x-kom hosting

Ubuntu interfejs eth0

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: TinTinTin ,
TinTinTin
utworzono
utworzono

Cześć.

Nigdy nie miałem żadnych problemów z internetem na Ubuntu - wczoraj Ubuntu przeinstalowałem i pojawił się następujący problem.

Internet działa - na wifi. Kiedy próbuję podłaczyć się przez kabel Ethernet do routera, to nie dość, że ja nie mam internetu - to internet wywala wszystkim innym w sieci (podłączonych jest 5 komputerów, nie waże czy wifi czy kabel - po prostu wszystko siada).
Podejrzewam, że problemem jest konfiguracja interfejsu, bo przy próbie "zresetowania" (komendy ifdown eth0 -> ifup eth0) pojawiają się następujące komunikaty:

ifdown: interface eth0 not configured

Ignoring unknown interface eth0=eth0.
 

Niestety nie wiem jak sobie z tym poradzić i bardzo prosiłbym o jakąś pomoc.
Gwoli uzupełnienia, bo może ma to jakieś znaczenie - wczoraj były problemy z internet, i brat przez przypadek zresetował ustawienia - trzeba było jeszcze raz wszystko konfigurować itd. ale przy asyście Pana z pomocy technicznej wszystko poszło dobrze. Dodam, że na innych komputerach przy podłączeniu przez kabel wszystko działa bez problemu (na tamtych komputerach są windowsy, ale to chyba bez znaczenia).

 

Jak już wspomniałem - połączenie przy wifi działa bez zarzutu.

MasterYoghourt
komentarz
komentarz (edytowane)

Wpisz w konsoli polecenie:

ifconfig

Wklej tutaj sekcję dla eth0, albo całość wyniku.

  • Rekomendowana odpowiedź
TinTinTin
komentarz
komentarz

Już po problemie, musiałem kilka razy przeinstalować system, ale się udało :E Nie wiem dlaczego, ale jak instalowałem 14.04 LTS to nic nie działało, a jak zainstalowałem starszą wersję -> update do 14.04 gra

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.