x-kom hosting

Nie uruchamia się Skype wyższy niż 6.0.

andrzejwoloszyn
utworzono
utworzono (edytowane)

Wszystkie wersje (7.10 i 6.6) się instalują ale nie chcą się uruchomić (mimo uruchamiania jako administrator i ze zgodnością z XP SP3). Po zainstalowaniu 6.0 program się uruchamia, ale nie da się zalogować bo jest to zbyt stara wersja programu.

System świeży, wersja 32 bit. Zainstalowany tylko dźwięk i Mozilla Firefox.

 

Jeżeli to coś zmienia, to nie zainstalowałem flash playera, javy i net framework.

Edytowane przez andrzejwoloszyn

Gość
komentarz
komentarz

Po instalacji systemu należy obowiązkowo zainstalować wszystkie sterowniki oraz dodatki typu;

1.javj

2.flash player w 3 wersjach

3.directX

4.net.framework

być może inne wymagane np. visual C

andrzejwoloszyn
komentarz
komentarz

Co masz na myśli pisząc o Flash Player w 3 wersjach ?

Zayfi
komentarz
komentarz

Jaki jest service pack i wersja Internet Explorera?

andrzejwoloszyn
komentarz
komentarz (edytowane)

Service Pack 2, Internet Explorer 7.0.6002. 18005

 

Doinstalowałem:

- sterowniki do karty graficznej, Direct X10

- flash player

- java

- NET.Framework\

- Microsoft Visual

Edytowane przez andrzejwoloszyn
andrzejwoloszyn
komentarz
komentarz (edytowane)

Z komputerem niestety poległem. Skype się nie uruchamia pomimo instalacji IE9, flash player, java, net.framework,visual c++ w systemach Vista i Windows 7.

 

Windows XP: zawieszał programy typu HD Tune, Slim Drivers, instalator IE9, flash player.

 

Windows Vista: dużo lepsza współpraca ale również zawieszał różne programy, m.in. flash player. IE9 udało sie zainstalować pomimo zawieszenia instalatora.

Windows7: dobra współpraca, zainstalowany IE9 i cała reszta, mimo to Skype nie startuje.

 

Instalowalem różne wersje Skype'a wiele razy ale w tym komputerze instalacja wygląda zupełnie inaczej, tak wygląda pierwsze okno instalacji(Skype 7.10) ...

http://www.jpg.aq.pl/s/3204.jpg

Języka nie da się wybrać.

Edytowane przez andrzejwoloszyn
Gość
komentarz
komentarz

Skoro masz tyle systemów to pewnie nieudolne piraty i koniec a nie legalne systemy.

Mam znajomych u których Skype działa dobrze na Windows XP a Ty nie możesz na Viście zainstalować.

Na Windows 7 IE to ma być 11 a nie 9 i Skype działa doskonale, pomijając reklamy oczywiście.

Zayfi
komentarz
komentarz (edytowane)
Instalowalem różne wersje Skype'a wiele razy ale w tym komputerze instalacja wygląda zupełnie inaczej,

 

 

Zrób logi z FRST i skan dysku CrystalDiskInfo (obrazek zmart).

 

http://www.fixitpc.pl/topic/61-diagnostyka-ogolne-raporty-systemowe/#1

 

Przed chwila zainstalowałem bez problemu najnowszą wersje skaypa na windows 7. Jest tam kilka rzeczy w instalatorze, które należy odznaczyc. Jak zwykle dają sponsorów.

 

Przypuszczam, że nie masz sprawnego komputera (dysk) i stąd problemy.

Edytowane przez Zayfi
andrzejwoloszyn
komentarz
komentarz

Skoro masz tyle systemów to pewnie nieudolne piraty i koniec a nie legalne systemy.

XP i Vista oryginały na oryginalnych nośnikach. Windows 7 - 30 dniowy trial. Zapewne dążysz do tego, że nie są to wersje "final" - może brakować jakiś aktualizacji/poprawek.

Ja również mam znajomych u, których Skype działa bez problemu - systemy od XP, Vista, 7 i wszystko hula. Do tego nigdy nie miałem praktycznie żadnych problemów ze Skypem, niezależnie od systemu operacyjnego Skype zawsze działał bez żadnych IE, Framework i Visual. Instalujesz i gra, a tu się dziwne rzeczy dzieją.

Zayfi
komentarz
komentarz
Ja również mam znajomych u, których Skype działa bez problemu - systemy od XP, Vista, 7 i wszystko hula. Do tego nigdy nie miałem praktycznie żadnych problemów ze Skypem, niezależnie od systemu operacyjnego Skype zawsze działał bez żadnych IE, Framework i Visual. Instalujesz i gra, a tu się dziwne rzeczy dzieją.

 

Daj te logi z tymczasowej windows 7 a nie dyskutuj na temat legalności systemu. Zaraz postawie pirata i zainstaluje co tylko bedę chciał. Problemem nie jest legalność systemu.

Gość
komentarz
komentarz

Może faktycznie coś z dyskiem jeśli jest jak piszesz,inna sprawa że Win vista czy 7 można zainstalować bez podania klucza na 30 dni z legalnego nosnika.

andrzejwoloszyn
komentarz
komentarz (edytowane)

Także uważam, że problemem nie jest legalność systemu.

Wszystkie 3 systemy na, których próbowałem instalować Skype było stawiane od nowa, potem sterowniki kilka programów i Skype - jak zwykle albo zawiecha albo się nie włącza.

Logów nie będę dawał bo z komputerem już sobie odpuściłem.

Dysk jest wg HD Tune w stanie dobrym. Bardziej stawiałbym na padającą płytę główną czy coś, bo to mega stary komputer. Zasilacz sprawdzałem i napięcia trzyma bez problemu.

Dziękuję bardzo za pomoc. Temat jest do zamknięcia.

Edytowane przez andrzejwoloszyn
Gość
komentarz
komentarz

Dziwne jest to że zawsze wysypie się na Skype, powinno w losowym momencie.

andrzejwoloszyn
komentarz
komentarz

Wysypuje się tylko w XP SP3 - przy uruchamianiu kompa wiesza się Skype Updater, po uruchomieniu Skype z pulpitu również wisi.

Teraz to już jałowa dyskusja bo kompa już nie mam. Dziękuje kolegom za dyskusję i cenne rady.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.