x-kom hosting

Downgrade do win XP

RedSkull92
utworzono
utworzono

Witam drogich forumowiczów i XPeko fanów.

 

Mam sprzęt Acer Aspire One D270 z rozszerzonym RAM'em do 2 GB.

Tu mam pytanie bo na nim jest Windows 7 Starter(który jest za mocny jak na ten procek)

Dlatego chce zrobić downgrade.

Pytanie brzmi czy jest to legalne?

Posiadam oryginalną płytkę i naklejkę win XP Home OEM(ale od dawna komputer na którym był ten system bywa w zaświatach) około parę lat

Na Acerku jest nalepka z win 7 starter.

 

Kolejne pytanie bo XP to świetny system, ale czy da on radę w przeglądaniu stron internetowych i graniu w gry flashowe?

Ewentualnie czasami libre office.

 

Czy te stery będą dobre?

http://www.driverlook.com/acer-aspire-one-d270-aod270-netbook-driver-windows-xp/

r102
komentarz
komentarz

Legalne na pewno nie będzie.

 

Nie ma też napędu DVD, dysk jest SATA /nie obsługiwany przez czysty XP/ a instalacja winXP z pendriva  - to krew, pot i łzy - Zayfi - do boju - atakuj ad personam !!!

 

Mogą też być problemy z tzw. "sterownikami - drivers" do XP, coś tam może nie chcieć działać...

 

 

Zastanawiałeś się nad jakimś linuxem ???

RedSkull92
komentarz
komentarz

Właśnie mam zewnętrzny napęd DVD :) i płytkę XPeka.

 

Zastanawiam się czy nie mogę przenieść czasem licencji na tego netbooka.

r102
komentarz
komentarz

Nu to zainstaluj jakiś zmodowany przez fana xp windows  /zazwyczaj mają już sterowniki SATA i różne tam takie udogodnienia/ - cenzuro - tylko dla celów  naukowych - nie kasuj ! - i - jak się uda zainstalować -  zobacz jak będzie działać. 

sylwek9990
komentarz
komentarz

Jakie to jest niesprawiedliwe, że te systemy już nie są wspierane. Przecież to są ich produkty i dziwi mnie ta polityka MS :(

RedSkull92
komentarz
komentarz

ale przecież kiedyś miałem stacjonarkę na SATA i działało

Gość
komentarz
komentarz

ale przecież kiedyś miałem stacjonarkę na SATA i działało

 

Kolega r102 jasno Ci napisał co powinieneś zrobić, ale skoro piszesz że sam wiesz lepiej rób jak uważasz tylko radź sobie sam.

RedSkull92
komentarz
komentarz

Kolega r102 jasno Ci napisał co powinieneś zrobić, ale skoro piszesz że sam wiesz lepiej rób jak uważasz tylko radź sobie sam.

 

Wiesz, nie jestem jakiś bogaty i nie mam ludzi aby mi to zrobili.

Tak czy siak muszę sobie radzić sam :/

Gość
komentarz
komentarz

Porady na forum na razie są darmowe r102 napisał co powinieneś zrobić, więc przynajmniej spróbuj zrobić tak jak napisał.

r102
komentarz
komentarz (edytowane)

A niech tam, dla dobra ludzkości - patrz CzerwonaCzacho - znajdź jakieś tam forum dla miłośników XP 

gdzie dzielą się swoimi doświadczeniami w optymalizacji ukochanego systemu :-)

RedSkull92
komentarz
komentarz

@up możesz posta skasować aby warna nie dostać

r102
komentarz
komentarz

Nie pierwszy raz  :haha:

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.