x-kom hosting

Pytanie.

Ghoustaaa
utworzono
utworzono (edytowane)

Ostatnio zagłębiłem się w lekturze artykułów o problemie roku 2038. W jednym artykule  było napisane, że rozwiązaniem problemu roku 2038 może być "przesiadka" na 64-bitowe systemy operacyjne. Czy posiadanie 64-bitowego systemu operacyjnego rozwiąże problem?
 

baadnews
komentarz
komentarz

23 lata to trochę dużo czasu nie sądzisz? :) nie masz innych zmartwień?

Ghoustaaa
komentarz
komentarz

Wiem, ale jestem człowiekiem ciekawym, w szczególności tego przypadku.

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

To nie chodzi o 64 bitowy system operacyjny, tylko o 64 bitowa reprezentację daty/czasu. Obecnie Linuks korzysta z 32 bitowej liczby reprezentującej datę/czas. W 2038 roku wielkość daty/czasu osiągnie limit jaki 32 bitowa liczba może reprezentować. Ale już trwa proces zmiany reprezentacji daty/czasu na liczbę 64 bitową. Twórcy systemu spokojnie się wyrobią przed 2038 rokiem.

Ghoustaaa
komentarz
komentarz

A jeżeli chodzi o Windows?

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Problem zapisu daty w 32 bitach dotyczył bardziej systemów Linuks.

Axel
komentarz
komentarz

W jednym artykule było napisane, że rozwiązaniem problemu roku 2038 może być "przesiadka" na 64-bitowe systemy operacyjne
W 2038 roku pewnie większość systemów będą to systemy 64-bitowe, a może nawet 128-bitowe (podobno już takie CPU powstają, tylko nie są póki co dostępne na rynku konsumenckim). Technologia informatyczna rozwija  się tak szybko, że nikt nie wie, co będzie za 5-10 lat, nie mówiąc już o 2038 roku. Jak już Ci ktoś w tym temacie odpowiedział - nie martw się na zapas ;)
Ghoustaaa
komentarz
komentarz

Nie martwie sie , tylko pytam z ciekawosci. Tak juz mam, ze jak cos mnie nurtuje to draze temat do upadlego.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.