x-kom hosting

Połączenie routera z drugim routerem.

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: antonex ,
M4rcel123
utworzono
utworzono

Witam, mam problem i jak go nie rozwiąże, to ktoś mi urwie łeb..(nie do końca, ale potrzebuje pomocy)

 

Dom piętrowy, 1 piętro router z T-Mobile - rozsyła wifi na całą chate - no problem.

 

Parter- Urządzenie(wzmacniacz DENON) potrzebuje wifi,da radę tylko po kablu. Nie ma opcji że przeprowadzę przez całą chatę kabla.

 

Mam drugi, stary router - TP-Link WR740N

 

tak więc ten drugi router stałby obok denona, musiałby się po wifi podłączyc pod głowny T-mobile no i wtedy rybka, po kablu byłby internet w denonie,.

 

problem jest taki, że nie mam pojęcia jak to zrobić, próbowałem kilka razy jakimś poradnikiem, ale chyba niezbyt dobrze to wyszło, zwracam się do was.

 

Jakbyście mieli jakieś dodatkowe pytania, odrazu odpowiem.

Pozdrawiam 

antonex
komentarz
komentarz

Jest taka możliwość na WR740N ale tylko po wgraniu alternatywnego oprogramowania.

andrzejwoloszyn
komentarz
komentarz

Standardowo ten router nie ma opcji Client ani WISP i zwyczajnie się nie nada do tego co chcesz zrobić - czyli nie będzie w stanie odebrać internetu przez WiFi i dać go po kablu do Denona.

O alternatywnym oprogramowaniu do WR740N nie słyszałem, jeżeli takowe istnieje to czemu nie.

  • Rekomendowana odpowiedź
antonex
komentarz
andrzejwoloszyn
komentarz
komentarz

Zerknąłem do obu linków, wciąż nie widzę trybów WISP lub Client. Jest bridge, ap i repeater.

M4rcel123
komentarz
komentarz

Zainstalowałem v1 chyba na tym starym, v4 nie wchodziło ( wszystko tak jak na poradniku, factorybiny), v1 weszło i nei chciało z updat'a na v3 lub v4. Na tym Garoyle pisze wersja 1.6.2.2 starczy?

 

Teraz jak już mam alternatywną wersje tego routera to co robić? skoro chce aby on się podłączył pod głowny T-mobile, to w tym drugim poradniku mam pracować na t-mobile czy na tp-linku?

andrzejwoloszyn
komentarz
komentarz

Teraz już widzę, że jest "Klient". Dzięki za wysiłek antonex.

W T-Mobile nie musisz nic robić, wystarczy, że znasz hasło i nazwe SSID tego routera T-Mobile.

Wszystko masz opisane w linku podanym mi przez użytkownika antonex.

M4rcel123
komentarz
komentarz (edytowane)

Ok guys, faktycznie poradziłem sobie sam, wszystko szło jak masełko i w sumie zrobiłem to, ale internetu nie mam, gdy podłączam się kablem z tp-linka.

 

ten poradnik :http://tplink-forum.pl/faq-alternatywne-oprogramowanie/konfiguracja-wisp-na-gargoyle/

 

zrobiłem wszystko tak jak powinno, jedyne co inne to na końcu w poradniku jest ta tabelka serwery DNS WAN i sa jakieś adresy, a u mnie kreska --

 

EDIT- gdy podłączam tp linka do kompa, to pokazuje że jest internet, pisze siec5 - dostęp do internetu, ale niestety żadnej strony nie mogę odpalić :/

andrzejwoloszyn
komentarz
komentarz

Jeżeli działa to się tego nie czepiaj :) W końcu będę mógł wykorzystać tego TP-Linka jako klienta. Z góry założyłem, że skoro to tani model TP-Linka to na pewni nie ma dla niego alternatywnego softu. A jednak :)

M4rcel123
komentarz
komentarz

No właśnie kolego wyżej nie działa :)

andrzejwoloszyn
komentarz
komentarz (edytowane)

Wybacz, nie doczytałem. Jakie adresy dostaje Twoja karta sieciowa ?

Na TP-Linku wyłączyłeś DHCP ?

M4rcel123
komentarz
komentarz (edytowane)

edit: patrze sobie w t-mobile i tam dhcp wł.

 

 

Na tp linku pracuje teraz na gargoyle, na konfiguracji tak jak w poradniku mam DHCP ustawione na DHCP(Wi-fi) w tabelce połączenie, pokazuje aktualne IP, itp

 

Adres IP WAN:192.168.1.8
Maska podsieci WAN:255.255.255.0
Adres MAC WAN:B0:48:7A:DF:4A:DA
Adres bramy WAN:192.168.1.1
Serwer(y) DNS WAN:-
 
 
Adres IP LAN:
192.168.1.1
Maska podsieci LAN:255.255.255.0
Adres MAC LAN:B0:48:7A:DF:4A:D9
 
tak to wygląda w ogólnych
andrzejwoloszyn
komentarz
komentarz

Na T-Mobile DHCP ma być włączone.

Przez jaki adres wchodzisz na TP-Linka ?

M4rcel123
komentarz
komentarz

Taki sam jak na t-mobile 192.168.1.1 o to ci chodzi? odpala się gargoyle:)

andrzejwoloszyn
komentarz
komentarz

I w tym jest problem. Ustaw adres IP tego TP-Linka na 192.168.1.11 i wyłącz DHCP na LAN'ie. DHCP na WiFi zostaw.

Dodatkowo zakres DHCP na T-Mobile możesz ustawić na od 100 do 200.

M4rcel123
komentarz
komentarz

Jak to zrobić? ustawić ten adres 

andrzejwoloszyn
komentarz
komentarz

Musisz znaleźć w TP-Linku pole, w którym wpisany masz adres tego TP-Linka czyli 192.168.1.1 ... na pewno nie szukaj tego w dziale WiFi. Szukaj w Bridge lub LAN.

M4rcel123
komentarz
komentarz

Siec lokalna/lan zmieniłem na 192.168.1.11 i teraz nie mogę się połączyc w ogóle z tp linkiem....:) ani na 1 ani na 11.......

andrzejwoloszyn
komentarz
komentarz

Zobacz teraz jakie IP dostała Twoja karta sieciowa.

antonex
komentarz
komentarz

Jeżeli konfigurujesz WISP-a to adres LAN-owy na TP_linku powinien być z innej puli adresowej niż główny router np. 192.168.100.1

andrzejwoloszyn
komentarz
komentarz (edytowane)

Tyle, że w menu tego Gartoyl'a jest CLIENT a nie WISP ... no chyba, że nazewnictwo jest jakie jest a jest tam NAT. Właśnie dlatego pytam jaką adresację chłopak dostaje na kartę sieciową.

Autorze, zrób tak jak napisał Ci kolega antonex, wbij sobie zamiast 192.168.1.11 adres 192.168.100.1. Taki od teraz będzie adres TP-Linka.

M4rcel123
komentarz
komentarz

Gdzie zobaczyć jakie ip dostaje moja karta sieciowa? Nie widze w własciwosciach ani nic..

andrzejwoloszyn
komentarz
komentarz

Wchodzisz w Połączenia sieciowe, klikasz na kartę sieciową i dajesz stan, potem szczegóły. Widać tutaj jakie adresy dostała karta (ip, maska, brama,dns).

M4rcel123
komentarz
komentarz (edytowane)

Zaraz sprawdze, ale ogólnie tp-link łaczyc się na 192.158.1.11 i wchodzi gargoyle, wpisuje moje hasło i odrazu po wpisaniu hasła wywala error, teraz nawet tam do panelu nie mogę wejśc.

 

 
 
DHCP włączone: Tak
Adres IPv4: 192.168.1.2
Maska podsieci IPv4: 255.255.255.0
Dzierżawa uzyskana: 8 września 2015 17:40:22
Dzierżawa wygasa: 9 września 2015 17:40:22
Brama domyślna IPv4: 192.168.1.1
Serwery DNS IPv4: 192.168.1.1, 192.168.1.1
Serwer WINS IPv4: 
System NetBIOS przez TCP/IP włączony: Tak
Adres IPv6 połączenia lokalnego: fe80::acd1:61d0:82a6:7f6b%11
Brama domyślna IPv6: 
Serwer DNS IPv6: 
 
jak co to jest wykaz z tp linka

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.