x-kom hosting

Problem z sformatowaniem laptopa.

AsDDsA
utworzono
utworzono

Cześć. Podczas formatowania laptopa, usunalem partycje, przypisalem wolne miejsce do dysku C i wybralem go jako ten, na ktorym ma zostac zainstalowany Windows. Nastepnie wybralem szybkie formatowanie, jednak po chwili zostalo one przerwane i pokazal sie komunikat, ze dysk moze byc uszkodzony. Gdy worcilem do okienka edycji partycji, dysk C oznaczony byl w nastepujacy sposob: c partition new RAW. I nic juz sie z tym nie dalo zrobic. Wyjalem plyte i zresetowalem komputer, ale juz sie nie uruchamia i pokazuje sie komunikat: Press any key to boot from CD.....Error loading operating system. Przycisniecie jakiegokolwiek klawisza nie uruchamia instalacji systemu, a sam komputer dalej nie rusza. Tak wiec dysk sam z siebie zmienil dysk z NTFS na RAW (przed formatem nic takiego nie bylo, komputer normalnie dzialal). Jakim programem moge teraz odmienic ten proces bez uruchamiania systemu, czyli pewnie w BIOSie? 

r102
komentarz
komentarz

Jak laptop to zawsze pierwsze co się rzuca na mózg - to padnięty dysk.

 

Zrób mu odczyt danych SMART - albo w innym komputerze, albo przy użyciu jakiegoś systemu operacyjnego typu "livecd"...

 

Poczytaj o koncepcji płyty/pendrive "hirenboot" albo co tam

Zayfi
komentarz
komentarz
Jak laptop to zawsze pierwsze co się rzuca na mózg - to padnięty dysk.

 

No tak dyski w pecetach nie padają. :cenzura:

r102
komentarz
komentarz

Nu nie wiem jak ty, ale ja np. swojego blaszaka nie noszę z sobą w różne strony, nie rzucam nim po łóżku itp

co zazwyczaj źle wpływa na pracujący dysk twardy /taki normalny talerzowy/ -

przyznaję że nie mam na to wystarczająco dużo krzepy - ale inni oczywiście może to robią...

 

 

Przy okazji - laptop to tez pecet,  o Krynico Mądrości :cfaniak:

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.