tuszem przy zakładaniu nowych wkładów, zalałem drukarkę z wierzchu, a gdy już udało mi się założyć kasetę, po paru dniach okazało się, że tusz zasechł i już nie chce drukować. Dla mnie strata pieniędzy, więc wróciłem do oryginalnych. Teraz jednak tuszową drukarkę wymieniłem na laser i tu już sił wyższa - konieczny zamiennik, bo nie chcę płacić 800 zł za toner...

fikusik
komentarz
komentarz

poszukaj sobie tonera wśród produktów activ jeta, ja kupuję od nich tusze i jestem zadowolona, od kilku lat z nich korzystam, po prostu sprawdź sobie co możesz znaleźc do swojej drukarki. 

  • 4 miesiące później...
Maria Antośka
komentarz
komentarz

Na zamiennikach rzeczywiście można się naciąć (zwłaszcza na tych super tanich, jakie można na allegro znaleźć), ale jak się ma sprawdzonego producenta, to jest to rozwiązanie zdecydowanie bardziej opłacalne. Przy kupnie warto sprawdzić, czy sprzedawca/producent udziela na zamienniki gwarancji (jak choćby tu: http://www.optima-md.com/ ) - jeśli nie to lepiej poszukać gdzie indziej.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.