x-kom hosting

Brak menu wyboru systemu.

sewek888
utworzono
utworzono

Witam !

Mam dwie partycję, na jednej Windows XP, a na drugiej zainstalowałem dzisiaj Ubuntu. Przy instalacji wybrałem Instalacja Ubuntu obok Windowsa i przydzieliłem mu trochę miejsca. Wszystko zakończyło się powodzeniem ale gdy uruchamiam komputer to nie mam menu wyboru systemu, automatycznie włącza się Windows XP. Proszę o pomoc !

Dziękuję !

eextra
komentarz
komentarz

Witam, może najpierw zmniejsz partycję pod windowsem, włącz instalację ubuntu i podczas wyboru rodzaju instalacji wybierasz: użyj innego rozwiązania (zamiast: zainstaluj obok windowsa). Teraz wybierz partycję na której chcesz zainstalować ubuntu, klikasz na nią, potem na "Zmień", w polu "Użyj jako" wybierasz "ext4 z księgowaniem", w "Punkt montowania" wybierasz "/", teraz "OK" i "zainstaluj". Ewentualnie jeżeli masz małą ilość RAM-u (<2GB) możesz utworzyć 2 partycję o rozmiarze 500MB-1GB i podobnie jak w przypadku pierwszej partycji wybierasz w "Użyj jako"-> "Przestrzeń wymiany (lub "SWAP")" i instalujesz.

Powodzenia!

sewek888
komentarz
komentarz (edytowane)

Dziękuję za odpowiedź
Wszystko działa. Można zamknąć.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.