x-kom hosting

Problem z dyskiem formatowamym programem blancco

cyarax
utworzono
utworzono

Witam
Ostatnio kupiłem dysk twardy 250GB używany po formacie.
Kiedy odpalam kompa i chcę zainstalować Windows pojawia mi się biały ekran z logiem blancco i wypisane parametry jakiegoś komputera dell (nie mojego)
I przez to wpadnie nie mogę wejść do systemu (bios działa normalnie)
Jak to naprawić?

hixmen
komentarz
komentarz

Xp nie uruchomi się, jeśli był instalowany na innym sprzęcie, inna konfiguracja , sterowniki itp. Czyli zostaje nowa, czysta instalacja ,z usunięciem wszystkich partycji wcześniej ,przed samą instalacją.Usuwając partycje nie musisz się obawiać o dane. Dysk był, kogo innego. 

Gość
komentarz
komentarz

W zasadzie nie rozumiem w czym ma problem, bo napisał jakoś tak bez sensu.

Odpalasz instalator jak napisał poprzednik z cd formatujesz wszystkie partycje instalujesz system potem sterowniki i po zabawie.

Chyba że dysk wadliwy ale w instalatorze systemu pewnie jest narzędzie do sprawdzania stanu dysku nie wiem dokładnie

bo nigdy z niego nie korzystałem.

hixmen
komentarz
komentarz

Jeśi pojawia się logo DELL, to prawdopodobnie jest to laptop, albo firmowy pc. I też prawdopodobnie może być partycja recovery jako instalator, ale na inną konfigurację sprżętową , jak teraz dysk siedzi w innym kompie. Więc zostaje pousuwać wszystkie partycje i pozakładać według uznania. Instalator XP ma możliwość edycji partycji; usuwanie , zakładanie. W necie można znaleźć poradniki, krok po kroku jak zainstalowac XP. I zależnie na jaki poradnik trafi, powinno byc pokazane okno, jak są widoczne partycje jak są, i ewentualnie pousuwać, zakładać nowe. .

cyarax
komentarz
komentarz

Instalator xp nie uruchamia się, bo wyskakuje ten komunikat...

Gość
komentarz
komentarz

Boot masz ustawiony z CD?

Możesz jeszcze jakimś Linuksem Live sformatować ten dysk przed instalacją.

Zayfi
komentarz
komentarz

skorzystaj z gparted


To robota na 5 minut. :prosi:

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.