x-kom hosting

Iphone 5S [1500~~]

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: Macenobi ,
Macenobi
utworzono
utworzono

Witam

Chce sobie kupic nowy Iphone 5S czarny. Ma ktos taki model? Chcialbym poznac wady i zalety tego telefonu i czy w ogole oplaca sie go kupowac :).

Youki
komentarz
komentarz

Jeśli nie przeszkadza Ci 4 calowy wyświetlacz oraz wszystkie zalety jak i wady takiej przekątnej to warto. 

  • Dobra wypowiedź 1
ishockyou7
komentarz
komentarz (edytowane)

4" trochę mało, ale system stabilny i z czasem na pewno nie będzie przycinać. Chociaż przy takich rozmiar z bateria też nieciekawie jest w 5s szczególnie z iOSem 8/8.02 bateria ginie w oczach przy 7 było o wiele lepiej, nie wiem jak sytuacja wygląda z iosem 8.4 ale wiem, ze przy iP 4 pomiędzy iOS 7 a 7.1.2 różnica była kolosalna na korzyść 7.1.2 więc pewnie i tu coś poprawili

Także wady

- 4"
- słaba bateria

- system jest troche ograniczony, ale dzieki JB mozna wiele zdziałac ;)
Zalety

- System stabilny ( jesli chodzi o funckje to juz wybór indywidualny nie chce tu wszczynać wojny, bo każdy ma swoje potrzeby a systemy swoje wady i zalety i dla jednego lepszy będzie robocik dla innego iOS)
- ekosystem (jesli posiadasz maca lub iPada)

- aparat (nagrywanie również filmów w slow motion)

- touch id

- dobrze grające głośniki

- dobrze sie go obsluguje jedna reka

- wszystkie gry i aplikacje chodza plynnie nie ma problemow ze cos nie pojdzie

- imessage

- facetime

- wsparcie przez apple poprzez aktualizacje chociaz od iOS 7 coraz im to gorzej wychodzi, wiecej bledow

- jakosc rozmów

- lte 

- brak bloodware

- safari

- jakość wykonania

- retina

jak coś mi przyjdzie do głowy to jeszcze dodam

  • Dobra wypowiedź 1
RedSkull92
komentarz
komentarz

4" trochę mało, ale system stabilny i z czasem na pewno nie będzie przycinać.

 Z tego co wiem Apple jest Liderem :piku:  planowego postarzania produktu, a przekonasz się jak pobierzesz aktualizacje.

  • Dobra wypowiedź 1
Gość
komentarz
komentarz

ja miewalem przycinki po aktualizacji do 8mki podobno poprawili to, słaba dość bateria, malutki ekran - pozatym sztos

  • Dobra wypowiedź 1
ishockyou7
komentarz
komentarz (edytowane)

Z tego co wiem Apple jest Liderem :piku: planowego postarzania produktu, a przekonasz się jak pobierzesz aktualizacje.

Trochę prawdy w tym pewnie jest i jednak Apple powinno zostawić możliwość powrotu do poprzedniej wersji system (chociaż teraz przeważnie i tak dają ok 2 tygodni na możliwość zrobiena downgrade) ale z drugiej strony nie przesadzajmy bo taki iphone 4 wyszedł w 2010 z iOS 4 a dostał aktualizacje aż do iOS 7 a popatrz jakie specyfikacje posiada ten telefon i moge powiedzieć ze jak na telefon z 2010 roku chodzi płynnie, przeciez to wiadomo ze z każda aktualizacja systemu wiecej wymaga i zaczyna przycinać. iPhone 4s wyszedł z iOS 5 a dostanie aktualizacje aż do 9. Nie powiem iPhone 4 został zabity na początku przez iOS 7 ale iOS 7.1.2 postawił go do życia. Bo sam niedawno kupiłem sobie jako 2g telefon iPhone 4 posiadał iOS 7.0.2 przycinał jak nie wiem zaktualizowałem go do 7.1.2 dostał nowe życie. I tak tez sie zgodzę bo kiedyś aktualizacje sie pobierało i było pewne ze telefon na tym nie ucierpi (do iOS 6) a teraz czasem po wydaniu nowej aktualizacji sa problemy z bateria czy to czasem crashujacymi sie aplikacjami, dlatego warto przeczekać i poczytać opinie po internecie. Nie jestem jakimś fanboyem, ale stwierdzam fakty, bo używam zarówno iOS jak i Androida :)

Ps. Zawsze kolega moze poczekać trochę bo teraz po wyjściu 6s ceny 6 beda szły w dol i możesz sie przyczaić na jakas używana 6 w 16gb trochę dołożyć a ekran 4,7 oraz bateria sporo lepiej trzyma niz w 5s
  • Dobra wypowiedź 1
Macenobi
komentarz
komentarz

Znaczy ekran 4' dla mnie jest idealny,nie potrzebuje wiekszego moja xperia m2 wyadaje mi sie duza. A wiadomo szkola trzeba troche z przyczajki posiedziec przy testach :D

 

Myslisz ze duzo spadnie z ceny iphone 6?

vp-tdi
komentarz
komentarz

spada właśnie dużo z ceny .poczekac troche i będzie mozna nówke za 1.5k kupić ,znajomy 3 miesiące temu zapłacił 2.700zł masakra ,w życiu bym tyle nie dał za telefon choćby golił i kawe parzył za darmo

  • Dobra wypowiedź 1
RedSkull92
komentarz
komentarz

spada właśnie dużo z ceny .poczekac troche i będzie mozna nówke za 1.5k kupić ,znajomy 3 miesiące temu zapłacił 2.700zł masakra ,w życiu bym tyle nie dał za telefon choćby golił i kawe parzył za darmo

Eee tam iphone 5s z Putinem jest wart swojej ceny

  • Dobra wypowiedź 1
szynszyl1337
komentarz
komentarz

spada właśnie dużo z ceny .poczekac troche i będzie mozna nówke za 1.5k kupić ,znajomy 3 miesiące temu zapłacił 2.700zł masakra ,w życiu bym tyle nie dał za telefon choćby golił i kawe parzył za darmo

Czy ja wiem. iPhone przed ostatniej generacji wraz z premierą nowego modelu zazwyczaj utrzymuje cenę 1800-2500 zł, natomiast model sprzed dwóch lat około 1500 zł, a 3 letni model utrzymuje cenę ~1100.

  • Dobra wypowiedź 1
ishockyou7
komentarz
komentarz (edytowane)

Otóż to iPhone bardzo dobrze trzyma wartość ale używkę można dobrze wyrwać :)
Jeśli chodzi o ściąganie no to 4" idealne :P

  • Dobra wypowiedź 1
RedSkull92
komentarz
komentarz

@up, a jeszcze łatwiej kradzionego wyrwać :)

  • Dobra wypowiedź 1
Macenobi
komentarz
komentarz

na jakie podstawowe znaki mam patrzec zeby nie kupic pirata?

Ps. Jak bede kupowal po 25 wrzesnia to wstawie link sprawdzicie czy bedzie oki :)

RedSkull92
komentarz
komentarz (edytowane)

1. Komentarze na allegro
2. Zapytaj offmyself bo on tu świruje na temat isyfu
3. Prawdziwy iphone wywojuje orgazm u kobiet, a u mężczyzn nie wiem co :/ prawdopodobnie nic albo uczucie, że coś się w życiu źle zrobiło.

Więc najlepiej daj jakiejś dziewczynie(nie koniecznie z włosami na nogach), a ona zrobi sobie selfie i powie czy to oryginał.

  • Dobra wypowiedź 1
szynszyl1337
komentarz
komentarz (edytowane)

Ja bym proponował szukać po pierwsze czegoś z ogłaszających się sklepów na allegro, po drugie po numerze IMEI zawsze można sprawdzić czy jest on kradziony.

Nie wiem ile w tym prawdy, ale znajomy zawzięcie szukał jakiegoś iP, który był refurbished, bo podobno jest on wolny od wad.

 

 

3. Prawdziwy iphone wywojuje orgazm u kobiet, a u mężczyzn nie wiem co :/ prawdopodobnie nic albo uczucie, że coś się w życiu źle zrobiło.

Więc najlepiej daj jakiejś dziewczynie(nie koniecznie z włosami na nogach), a ona zrobi sobie selfie i powie czy to oryginał.

Szczerze gdyby nie przeszkadzał mi czas pracy na baterii zakupiłbym już dawno iPhone'a, bo mimo, że samo urządzenie jest przeciętne (chodzi mi o jego wytrzymałość i baterię, bo ekran jest całkiem przyzwoity, wydajność też jest zadowalająca oraz aparat) to system jest świetnie przystosowany pod te urządzenia, mamy obecnie chyba nieco mniej aplikacji niż google play, ale za to nie mamy aż takiego syfu w nim. Strasznie szkoda mi, że blackberry przestał się sprzedawać, bo to również był fajny system, ale cóż. W każdym razie w przyszłości jak będę wybierał kolejny telefon zakupię znów coś z WP albo iPhone 5s/6 z pokrowcem wyposażonym w powerbank. Jeszcze największy plus dla apple za wsparcie iP 4s przez 4 lata.

RedSkull92
komentarz
komentarz

@up Największy plus Appla to jego wygląd i właśnie dlatego szykuje się na jego zakup dla dziewczyny na gwiazdkę

szynszyl1337
komentarz
komentarz (edytowane)

O ile 4-5s miał nawet fajną bryłę to 6 dla mnie jest szpetny i nigdy bym nie powiedział, że to urządzenie kupuje się dla wyglądu. Moim zdaniem iP to urządzenie, które ma być na jakieś 3 lata od dnia premiery i musi mieć przez ten czas ciągły okres wsparcia oraz wszystkie aplikacje muszą dobrze na na nim działać, natomiast w przypadku takiego androida 3 letni telefon jest naprawdę przestarzały jak np. SGS3, natomiast iP5 jest wciąż żywy i całkiem dobrze się ma, po lumii 920 również nie odczułem tak bardzo procesu starzenia się urządzenia, choć miałem chwilę słabości żeby kupić nexusa 5, a następnie zainstalować na nim Ubuntu.

Youki
komentarz
komentarz

3 letni telefon jest naprawdę przestarzały jak np. SGS3

Może dla Samsunga, nie dla moderów i społeczności XDA :)

ishockyou7
komentarz
komentarz

O ile 4-5s miał nawet fajną bryłę to 6 dla mnie jest szpetny i nigdy bym nie powiedział, że to urządzenie kupuje się dla wyglądu. Moim zdaniem iP to urządzenie, które ma być na jakieś 3 lata od dnia premiery i musi mieć przez ten czas ciągły okres wsparcia oraz wszystkie aplikacje muszą dobrze na na nim działać, natomiast w przypadku takiego androida 3 letni telefon jest naprawdę przestarzały jak np. SGS3, natomiast iP5 jest wciąż żywy i całkiem dobrze się ma, po lumii 920 również nie odczułem tak bardzo procesu starzenia się urządzenia, choć miałem chwilę słabości żeby kupić nexusa 5, a następnie zainstalować na nim Ubuntu.

 

Z tym także się zgodzę co do wyglądu poprzednich a teraźniejszych 6. Bardziej mi się podoba z wyglądu SGS6, ale iPhone są lepsze pod względem właśnie wsparcia i optymalizacji systemu oraz aplikacji, wiesz, że każda gra czy aplikacja pójdzie Ci bez problemu na telefonie, który o wiele gorzej wygląda na papierze, ale tutaj chodzi o "real world usage" a nie jakieś benchmarki itp.. 

Gość
komentarz
komentarz

kupowac telefon zeby gry chodzily to zdeczka glupota ;)

szynszyl1337
komentarz
komentarz

Może dla Samsunga, nie dla moderów i społeczności XDA :)

No tak, ale i tak kupujemy coś żeby miało wsparcie od producenta.

ishockyou7
komentarz
komentarz

kupowac telefon zeby gry chodzily to zdeczka glupota ;)


Każdy ma inne potrzeby, sam osobiście nie gram na telefonie, ale mimo wszystko aplikacje są lepiej zoptymalizowane pod iOS wsparcie od producenta itp itd.
Każdy ma swoje potrzeby i wybiera system odpowiedni pod siebie i kazdy z systemów ma wady i zalety jeden jest lepszy od drugiego w czymś innym, więc system to już według własnych potrzeb :)
  • Dobra wypowiedź 1
Gość
komentarz
komentarz

nie znam DOROSŁYCH ludzi żeby kupowali komórki pod gry - chyba ze rodzice dzieci i młodzieży to już inna historia ;)

  • Dobra wypowiedź 1
RedSkull92
komentarz
komentarz

nie znam DOROSŁYCH ludzi żeby kupowali komórki pod gry - chyba ze rodzice dzieci i młodzieży to już inna historia ;)

Ja też nie znam i dobry argument dałeś.

W moim środowisku wiekowym
Telefony są kupowane pod kątem przeglądania neta, nawigacji ewentualnie takich aplikacji jak jakdojade, epodróżnik yanosik czy endomondo

ishockyou7
komentarz
komentarz

Tez osobiście nie znam, ale niewiadomo jakie zamiary co do wykorzystania telefonu poza ściąganiem ma autor :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.